Click Here to Go HomePage http://www.lugir.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

برای اطلاع از فعال یا غیر فعال بودن یک سایت اینترنتی این دستور به کار میرود:

nslookup www.gnuiran.org

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: KDE

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123456   >

 
انتشار جدید: KOffice نسخه‌ی 1.5 منتشر شد
902 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

تیم توسعه‌ی KDE روز ۱۱ آپریل اعلام کرد که نسخه‌ی 1.5 مجموعه برنامه‌های دفتری KOffice منتشر شد. در این نسخه KOffice فرمت OpenDocuments را به عنوان فرمت پیش‌فرض خود استفاده می‌کند. از طرفی برنامه‌ی جدیدی برای مدیریت پروژه‌ها به نام KPlato به این مجموعه افزورده شده است. در Krita پشتیبانی از نوع پیشرفته‌ی Color Adjust به عمل آمده پس از مدت‌ها Kexi نسخه‌ی ۱.۰ در این مجموعه به کار رفته.برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی این مجموعه می‌توانید به سایت رسمی آن مراجعه کنیدو. اگر به خواندن آگهی انتشار نسخه‌ی جدید علاقه‌مند هستید می‌توانید آگهی انتشار نسخه‌ی ۱.۵ را در اینجا بخوانید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: مصاحبه با Julian Seward
941 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

برنامه‌ی Valigrind یک شبیه ساز پردازنده‌های مرکزی یا CPU است که در برنامه‌های KDE و بسیاری برنامه‌های دیگر برای دیباگ (debug) کردن برنامه‌ها استفاده می‌شود. نویسنده‌ی این برنامه یعنی Julian Seward مصاحبه‌ای با سایت KDE انجام داده است که برای علاقه‌مندان به روش‌های توسعه‌ی بازمتن جالب است. در این مصاحبه او از برنامه‌ای که نوشته است و هدفش از ایجاد برنامه و نظرش برای آینده‌ی برنامه سخن گفته است.
متن مصاحبه (انگلیسی)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کمک Mandriva با KDE
1010 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

به گزارش dot.kde.org دپارتمان لهستان Mandriva در یک همکاری بیش از یکصد فایل از مجموعه مستندات KDE را به بخش ترجمه‌ی لهستانی KDE هدیه کرد. این فایل‌ها که بیش از ۸۰۰۰ پیغام را در بر دارند به کاربران لهستانی اجازه می‌دهند تا بتوانند با مهارت هرچه بیشتری از KDE در زبان مادریشان استفاده کنند. KDE نیز پس از تشکر از این عمل Mandriva اظهار کرده است که این ترجمه‌ها در نسخه‌ی بعدی پشتیبانی خواهند شد.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: مصاحبه با Carsten Niehaus
911 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت people.kde در مصاحبه‌ای جدید خود با Carsten Niehaus بیست شش ساله مصاحبه کرده است.Niehaus که خود استاد شیمی و بیولوژی است برروی برنامه‌ی Klazium که یک برنامه‌ی آموزشی است و در مجموعه‌ی education بسته‌ی KDE قرار دارد کار می‌کند. در صورتی که مایل به آشنایی با برنامه‌نویسان جامعه‌ی اوپن سورس هستید خواندن این مصاحبه را به شما پیشنهاد می‌کنم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی 3.5.1 محیط میزکار KDE
806 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

نسخه‌ی 3.5.1 محیط میزکار KDE امروز منتشر شد. این نسخه شامل بیش از ۱۵۰ رفع مشکل است که باعث می‌شود این میزکار بیش از پیش پایدار و مناسب کار گردد. به خصوص برنامه‌های Quanta و Kopete و KPDF نیز KMail بهبودهای بسیاری در پایداری را شامل می‌شوند. در حال حاضر اگر از ArchLinux یا Gentoo یا Kubuntu یا RedHATنیز Slackware استفاده می‌کنید به روز رسانی‌ها را می‌تونید از طریق سایت توزیعتان انجام دهید. برای خواندن متن کامل انتشار نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: راهنمای KOffice در قالب PDF
788 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

بعد از مدت‌ها تیم مستندات KDE تصمیم گرفت تا نسخه‌های PDF راهنمای KOffice را منتر کند. پیش از این برای مطالعه‌ی راهنماها باید از نسخه‌های HTML استفاده می‌کردید که برروی سایت قرار داشتند. البته در حال حاضر راهنمای ۸ برنامه از ۱۰ برنامه‌ی مجموعه‌ی KOffice به صورت PDF قابل دسترسی است که شامل KChart و KFormula، Kivio، Kpresent، KSpread، Kugar، KOffice می‌باشد. راهنمای کار با KWord متاسفانه همچنان به صورت HTML برروی سیت KDE قرار دارد و Koshell نیز با هیچ فرمی راهنمایی ندارد. صفحات PDF از ۵ تا ۶۰ صفحه هستند. برای دریافت راهنماهای سری ۱.۴ به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: مصاحبه با Görkem Çetin
963 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت people.kde.org در این شماره با Görkem Çetin (گؤرکم چتین) مصاحبه کرده است، در این مصاحبه می‌خوانیم « مصاحبه‌ی حاضر People Behind KDE با یکی از اسطوره‌های محلی سازی KDE است، این مرد مدیر KDE Turkey و از مترجمین KDE به زبان ترکی (آناطولی) است. او در نظر دارد تمام KDE 4 را به ترکی ترجمه کند ....»
ادامه‌ی مصاحبه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: KDE در مقابل GNOME
850 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت Opensource versus مقایسه‌ای تصویری میان KDE و GNOME انجام داده که دیدن این مقایسه خالی از لطف نیست. برای این مقایسه از Kubuntu 5.10 و KDE 3.4.3 نیز Ubuntu 5.10 و GNOME 2.12.1 استفاده شده است.
ادامه ....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۴ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: مصاحبه با نویسنده‌ی K3B
828 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت people.kde.org در اولین مصاحبه‌ی خود در سال جدید با Sebastian Trüg نویسنده‌ی برنامه‌ی K3B مصاحبه کرده است. برنامه‌ی K3B یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ایجاد دیسک‌های CD و DVD در لینوکس است که برای محیط KDE نوشته شده است. در این مصاحبه Sebastian Trüg درباره ی نحوه‌ی آشنایی خود با KDE و لینوکس و انگیزه‌اش برای نوشتن برنامه‌ی K3B صحبت می‌کند . برای مطالعه‌ی این مصاحبه کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۸ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: انتشار KDE 3.5
781 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

نسخه جدید KDE 3.5 منتشر شد. این نسخه با بهبودهای فراوان یکی از پایدارترین نسخه‌های KDE می‌باشد،که در میان کاربران گنو/لینوکس طرفداران زیادی برای خود جمع کرده . برای دیدن تصاویری از محیط جدید این نگارش می توانید به اینآدرس مراجعه نمایید.

  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux