Click Here to Go HomePage https://addons.mozilla.org/firefox/3667/
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸ 
نکته ها و ترفند ها

یک کتاب

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: مقاله آموزشی

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   12345678   >

 
یک بررسی: میزکارم : CentOS
876 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

سایت linux.com یک بررسی درباره‌ی توزیع CentOS نسخه‌ی 4.2 منتشر کرده است. این بررسی را Steve Hanson یکی از مدیران سیستم مشهور دنیای لینوکس نوشته است. در این بررسی می‌خوانیم :
« بیش از ۲۰ سال است که من مدیر سیستم‌های یونیکس و لینوکس بوده‌ام و با سیستم عامل‌های مختلفی کار کرده‌ام. سال‌های زیادی را صرف کار با ردهت و نیز توزیع فدوارکور کرده‌ام ، من سردبیر مجله‌ی الکترونیکی Fedorazone هستم، یک شرکت مشاوره وب را اداره می‌کنم و تعداد زیادی برنامه‌های وب و ایمیل را نگهداری می‌کنم.(Maintain) من CentOS را برای پلتفورم سرورهای خودم انتخاب کردم چرا که ....»
ادامه

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مکینتاش از دید لینوکس
1230 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

..... «لینوکس کار تمام وقت من است، من برنامه‌ی LAMP را نوشتم و مدیر یک گروه از سرورهای لینوکس هستم. ده سال است که از لینوکس استفاده می‌کنم و بیش از چهار سال است که لینوکس میزکار اصلی من است. خوب، پس چرا من درباره‌ی مکینتاش می‌نویسم؟ چرا که مدتی پیش بر اثر کنجکاوی چیزهایی درباره‌ی مکینتاش و نحوه‌ی استفاده از آن برروی میزکارم کشف کردم.
در بیست سالی که من با کامپیوتر کار می‌کنم هر گز یک کامپیوتر اپل نداشته‌ام......» آنچه خواندید مقاله‌ای است که یکی از مدیران سیستم لینوکس درباره‌ی کامپیوترهای اپل نوشته اشت. در صورتی که مایل به خواندن ادامه‌ی این مقاله به انگلیسی هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: منتقل کردن فونت‌ها به لینوکس
1412 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

در بسیاری از نصب‌های سیستم عامل فونت‌ها قسمت‌هایی هستند که فراموش می‌شوند، زمانی که شما لینوکسی جدید نصب می‌کنید و یا اط ویندوز به لینوکس محاجرت می‌کنید این موضوع بسیار مشهود است. این بسیار عذاب آور است که بخواهیم تمام فونت‌ها را مجددا از اینترنت دانلود کنیم و شاید باید روزها وقت خود را برای پیدا کردن فونت‌ها صرف کنیم، یافتن فونت مورد علاقه ویا تنظیم بهترین نمایش فونت ....در این مقاله می‌توانید روشی برای گرفتن کپی پشتیبان از فونت‌های خود بیاموزید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: راهنمای SSh در لینوکس
1192 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

سایت suso.org در این مقاله به روش استفاده از SSH پرداخته شده است. در این مقاله به تعریف ماهیت SSH، شروع کار با SSH، ایجاد کلید‌های امن برای ارتباط، مفهوم رمزنگاری در ارسال و در نهایت کار با SCP به عنوان ابزاری ایمن برای جابجایی فایل در سرور و TCP Port Forwarding و .. پرداخته است. این مقاله به زبانی شیوا و ساده نوشته شده است و مناسب کاربران تازه‌کار و نا آشنا با SSH است. در صورتی که هنوز با SSH آشنا نشده‌اید خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: کنترل از طریق وب‌کم
1069 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

آیا می‌خواهید چشمی در منزل یا محل کار خود داشته باشید در حالی که خودتان در آنجا حضور ندارید؟! شما می‌توانید سیستم لینوکسی خودتان را به یک سیستم کنترل حرکت از راه دور تبدیل کنید که از طریق یک دوربین وب‌کم و Motion که برنامه‌ای برای کنترل Video4Linux است استفاده کنید. در صورتی که مایل به انجام چنین کاری هستید می‌توانید این مقاله را بخواید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ابزارهای مدیر سیستم
926 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

سایت Linux.com مدتی است مقالاتی با موضوع «My Sysadmin toolbox» یا «جعبه ابزار مدیر سیستمم» منتشر می‌کند. در این سری مقالات این سایت به بررسی ابزارهای مفید برای مدیران سیستم می‌پردازد. در مقاله‌ی جدید نیز به بررسی برنامه‌های PuTTY و GNU Screen و GNU Emacs و SSH و System Rescue و GNU Readline نیز نگاهی دقیق‌تر به فایل‌های bashrc. و برنامه‌ی Rsync انداخته است.برای مطالعه‌ی این مقاله اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ابزارهای یک مدیر سیستم
918 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

سایت Linux.com در مقاله‌ای به بررسی چند ابزار جدید برای مدیران سیستم‌ها پرداخته است. در این مقاله به بررسی برنامه‌ی htop به عنوان برنامه‌ای اینتراکتیو برای دیدن وضعیت پروسه‌های سیستم، برنامه‌ی nono editor به عنوان ویرایشگر متن، برنامه‌ی EasyTAG برای برای کسانی که فایل‌های صوتی زیادی دارند، برنامه‌ی GNOME Passord Manager برای ذخیره سازی پسورد‌ها و ابزاری برای Mandriva به نام Urpmi را بررسی کرده است. برای مطالعه‌ی این مقاله‌ی یکصفحه‌ای به انگلیسی اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: جلوگیری از حمله‌های SSH
980 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

برای جلوگیری از حمله‌های SSH در شبکه در این مقاله می‌توانید روش انجام این کار با استفاده از DenyHosts را فرا بگیرید. DenyHost یک ابزار است که ورود از طریق SSH را کنترل می‌کند، این برنامه تمام hostهیی را که در لیست setc/hosts.deny/ موجود هستند را خوانده و به این لیست اجازه‌ی ورود از طریق SSH را نمی‌دهد.
ادامه ....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: مدیریت ساده‌ی بسته‌ها در SuSE
919 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

یکی از برنامه‌هایی که امروزه مدیران سیستم و نیز کاربران SuSE از آن استفاده می‌کنند برنامه‌ی "y2pmsh" است، این برنامه یک رابط خط فرمانی برای برنامه‌ی مدیریت بسته‌های YaST2 است، این برنامه قاردر به نصب، حذف، عزل و به روز رسانی بسته‌های RPM است. SuSE به صورت پیش‌فرض "y2pmsh" را نصب نمی‌کند اما شما می توانید این برنامه را از طریق YaST2 نصب کنید.
ادامه در linux.com


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: ابزارهایی برای مدیران وب
907 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

سایت Linux.com مقاله‌ای درباره‌ی ابزراهایی مفید برای یک مدیر وب در لینوکس نوشته است، در این مقاله به روش کار با این ابزارها اشاره نشده است و تنها ایده‌هایی برای کارهای مختلف ارائه شده است. ابزارهایی مانند Telnet و PuTTytel در این مقاله پیشنهاد شده‌اند. برای مطالعه‌ی این مقاله کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   12345678   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux