Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید سه شنبه، ۰۱ مهر ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

mount /dev/sda1 -t vfat /mnt/anydirectory

با این دستور می توانید یک درایو قلمی usb را به سیستمتان متصل کنید. اگر از دوربین دیجیتال بر پایه یmassStorage استفاده می کنید باز هم این روش شما را به عکس هایتان می رساند! توجه کنید که تا unmount نکرده اید USB درایو یا دوربینتان را از کامپیوتر جدا نکنید...

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: اخبار

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123456789101112131415161718   >

 
لینوکس؛ ارزان، انعطاف‌پذیر و پایا
1000 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

آیا لینوکس در برابر یک سیستم عامل اختصاصی مانند ویندوز، گزینه بهتری برای تجارت و کار‌های اداری است؟ لینوکس طی سال‌های اخیر با ارتقاء قابل توجهی به یکی از رقیبان مهم مایکروسافت در بازار تبدیل شده است و امروزه در بخش‌های مهم اداری، سرور‌های وب، DNS، FTP، دیوار‌های آتش و نظارت بر شبکه‌ها و همچنین در نرم‌افزار‌های دسکتاپ به کار می‌رود. به علاوه، یکی از محصولات سرور لینوکس، مورد استفاده 80 درصد شرکت‌ها قرار داشته و علاقه به کاربرد آن در سیستم‌های رو‌میزی هم رو به رشد است. نفوذ سریع لینوکس به ادارات و سازمان‌های حکومتی بدون شک به کیفیت، امنیت و بهره‌وری بالای آن مربوط می‌شود.


 
 
نوشته شده توسط: ali_pourian  در تاریخ چهارشنبه، ۰۸ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نفوذ هکرها از طریق حفره‌های جاوا
820 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

IRCERT - شرکت Sun Microsystems یک جفت مشکل امنیتی موجود در جاوا را که به هکرها اجازه می‌داد تا کامپیوترهای با سیستم عامل ویندوز، لینوکس و سولاریس را در اختیار بگیرند، برطرف کرد. Secunia طی یک راهنمایی امنیتی درجه خطر این حفره‌ها را highly critical اعلام کرده است. مشکلاتی که از سوی Secunia این درجه را می‌گیرند و در واقع یک سطح پایین تر از خطرناک‌ترین حفره‌ها قرار دارند، امکان نفوذ از راه دور به سیستم را فراهم می‌کنند و سیستم را به طور کامل در اختیار هکر قرار می دهند.


 
 
نوشته شده توسط: ali_pourian  در تاریخ چهارشنبه، ۰۸ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
گسترش نرم‌افزارهای متن‌باز، برنامه اصلی شورای عالی ا
794 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

ایرنا - دبیر شورای عالی انفورماتیک کشور گفت: راهبرد کشور این است که از نرم‌افزارهای متن‌باز به عنوان یک راه حل در شرایطی که از نرم‌افزارهای مالکیت‌دار در کشورهای پیشرفته محروم شده و یا با مشکلاتی مواجه شویم، استفاده کنیم.


 
 
نوشته شده توسط: ali_pourian  در تاریخ چهارشنبه، ۰۸ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
پروژه سه ساله فارسى سازى لینوکس«سیستم عامل ملى» فقط ۶ ماه فرصت دارد
873 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

گروه اجتماعى - ندا دهقانى: د ى ماه ،۸۱ قرار داد پروژه اى امضا شد که بر اساس آن، مى بایست تا سال ،۸۴ « سیستم عامل ملى» دست کم در نهادهاى دولتى، سیستم اصلى رایانه ها باشد.
«لینوکس» را انتخاب کردند تا به جاى « ویندوز» هاى آمریکایى، هدایت رایانه هاى ایران را به عهده بگیرد.
سال اول، شوراى عالى انفورماتیک اجراى پروژه را به جمعى از کارشناسان دانشگاه صنعتى شریف سپرد و گفت و گو و مصاحبه درباره لینوکس آغاز شد. به جاى لینوکس، کارشناسان واژه «سیستم عامل ملى» را به کار مى بردند که همه باور کنند به زودى، سیستم عامل دیگرى جز ویندوز باید در ایران استفاده شود.
امروز، ۶ ماه بیشتر به پایان سقف زمانى تعیین شده براى به بار نشستن پروژه فارسى سازى لینوکس نمانده اما این « سیستم عامل ملى » هنوز در رایانه هیچ وزارتخانه یا نهاد دولتى مهمى ننشسته است.
حتى رایانه هاى شوراى عالى اطلاع رسانى و شوراى عالى انفورماتیک هم، هنوز با صداى آشناى ویندوز « بالا مى آید ». به نشانه اینکه با گذشت سه سال از پروژه فارسى سازى لینوکس، هنوز سیستم عامل ملى به بار ننشسته است.

 
 
نوشته شده توسط: ali_pourian  در تاریخ یكشنبه، ۰۵ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
سیستم عامل میز کار من: Kurumin Linux
866 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

یکی از تصوراتی که درباره‌ی لینوکس وجود دارد، سختی کار با آن برای کاربران تازه‌کار که قبلا از ویندوز استفاده کرده‌اند، می‌باشد. یکی از توزیع‌هایی که ثابت می‌کند این چنین نیست، Kurumin Linux نام دارد؛ یک توزیع کوچک برزیلی مبتنی بر کناپیکس و تحت پوشش و حمایت Carlos Morimoto می‌باشد، کسی که در انجمن لینوکس برزیل شخصیت مهمی است. چون این سیستم عامل مبتنی بر کناپیکس است، یک سیستم دقیق شناسایی سخت‌افزار را عرضه می‌کند و بعنوان یک توزیع Live کار می‌کند. نصب این سیستم عامل بروی دیسک سخت بسیار آسان‌تر از کناپیکس است چون دارای مجموعه‌هایی از اسکریپت‌های نصب می‌باشد که دردسر مراحل نصب آن را کم کرده است.
متن کامل را از اینجا مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Javid  در تاریخ شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: لینوس، لینوکس و خانواده BSD را مقایسه می‌کند.
1050 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت NewsForge.com یک مصاحبه با لینوس تروالدز انجام داده است. در این مصاحبه می‌خوانیم: «من اخیرا از لینوس تروالدز درباره افکارش مربوط به قوت و ضعف لینوکس و BSD پرسیدم و اینکه چقدر احتمال همکاری بین کرنل لینوکس و BSD وجود دارد. من سوالاتم را با بیان نظراتم که چند سال پیش از یک کنفرانس Usenix در سان‌دیگو برداشت کرده بودم، مطرح کردم. سخنران کنفرانس او بود و گروهی از کاربران BSD درست به ردیف جلو آمدند تا به حرف‌های او گوش کنند. در واقع، آنها با او می‌خندیدند و لطیفه می‌گفتند. در آخر کنفرانس یک کلاه با عکس یک شاخ روی آن، که خود نیز بر سر داشتند، به لینوس دادند. یک سمبل آشنا برای طرفداران BSD !»
متن این مصاحبه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: میزکار من LFS
906 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت Newsforge درادامه‌ی مقالات خود با عنوان ”My workstation“ که در غالب این عنوان به بررسی توزیع‌های مختلف لینوکس می‌پردازد به بررسی Linux From Scratch پرداخته است.در بخشی از این مقاله می‌خوانیم: « همانند سایر افرادی که تا کنون به این عنوان کمک کرده‌اند من نیز درباره‌ی لینوکس خودم می‌نویسم، من Linux From Scratch را اتفاقی حدود شش ماه پیش مشاهده کردم، با LFS نتخاب‌های من در سیستمبسیار عیق‌تر شدند؛ استفاده از هر شلی که می‌خواستم، تنظیم ویژگی‌های glibc برای استفاده و .... LFS یک توزیع بر پایه‌ی سورس کد است و برای کسانی که از توزیع‌های Source-base لذت می‌برند یکی ازبهترین توزیع‌هاست .... » ادامه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: لینوکس در ادارات
923 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

در صورتی که شما از علاقمندان و تعقیب کنندگان استفاده‌های روزمره لینوکس بخصوص به عنوان سیستم عامل در کامپیوترهای رومیزی و در مکانهایی مانند اداره‌ها هستید جدا به شما توصیه می‌کنیم که این مقاله را که به بررسی روشهایی برای بهبود عملکرد و سرعت بخشید به کارهای روزمره می‌پردازد مطالعه کنید.
متن کامل

  
 
 
نوشته شده توسط: navidjoon  در تاریخ یكشنبه، ۰۸ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شکستن پوسته
856 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

پوسته‌های خط فرمان بخشی از تمامی نرم‌افزارهایی هستند که روی UNIX اجرا می‌شوند و دامنه آنها به گستردگی اسکریپتهایی برای شروع یک کار مانند ایجاد خودکار پشتیبان از یک بانک اطلاعاتی تا انبوهی از اسکریپتها که عملیات پیچیده‌ای را بر روی یک سری عبارات انجام می‌دهند متغیر باشد مطالعه کامل این بررسی خالی از لطف به نظر نمی‌رسد.

  
 
 
نوشته شده توسط: navidjoon  در تاریخ یكشنبه، ۰۸ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: میزکار من Scientific Linux
926 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت NewsForge یک بررسی یک صفحه‌ای از لینوکس SL یا Scientific Linux به عمل آورده که خواندن آن خالی از لطف نیست، این توزیع لینوکس در عین حال که چندان شهرتی ندارد اما قابلیت‌های جالبی دارد که با خواندن این بررسی می‌توانید با آن‌ها بیشتر آشنا شوید. برای مطالعه‌ی بررسی کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۶ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112131415161718   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux