Click Here to Go HomePage http://www.gnu.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

تبدیل PostScript به gif
برای این کار در کنسول بنویسید:

pstoimg -type gif file_name.ps

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: اخبار

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123456789101112131415161718   >

 
خبرها: قدرت لینوکس در ماشین‌های خودکار نظامی
974 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

‏iRobot از یک ماشین تجسس خودکار زمینی است که از لینوکس برای هدایت استفاده می‌کند. اینماشین برای اهداف نظامی مانند دیده بانی، تجسس و حمل و نقل ایجاد شده است.R-Gator نیز که بر اساس M-Gator دیزلی ۵۸ سی‌سی ساخته شده است ابزاری نظامی همراه کنترل و سیستم ناوبری است که بر اساس BlueCat Linux از Lynux Works است.
ادامه..


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۴ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری Vector Linux
1041 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت LinClips.com یک تور تصویری کامل از توزیع VectorLinux منتشر کرده است. در صورتی که مایل به دیدن این تور تصویری که از نسخه‌ی 5.1.1 تهیه شده هستید اینجا کلیک کنید. توجه داشته باشید که این تور تصویری مجموعه تصاویر یا ScreenShot Tour نیست بلکه یک تور ScreenCast است، در حقیقت حدود دو دقیقه فیلم از نحوه‌ی کار VectorLinux با فرمت Macromedia Shockwave Flash در اختیار شما قرار خواهد گرفت.(متاسفانه نمایش این سایت در Opera و IE بهتر از Firefox و KOnqueror یا Safari است)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۷ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی Atommix
798 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت Linux.com در بررسی جدید خود که روز گذشته منتشر شد به بررسی توزیع Atomix Linux پرداخته است. در این بررسی از نسخه‌ی 3.2 این توزیع استفاده شده است.در بخشی از این مقاله می‌خوانیم :«پس از سال‌ها کار یک تیم از لینوکس کارهای حرفه‌ای یوگوسلاوی لینوکسی به نام AtomixLinux 3.2 برای عموم منتشر کردند. با توجه به مدت زمان طولانی --حدود سه سال-- که برای توسعه‌ی این توزیع صرف شد حدس زدم باید توزیع مناسبی باشد. [...] Atomix مشتق شده از FedoraCoreLinux است. زمانی که من از Fedora Core 4 استفاده می‌کردم برنامه‌هایی مانند Gaim، OpenOffice و یا ImageMagic گاهی دچار خرابی و crash می‌شدند. در مدت زمان ۲ ماه تست و استفاده از Atomix من بابرنامه‌ای که کرش کند یا از کر بیافتد مواجه نشدم. به نظر می‌رسدتوسعه دهندگان Atomix توجه بسیاری به این موضوع داشته‌اند که تمام برنامه‌ها پایدار و قابل اطمینان باشند. [...] Atomix را می‌توانید به صورت یک DVD یا پنج CD از ftp سرور آن دانلود کنید [...] از آنجایی که Atomix یک توزیع مشتقی از FedoraCore است از برنامه‌ی نصب گرافیکی Anaconda برای نصب استفاده می‌کند. به دلایلی توسعه دهندگان Atomix نصب بسیاری از برنامه‌های محبوب را به صورت پیش گزیده در برنامه نگنجانیده‌اند و پس از پایان نصب باید برنامه‌هایی مانند GnomeMeeting،gFTP،Kphone و بسیاری برنامه‌های دیگر با به صورت دستی نصب کنید....»
ادامه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: لینوکس Grafpup برای گرافیست‌ها
828 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت linux.com یک بررسی از لینوکس Grafpup منتشر کرده است. Grafpup یک توزیع ۷۵ مگابایتی گنو/لینوکس است که از میزکار IceWM استفاده می‌کند و شامل برنامه‌هایی مانند GIMP، Bluefish،Nvu و Inkspace می‌باشد و مخصوص گرافیست‌ها طراحی شده است. این دیسک زنده که قابلیت نصب همدارد در ۲۰ ثانیه اجرا شده و مجموعه‌ای از برنامه‌های گرافیکی را در اختیارتان قرار می‌دهد. برای مطالعه‌ی این بررسی کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۴ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: آمریکا و ۱.۲۴ میلیون دلار برای امنیت Opensource
792 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

دولت آمریکا (US. Department of Homeland Security) مبلغ ۱.۲۴ میلیون دلار را برای سه سال به دانشگاه استانفورد، شرکت سیمانتک و کاوریتی تخصیص داد. این مبلغ برای مطالعه برروی امنیت ۴۰ پروژه‌ی اوپن سورس از جمله Apache، Mozilla، MySQL وPostgreSQL است. برای اطلاع از اهداف پروژه، مبلغی که هرکدام از سه شرکت کننده دریافت کرده‌اند و وظایف هر کدام از سه شرکت کننده به شما مطالعه‌ی این گزارش را پیشنهاد می‌کنیم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۴ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Gnash یک پخش کننده‌ی Flash Movie
980 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

روز ۹ ژوئن FSF خبر از انتشار Gnash را منتشر کرد. Gnash یا GNU Flash movie player یک پخش کننده‌ی فایل‌های SWF یا Flash movie با مجوز GPL است. Gnash می‌تواند به صورت مستقل یا به عنوان یک Plugin برای Firefox استفاده شود و فایل‌های فلش نسخه‌ی ۷ را به خوبی و با وضوحی بسیار عالی پخش کند. به گفته‌ی FSF این پخش کننده‌ی فلش بیش از هر پخش کننده‌ی آزاد دیگری قابلیت پخش Flash Movieها را دارد. سازگاری با SWF v7 و استفاده از OpenGL برای رندر گرافیکی و پشتیبانی از XML message server از دیگر قبلیت‌های این برنامه است.Gnash ابتدا توسط PubSoft منتشر شد، PubSoft از پروژه‌های برنامه نویسی آزاد پشتیبانی می‌کند و این پروژه نیز یکی از آن پروژه‌‌هاست. صفحه‌ی اصلی پروژه‌ی Gnash منبع مناسبی برای کسب اطلاعات بیشتر است.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۴ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
‏mozdex و ۱۰۰ میلیون صفحه قدرت!
872 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

‏ Mozdex یک موتور جوستجوی وب است که با هدف ایجاد یک موتور جستجوی اوپن سورس ایجاد شده است. این سایت برای جستجوهای خود از تکنولوژی‌های اوپن سورسی چون RSS یا XML یا OpseSearch استفاده می‌کند روز گذشته وبلاگ MozdexBlog اعلام نمود که Mozdex بیش از ۱۰۰ میلیون سایت را Index بندی کرده است که تا ماه فوریه این رقم به ۴۰۰ میلیون خواهد رسید. هدف Mozdex افزودن ماهانه بیش از ۲۰۰ میلیون صفحه برای رسیدن به بیش از ۲ هزار میلیون صفحه در پایان سال است. برای استفاده از این موتور جستجوی اوپن‌سورس به آدرس http://mozdex.com مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۰ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: مدیریت سیستم با SSH
775 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

یکی از ابزارهای مفید مدیریتی در لینوکس Secure Shell یا SH است، ابزاری با امنیت بالا و بسیار کارآمد برای اتصال به سیستم‌های راه دور درشبکه‌ی داخلی ویا حتی شبکه اینترنت که بدون ایجاد ترافیک داده‌های بالا یک محیط مناسب برای شما فراهم می‌نماید. اگر پیش از این با این ابزار آشنایی کاملی نداشتید می‌توانید مقاله‌ی linux.com را در این باره مطالعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: اسامی مستعار برای دستورات خط فرمان
874 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

اگر شما روزانه مدت زمان زیادی را در خط فرمان سپری می‌کنید، مطمئنا از ابزارهای مختلف GNU استفاده می‌کنید، همان طور که می‌دانید GNU ابزارهای Unix را شبیه سازی کرده است اما در بسیاری موارد گزینه‌های بیشتری به ابزاره افزوده. اگر می‌خواهید در حین کار با برنامه‌های خط فرمان نیاز به وارد کردن گزینه‌های مختلف نباسید می‌توانید از "aliase" استفاده کنید. اگر تا به حال از این ابزار استفاده نکرده‌اید حتما مقاله‌ی Linux.com در این باره را بخوانید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: انتشار در وب با SPIP
1439 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

NewsForge در مقاله‌ای به معرفی یک سیستم مدیریت و انتشار محتوا در وب با نام SPIP پرداخته است. در این مقاله می‌خوانیم : ‏ «SPIP مخفف Système de Publication Pour l'Internet است که در یک ترجمه‌ی آزاد می‌توان آن را سیستم انتشار برای اینترنت ترجمه کرد؛ اولین نسخه‌ی این برنامه در سال ۲۰۰۱ منتشر شد و با سرعت شروع به توسعه نمود و به خارج از فرانسه نیز گسترش یافت، در حال حاضر مستندات زیادی به زبان‌های مختلف دارد و نیز از زبان‌های گوناگونی پشتیبانی می‌کند ..... SPIP را می‌توان یک نوع CMS معرفی کرد اما قابلیت‌های فراوان دیگری نیز دارد که آن را از هر CMS یا سیستم blog یا wiki متمایز می‌کند.
ادامه ...

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۳۰ آبان ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112131415161718   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux