Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

برای اطلاع یافتن از ابزارهای PCI در کنسول یکی از دستورات زیر را تایپ کنید:

lspci -v
cat /proc/pci

توجه کنید که این کار را باید در حالت کاربر ریشه انجام دهید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:2
مجموع:مجموع:2
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: اخبار

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123456789101112131415161718   >

 
آخرین خداحافظی لیبرانت
1241 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

پس از گذشت ۶ ماه، جامعه لیبرانت متوجه شد که انتظار برای احیاء این توزیع بیهوده است. Tal Danzig ٬ مالک و توسعه‌دهنده‌ی اصلی لیبرانت اعلام کرد که وی توسعه‌ی لیبرانت را متوقف خواهد کرد. لیبرانت قدیمی‌ترین توزیع مشتق‌شده از دبیان می‌باشد. اولین نسخه‌ی آن در سال ۱۹۹۹ منتشر شد و به خاطر آسان بودن نصب آن و مجموعه‌ی جامع بسته‌های آن بطور مرتب توسعه پیدا کرد. این توزیع در آوریل ۲۰۰۵ با انتشار نسخه‌ی ۳.۰ خود به اوج رسید، اما وقتی پدرش - Jon Danzig - چند هفته پیش به خاطر سرطان فوت کرد شکست سنگینی را متحمل شد. Tal Danzig ٬ پسر و همدست وی، کار وی را ادامه داد اما در نوامبر ۲۰۰۵ اعلام کرد که این شرکت ساختار خود را تغییر داده است، پشتیبانی ادامه خواهد داشت و انجمن‌ها باز خواهند بود اما توسعه و فروش لیبرانت متوقف خواهد شد.


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: برگزاری دو همایش توسط کاوشکده فناوری اطلاعات
1516 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

در طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه گذشته دو همایش آشنایی با سیستم‌عامل گنو/لینوکس توسط کاوشکده‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات برای مدیران، دبیران و مسئولین سایت‌های مدارس برگزار شد. این همایش‌ها با خیر مقدم گفتن به مهمانان توسط مدیران مناطق آموزش و پرورش شروع شدند. پس از آن آقای مهندس شخمگر معاون کاوشکده‌های فناوری اطلاعات تا حدودی در مورد فعالیت‌های این مرکز و لزوم استفاده از نرم‌افزاهای آزاد/متن‌باز سخنرانی کردند. پس از آن آقای اسماعیلی به تشریح کامل تاریخچه و مفاهیم پایه‌ای نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز و بویژه سیستم‌عامل گنو/لینوکس پرداختند. در ادامه نیز آقای آتش‌پر به معرفی توزیع کناپیکس و نمایش بعضی برنامه‌های کاربردی آن پرداختند. در پایان نیز یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ برگزار شد که آقایان اسماعیلی و آتش‌پر پاسخگوی سوالات فنی و غیر فنی حضار بودند.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نتایج رای گیری برنامه های متن باز
1119 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

آیا تا به حال از دوستان و یا آشنایان خود در ارتباط با برنامه های کاربردی لینوکس نظر خواهی کرده اید؟ آیا تا به حال قصد داشته اید که بهترین برنامه برای کار خود را در بین برنامه های متن باز انتخاب کنید؟ دوست دارید که بدانید بهترین و دوست داشتنی ترین برنامه های مورد استفاده کاربران متن باز سیستم عامل لینوکس در موارد مختلف کدامند؟ مطمئنا به این وسیله میتوانید با دقت بیشتری برنامه مورد نظر خود را انتخاب و در زمان کمتری به نتیجه بهتری برسید، همانگونه که انتخاب نامناسب ممکن است در رسیدن به هدف شما را با مشکلات متعددی روبرو سازد، به همین جهت و برای اطلاع کاربران تازه وارد به دنیای دوست داشتنی لینوکس در یک نظر خواهی بزرگ از بسیاری کاربران این سیستم عامل نتایج زیر در مورد برنامه مختلف مورد علاقه و پر کاربرد کاربران، به شرح زیر، بدست آمده است که می تواند قابل توجه باشد.

-۱ بهترین برنامه بازی متن باز در سال 2005 : Frozen Bubble
-۲ بهترین برنامه محیط دسکتاپ کاربران در سال 2005: KDE
-۳ بهترین برنامه مدیریت پرونده ها در سال 2005 : Konqueror
-۴ بهترین توزیع مورد علاقه کاربران در سال 2005 : Ubuntu
-۵ بهترین مدیر پنجره ها.......

 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ یكشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Bastille-linux نسخه‌ی 3.0.9
935 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Bastille-linux منتشر شد. این برنامه شامل مجموعه روش‌‌هایی برای بالابردن سطح امنیت سیستم‌های لینوکس است. در حال حاضر این برنامه برای RedHat نسخه‌های Enterprise، توزیع FedoraCore، Debian و Gentoo موجود است. این برنامه البته از سوی کارکنان Hewlett Packard برای HP-UX و از سوی کارکنان IBM برای SuSE Linux وTurbo Linux موجود است. این برنامه پس از نصب و تنطیم سیستم را در مقابل مشکلات امنیتی پایدارتر می‌کند. برای کسب اطلاعات کامل‌تر به سایت اصلی آن در این آدرس مراجعه کنید.برای دریافت نسخه‌ی جدید نیز به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کابران ناتوان باید ارتباط را یاد بگیرند.
862 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

امکان دسترسی موضوعی مهم برای توسعه‌دهندگان و حامیان FOSS می باشد. ISO استانداردهایی را برای تضمین در دسترس بودن نرم‌افزارها برای مردم، تعیین کرده است. بعضی از دولت‌ها لازم می‌دانند که نرم‌افزارهایی که برای استفاده عمومی ساخته شده‌اند، باید از استانداردهای دسترسی پا فراتر بگذارند. برای مطالعه این مطلب اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Javid  در تاریخ چهارشنبه، ۰۲ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: برنامه ریزی کره برای ایجاد شهر و دانشگاه لینوکس
874 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

دولت کره اعلام کرد که قصد دارد تا یک دانشگاه و نیز یک شهر را در ماه آینده برای برنامه نویسان بازمتن مانند لینوکس انتخاب کند. روز چهارشنبه شمای کلی کار و نیز مقصدی که طرح دنبال می‌کند منتشر شد ...
ادامه....  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شاتل ورث: Goobuntu یک شایعه است
971 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

چندی پیش اخباری مبنی بر انتشار توزیع لینوکسی از سوی Google منتشر شد که برپایه‌ی دبیان و اوبونتو است. نام این توزیع Goobuntu خطاب شده و به Google OS مشهور است. در این مدت نظرات و خطابه‌هایی از سوی Google سایرین منتشر شده است که برخی به شایعه بودن این قضیه و برخی بر حقیقت این داستان تاکید می‌کردند. مارک شاتل‌ورث بنیانگذار بنیاد اوبونتو یا Ubuntu Faundation در وبلاگ شخصی خود به شایعه بودن این موضوع اشاره کرده و این موضوع را غیر حقیقی می‌شمارد. برای خواندن این مطلب به این صفحه مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری MoLinux 2.0
885 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت OSDire.com یک تور تصویری از لینوکس Molinux 2.0 Live ایجاد کرده است. این تور تصویری شامل ۳۶ تصویر از محیط میز کار این توزیع می‌باشد. در صورتی که مایل به دیدن این تور تصویری هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: لیستی از بازی‌های لینوکسی
906 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

‏StrangGamer اقدام به ایجاد یک لیست از بازی‌های لینوکسی نموده است، البته این لیست هنوز کامل نیست اما به دلیل استفاده از سیستم Wiki هر شخصی می‌تواند در کامل کردن این لیست کمک کند.در حال حاضر نیز این لیست اطلاعات بسیاری دربردارد از طرفی شما می‌توانید بازی‌ها را بر اساس نوع بازی یا مجوز انتشار بازی مرتب کنید و اطلاعاتی درباره‌ی بازی‌ها و تصاویری از بازی‌ها ر مشاهده کنید. این لیست در این صفحه قرار دارد.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: فتوشاپ برنامه‌ای برای انتقال به لینوکس
928 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

‏Adobephotoshop در یک نظرخواهی اینترنتی که اخیرا انجامشد لیستی از برنامه‌هایی را که کاربران ویندوز و مکینتاش علاقه دارند تا در لینوکس اجرا شوند را جمع آوری کرد. اگر خاطرتان باشد هفته‌های پیش نیز Novell چنین نظر خواهیانجام داده بود که در لیست ناول Autocad رطبه‌ی اول را داشت. در نظر خواهی ادوبی که ۱۰۰۰۰ نفر رای دهدنده در آن شرکت داشتند و ۳۱ روز به طول انجامید ۱۰ برنامه‌ی برتر به شرح زیر هستند:

1. Photoshop 2. Autocad 3. Dreamweaver 4. iTunes 5. Macromedia Studio 6. Flash 7. Quicken 8. Visio 9. Quickbooks 10. Lotus Notes

منبع خبر.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۴ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112131415161718   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux