Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

برای مشاهده ی صفحات راهنما یا man pages در مرورگر konqueror در نوار آدرس بنویسید :
man: command
برای نمونه
man: cat

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: اخبار

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123456789101112131415161718   >

 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید Firebird
934 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

پس از دوسال انتظار دو روز پیش نسخه‌ی رسمی و پایدار Firebird 2.0 منتشر شد. Firebird یک پایگاه داده‌ه‌ی رابطه‌ای یا Relational Database Management System است. (نمونه‌ی مشهور دیگری از RDBMSها MySQL است). این پایگاه داده با مجوزIDPL یا Initial Developer's PUBLIC LICENSI که مجوزی برپایه‌ی MPL یا Mozilla Public Lisence منتشر می‌شود و حقوق آن مطعلق به بنیاد فایربرد یا Firebird Foundation است. برخی این برنامه را FirebirdSQL l نیز می‌نامند. توسعه‌ی نسخه‌ی ۲ این برنامه پس از انتقال یا Port نمودن نسخه‌ی ۱ از زبان C به ++C آغاز شد و روز ۱۳ نوامبر با اعلام رسمی پروژه نسخه‌ی ۲.۰ منتشر شد. این سیستم مدیریت پایگاه داده‌‌ها ازقابلیت‌های ANSI SQL-99 و SQL-2003 استفاده می‌کند و می‌توان آن را برروی پلتفورم‌های GNU/Linux ، FreeBSD، AIX، Solaris و یونیکس‌های دیگر نیز برروی پلتفورم ویندوز نیز نصب نمود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت رسمی Firebird مراجعه نمایید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: مشتریان Dell می‌توانند ویندوز خود را پس بدهند
935 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

چند سالیست که کاربران در تلاش هستند تا ویندوز‌های از پیش نصب شده برروی سیستم‌های خریداری شده را پس بدهند،کاربران لینوکس که مایل به داشتن ویندوز نیستند مجبور نیستند برای نسخه‌ای از ویندوز که استفاده نمی‌کنند پولی پرداخت کنند. حال شرکت Dell که تولید کننده‌ی کامپیوترهای شخصی، لپ‌تاپ و سرور است، پول دریافتی بابت ویندوز را در صورت تمایل به کاربران استرداد می‌کند. در حقیقت اگر خریداری یک کامپیوتر شخصی یا لپ‌تاپ از شرکت Dell خریداری کند و به ویندوز آن نیازی نداشته باشد می‌تواند با مراجعه به نمایندگی‌های شرکت Dell ویندوز نصب شده را به Dell باز پس دهد. شرکت Dell نیز در حال حاضر شرکت Dell ویندوزها را پس می‌گیرد تصمیمی برای تغییر این سیاست فروش جدید ندارد.
منبع


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: نگاهی به Open-Xchange
1083 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت Linux.com به بررسی جایگزینی برای Microsoft Exchange پرداخته، این جایگزین Open-Exchange نام دارد که محصولی اوپن‌سورس است و برای استفاده در لینوکس بهینه سازی شده است و می‌تواند جایگزینی اوپن سورس برای محصول Exchange مایکروسافت باشد. در این بررسی Zonker به نحوه‌ی نصب اشاره‌ای نمی‌کند اما از قابلیت‌ها و مراحل مدیریت برنامه بسیار گفته است. برای مطالعه‌ی ادامه‌ی ادامه مقاله اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۹ مهر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
Install Fest در روز نرم‌افزار آزاد
865 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

شنبه، ۲۵ شهریور برابر با ۱۶ سپتامبر روز نرم‌افزار آزاد است. گروه کاربران لینوکس تهران با همکاری طرح ملی نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز و فرهنگسرای فناوری اطلاعات (وابسته به شهرداری تهران) برای این روز تدارک یک Install Fest را دیده است. اگر قصد نصب توزیع لینوکسی بر سیستم خود دارید یا با مشکلی برخورد کرده‌اید که خود نمی‌توانید رفع‌اش کنید، ما، شنبه هفته آینده از ساعت ۴ تا ۸ عصر منتظر شما هستیم تا با هم لینوکس نصب کنیم و مشکلات سیستم‌ها را در حد توانمان رفع نماییم.
آدرس فرهنگسرای فناوری اطلاعات: تقاطع خیابانهای کارگر جنوبی و جمهوری.

  
 
 
نوشته شده توسط: blix  در تاریخ سه شنبه، ۲۱ شهریور ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
فروش توزیعهای لینوکس
1048 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

از آنجا که با افزایش کاربران گنو/لینوکس سفارش توزیعهای لینوکس هم بالا رفته تصمیم گرفتیم امکان خرید از منابع مختلف را فراهم کنیم تا کاربران گزینه‌های بیشتری برای خرید داشته باشند. با این منظور مجموعه‌ای از توزیعهای لینوکس و BSD که به نظر میاید بیشتر مورد درخواست کاربران‌اند در اختیار یکی از فروشگاه‌های نرم‌افزار در تهران قرار گرفت. در صورتی که این روش فروش موفقیت‌آمیز باشد و کاربران از شرایط آن رضایت داشته باشند تعداد بیشتری فروشگاه در نقاط مختلف تهران برای فروش توزیع‌های لینوکس با شرایط ما در نظر گرفته خواهند شد.

 
 
نوشته شده توسط: blix  در تاریخ سه شنبه، ۲۱ شهریور ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نیویورک تایمز به کاربران لینوکس اجازه‌ی دیدن ویدئوها را نمی‌دهد!
865 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

طبق اظهارت Robin Miller از Linux.com نیویورک‌تایمز به کاربران لینوکس اجازه‌ی مشاهده‌ی فایل‌های ویدئو را نمی‌دهد. فایل‌های ویدئوی نیویورک تامیز برای نمایش از فرمت Flash Shockwave استفاده می‌کنند و با این که نسخه‌ای تجاری و کد بسته از Flash برای لینوکس نیز نوشته شده است اما این نسخه قادر به نمایش ویدئوهای نیویورک تایمز نیست. «رابین میلر» در یک فایل فلش این مشکل را به نمایش کشیده است،‌برای دیدن این فایلفلش کلیک کنید. اگر فلش پلیر ندارید می‌توانید نسخه‌‌ی Ogg Theoraرا ببینید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۵ شهریور ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه‌ی جدید WepKC
1258 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

برنامه‌ی WepKC یا WEP Key Changer یک برنامه‌ی کلاینت سروری است که به شما اجازه می‌دهد امنیت ارتباط ad-hoc شبکه‌ی بیسیم خود را تامین نمایید. برنامه دوبخش اساسی دارد، یکی wepkcd که یک دایمین یا سرویس است که وظیفه‌ی ایجاد و ارسال کلیدهای وپ جدید را برای wepkcc که کلاینت است دارد و بخش دوم کلاینت است که پس از دریافت کلید جدید از طریق تونل رمزنگاری شده کلید جدید را جایگزین قبلی می‌نماید. برای نصب این برنامه به python نسخه‌ی 2.4 و python crypto نیاز خواهید داشت. برای دریافت آخرین نسخه که wepkc-0.2 است و یا اطلاعات بیشتر درباره‌ی این برنامه می‌توانید به سایت رسمی آن در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: TinyERP نسخه‌ی 3.3.1
1286 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

نسخه‌ی جدیدی از سیستم Tiny ERP منتشر شد. Tiny ERP یک سیستم آزاد ERP تحت مجوز GNU/GPL است که کار ERP و CRM را یکجا انجام می‌دهد. این سیستم به زبان Python نوشته شده و از قابلیت‌های اصلی آن می‌توان به برپایی یک سیستم CRM و یک سیستم SRM و نیز آنالیز اطلاعات، مدیریت حساب‌های مالی، یک help desk، قابلیت انعطاف‌پذیری بالا، پشتیبانی از XML-RPC ، پشتیبانی از Dynamic GUI، ایجاد گزارشات مختلف و Object Databaseبودن اشاره نمود. برای رفتن به سایت اصلی اینجا کلیک کنید. برای دریافت سرور و نیز کلاینت نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: لینوکس و الکامپ سال جاری
902 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

با پیگیری های مستمر صورت گرفته و مساعدت بسیار خوب طرح ملی نرم افزارهای آزاد/بازمتن و برگزارکنندگان دوازدهمین نمایشگاه بین المللی الکامپ٬ فضا و امکاناتی در اختیار ما قرار گرفت تا با یاری خداوند متعال و همدلی دوستان گامی به پیش در جهت ارتباط مستقیم و رو در رو با کاربران کامپیوتر و شرکت کنندگان در نمایشگاه الکامپ بر داریم. پس از برگزاری جلسات حضوری با نمایندگان طرح ملی نرم افزارهای آزاد/بازمتن و شرکت داده پردازی ایران جهت استفاده بهینه از فضا٬ زمان و امکانات٬ برنامه زمانبندی کارگاههای آموزشی آماده گردیده و سعی کلیه برگزارکنندگان بر این خواهد بود تا با آموزشهای عملی حضوری امکان جذب کاربران بیشتری به سوی نرم افزارهای آزاد فراهم گردد. شرکت در کارگاههای آموزشی برای عموم آزاد و رایگان می باشد. توضیحات بیشتر و برنامه زمانبندی کارگاههای آموزشی در : http://wiki.hezardastan.org/EleComp/1385

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: انتشار نسخه نهایی FarsiCommerce1.1
992 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

بالاخره نسخه نهایی FarsiCommerce1.1 آماده شد. در مدتی که از انتشار نسخه آزمایشی می گذرد ایمیل‌های فراوانی به دستمان رسید که درخواست اعلان تاریخ انتشار نسخه نهایی را داشتند و من نمی توانستم تاریخ قطعی برای انتشار را اعلام نمایم. چرا که می خواستم که هیچ اشکال احتمالی توی برنامه باقی نمونه و همه بتونن با خیال راحت این نسخه رو روی سایتشون استفاده کنن. خوب بالاخره تقریبا بعد از رفع حدود 20 مشکلی که توسط دوستان گزارش شد تصمیم گرفتم که نسخه 1.1 رو به طور کامل منتشر کنم. من تا اونجایی که ممکن بود سعی کردم اشکال خاصی توی نسخه جدید باقی نزارم ولی باز ممکنه اشکالات کوچیکی توی این نسخه هم وجود داشته باشه که شما می تونین اون اشکالات رو هم به زودی از طریق سیستم گزارش باگ که روی سایت رسمی راه می افته گزارش کنین. سعی من اینه که بتونم بهترین نرم افزار رو برای مدیریت فروشگاهتون روی اینترنت براتون آماده کنم و ۱۰۰ درصد توی نسخه های بعدی هم امکانات بیشتر و بهتری به سیستم اضافه خواهد شد ولی باور کنید که توی این کار دست تنها هستم و به همین خاطر هم طرحی رو در نظر گرفتم که از این به بعد بتونیم به صورت گروهی این پروژه رو پیش ببریم جزئیات کامل این طرح هم توی لینک زیر می تونید پیدا کنید. این پروژه با همکاری شما می تواند یکی از بهترین نرم افزارهای اوپن سورس در ایران باشه. سایت رسمی | مشارکت در طرح


  
 
 
نوشته شده توسط: مهمان  در تاریخ جمعه، ۲۳ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112131415161718   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux