Click Here to Go HomePage http://www.osp.ir
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ 
نکته ها و ترفند ها

چند پارتیشن برروی دیسک سخت خود دارید؟
اگر نمی دانید از دستور زیر استفاده کنید:

fdisk -l یا sfdisk –list

این دستورات را باید در حالت کاربر ریشه اجرا کنید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:2
مجموع:مجموع:2
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: GNOME Applications

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123456789   >

 
نرم افزار: LTM نسخه‌ی 0.6.0
844 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی Laptop CPU Temperature Monitor for GNOME یک اپلت برای محیط میزکار GNOME است که مقدار حرارت CPU لپ‌تاپ را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید یک گزارش از دما گرفته و در فایلی ذخیره کنید. این برنامه تحت مجوز آزاد GNU/GPL منتشر شده است و برای نصب نیاز به +GTK نسخه‌ی 2.6x و python دارد. می‌توانید سورس ۱۵۷ کیلوبایتی این برنامه را از اینجا دانلود کنید، همچنین برای نصب می‌ةوانید از بسته‌های دبیانیبا حجم ۵۱ کیلوبایت نیز استفاده کنید. برای دیدن تصویری از این برنامه نیز می‌توانید اینجا کلیک.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: چرا باید Epiphany باید به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب کرد؟!
870 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

«فلسفه‌ی گنوم این است برنامه‌هایی بنویسند که کار خود را انجام دهند، تنها کار خودشان را...» قسمتی از یک بررسی درباره‌ی مرورگر Epiphany را مطالعه کردید. این مرورگر وب که مرورگر پیش فرض محیط میزکار GNOME است، در کنار سادگی محیطی کاری و کامل با قابلیت‌های فراوان برای کاربران ایجاد کرده است. در این مقاله به قابلیت‌های Epiphany و آنچه این برنامه دارد اشاره شده است و دلایلی برای استفاده از این برنامه نوشته شده است! نسخه‌ی جدید این برنامه که همراه میزکار 2.14 منتشر شده است دارای قابلیت‌های بسیار و اضافات یا extensionهایی است که قابلیت‌های زیبایی به این برنامه اضافه می‌کند. برای مطالعه‌ی این بررسی اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: VirgoFTP نسخه‌ی 1.3
1316 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برای بسیاری از کاربران نام CuteFTP آشناست، برنامه‌ی VirgoFTP نیز یک برنامه‌ی FTP Cliebt و بسیار شبیه یه CuteFTP است. این برنامه توسط SWT در جاوا نوشته شده است. هدف برنامه ایجاد برنامه‌ای ساده و نیز امن برای کاربران NON-WINDOWS در لینوکس و مکینتاش است. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا به صورت همزمان از چند اکانت FTP در چند سایت مختلف استفاده کنید. از SOCKS proxy نسخه‌ی 5 و HTTP Proxy پشتیبانی می‌کند.از پروتوکل RFC959 و OTP یا One Time Passwords پشتیبانی می‌کند. امکان ارسال به صورت Multiple Transfer Thread وجود داره. این برنامه از UTF-8 و en_us و GBK پشتیبانی می‌کند و برای نصب نیاز به Java 1.5 و +GTK نسخه‌ی 2.4x یا بالاتر نیاز دارید.
صفحه‌ی اصلی | تصاویر | دانلود


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: emelFM2 نسخه‌ی 0.1.6
1161 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی 0.1.6 برنامه‌ی emelFM2 منتشر شد. برنامه‌ی emelFM2 یک مدیر فایل یا «File Manager» است که توسط کتابخانه‌های +GTK نوشته شده است و تحت مجوز آزاد GNU/GPL منتشر می‌شود. این مدیر فایل با ظاهری ساده و حجمی پایین دارای امکانات بسیاری مانند بوک‌مارک‌ها، فیلترهای مختلف برای فایل‌ها و دایرکتوری‌ها، خط فرمان توکار و پلاگین‌های مختلف است که کار با این برنامه‌ را بسیار ساده‌تر و شیرین‌تر می‌کند. برخی میزکارها مانند FluxBox از emelFM استفاده می‌کنند که برای نسخه‌ی ۱ کتابخانه‌های GTK نوشته شده است اما emelFM2 برای کتابخانه‌های GTK+ 2 نوشته شده است و می‌تواند به خوبی از Unicode پشتیبانی‌ می‌کند. برای دیدن تصاویر این برنامه اینجا کلیک کنید. برای رفتن به سایت رسمی اینجا و برای دانلود سورس کد این برنامهاینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: BandSaw نسخه‌ی 0.3.0
1257 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی Band Saw یک برنامه‌ی مانیتورینگ و کنترل سیستم است که به مدیران سیستم این اجازه را می‌دهد که تعداد زیادی سیستم را همزمان مانیتور کنند. این برنامه‌ی آزاد تحت مجوز GNU/GPL منتشر شده است و با زبان PyThon نوشته شده است و از کتابخانه‌های GTK برای نمایش گرافیک خود استفاده می‌کند.برای دریافت سورس برنامه اینجا و برای مشاهده‌ی سایت رسمی آن اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Quod Libet نسخه‌ی 0.18
955 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از Quod Libetمنتشر شد. این برنامه یک پخش کننده‌ی موسیقی و یک ویرایشگر tagهای موسیقی است. این برنامه‌ که به زبان Python نوشته شده است و تحت مجوز آزاد GNU/GPL منتشر می‌شود برای طبقه بندی و ایجاد کتابخانه‌هایی برای موزیک‌ مناسب است. غیر از طبقه بندی بر اساس نام خواننده، آلبوم و سبک می‌توانید در میان گروه‌ها جستجو کنید، همچنین می‌تانید Tagهای تراک‌های مختلف را ویرایش کنید و این برای کاربرانی که اهل موسیقی هستند و تعداد زیادی تراک موسیقی دارند بسیار مناسب ایت. برای دریافت این برنامه و یا کسب اطلاع از نحوه‌ی نصب به صفحه‌ی اصلی در اینجا مراجعه کنید.(تصویری از این برنامه)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Wini The Riper نسخه‌ی 0.4.0
890 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

این برنامه یک برنامه‌ی ساده با محیط گرافیکی جذاب برای ساخت فایل‌های چند رسانه‌ای است. این برنامه فرمت DVD و OGGوMp2 و MP3 و AC3و Divx نیز Xvid یا MPEG-2 Video را به خوبی می‌شناسد. برنامه تحت مجوز آزاد GNU/GPL است و برای نصب آن نیاز به Python نسخه‌ی 2.3 یا بالاتر دارید. این برنامه از کتابخانه‌های +GTK استفاده می‌کند و بسته‌های دبیانی آن از پیش آماده هستند. می‌ةوانید در توزیع دبیانتان از طریق apt آن را نصب کنید. برای دریافت این برنامه و یا کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.(تصاویر برنامه)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: GNOME Power Manager نسخه‌ی 1.13.92
824 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی GNOME Power Manager منتشر شد. این برنامه که به صورت یک Deamon اجرا می‌شود مدیریت Power سیستم را به عهده دارد. GNOME Power Manager از HAL برای کنترل کردن آیکون‌ها و رابطه با کاربران استفاده می‌کند. در این نسخه آیکون جدیدی برای نمایش شارژ یا دشارژ بودن UPS تعبیه شده است، متند‌های DUBS بهینه سازی شده‌اند و تعداد زیادی رفع اشکال صورت گرفته است. برای نصب این نسخه نیاز به HAL نسخه‌ی 0.5.6 و dbus نسخه‌ی 0.32 و glib نسخه‌ی 2.0 دارید.برای دریافت این نسخه که 930KB حجم دارد اینجا کلیک کنید. صفحه‌ی خانگی نیز منبعی مناسب برای دریافت اطلاعات بیشتر است.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی Banshee
962 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

سایت Linux.com در یک مقاله به بررسی برنامه‌ی Banshee پرداخته است. برنامه‌ی Banshee یک برنامه‌ی اجرای موسیقی تحت کابخانه‌های +GTK است که Aaron Bockver و Novell آن را نوشته‌اند.این برنامه با استفاده از Mono و #C نوشته شده است و به سرعت در حال پیشرفت است.برای آشنایی بیشتر با این برنامه‌ی زیبا و کارامد می توانید این مقاله را مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۵ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: GnuCash 1.9.1
986 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی ناپایدار جدیدی از برنامه‌ی مدیریت حساب GnuCash منتشر شد. این نسخه که 1.9.1 نام دارد دومین نسخه‌ی ناپایدار سری 1.9 است که امید است تا چند ماه دیگر سری 2.0 منتشر شود. در این نسخه تعداد قابل توجهی مشکلات برنامه نویسی حل شده است و محیط کاربری نیز بهبودهای فراوانی یافته است. در صوتری که مایل به دریافت این برنامه هستید می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای کسب اطلاع از وضعیت ترجمه‌های این برنامه و یا کمک در ترجمه‌ها نیز می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر نیز به صفحه‌ی اصلی در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux