Click Here to Go HomePage http://www.lugir.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید جمعه، ۲۲ آذر ۱۳۹۸ 
نکته ها و ترفند ها

برای بدست آوردن اطلاعات تکنیکی برای پورت های سریال خود در ترمینال بنویسید :(در این جا ttyS0 همان COM1 است.)
# setserial  -a /dev/ttyS0

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: GNOME Applications

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123456789   >

 
نرم افزار: منوی Mac OS X برای گنوم
1032 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از Mac menubar for GNOME and XFCE منتشر شد. این برنامه برای کاربران گنوم علاقه‌مند بهMac OS X منوی مشهور Mac OS X را با ویژگی‌های اصلی آن اجرا می‌کند. برای دریافت اطالعات بیشتر می‌تونید به اینجا مراجعه کنید. برای دیدن تصاویر رسمی این برنامه نیز می‌توانید اینجامراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ یكشنبه، ۲۴ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: پخش کنده‌ی موسیقی Exaile
1463 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications


Manoluz Tzanidakis
می‌نویسد: یکی از برنامه‌های اوپن‌سورس محبوب من Amorok است، یک پخش کننده‌ی فایل‌های موسیقی با محیطی بسیار زیبا و کارامد که کارهای بسیار کسل‌کننده مانند ایجاد کلکسیون فایل‌ها و مدیریت فایل‌های صوتی را بسیار ساده می‌کند. تنها مشکل Amarok برپایه‌ی KDE بودن آن است. هر چند برنامه‌های KDE در GNOME نیز قابل استفاده هستند اما با این کار از سرعت آنها کاسته می‌شود، چرا که برنامه مجبور است ابتدا کتابخانه‌های KDE را اجرا کرده سپس خود را اجرا کند و این وقت‌گیر است. من یک برنامه بجای Amarok برای کار در GNOME یافتم که Exaile است.

برنامه‌ی Exaile خلاصه‌تر از Amaroke است اما برپایهی +GTK است، همان کتابخانه‌هایی که GNOME از آنها استفاده می‌کند، بنابراین برروی محیط GNOME به سرعت اجرا می‌شود. در نگاه اول دست کم از نظر ظاهری Exaile یکی کپی مشابه از Amaroke به نظر می‌رسد.(کپی مشابه: Clone) اگر شما کاربر Amaroke هستید اینجا غریبی نخواهید کرد. [...] من نسخه‌ی 0.2.6 که پایدار است و نیز نسخه‌ی 0.2.7 که ناپایدار است را امتحان کردم و در هیچکدام موردی از ناپایداری ندیدم. به شما نیز پیشنهاد می‌کنم تا نسخه‌ی ناپایدار آن را نصب و تست کنید و اگر مشکلی وجود داشت گزارش نمایید.

هر آنچه شما برای یک پخش کننده‌ی موسیقی در این روزها نیاز دارید در Exaile یافت می‌شود، همچنین تعدادی ویژگی منحصر به فرد مانند محیز Tab دار (دارای لبه) که باعث می‌شود در زمان واحد چند لیست پخش یا Play List در اختیار داشته باشید. [...] اطلاعاتی که درباره‌ی فایل‌های موسیقی خود گرد آوری می‌کنید را می‌توانید در یک پایگاه داده ی SQLite یا یک پایگاه داده‌ی MySQL یا PostgreSQL ذخیره کنید. من شخصا از SQLite به دلیل حجم کم و سبک بودن برنامه استفاده کرده‌ام
ادامه ی مقاله


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۱ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه‌ی جدید GCstar منتشر شد
909 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی GCstar نرم‌افزاریست برای مدیریت کلکسیون‌های شخصی. در نسخه‌ی جدید انجمن‌های بحث و گفتگو برای GCstar منتشر شد که باعث پیشرفت بهتر و سریع‌تر و پشتیبانی بهتر از کاربران خواهد شد. در حال حاضر نسخه‌ی نهایی 1.0.0 می باشد که از کلکسیون‌های: فیلم، بازی‌های ویدئویی، کتاب‌ها، موسیقی و کلکسیون‌های تعریفی از سوی کاربران پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از کلکسیون موسیقی امکان جدیدی است که در نسخه‌ی 1.0.0 به این برنامه افزوده شده است. برای دیدن لیست کامل تغییرات اینجا کلیک کنید. برای دیدن تصاویر برنامه نیز اینجا کلیک کنید. برای دریافت فایل‌های نصبی یا اطلاعات بیشتر نیز به سایت رسمی مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ پنجشنبه، ۳۰ آذر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: Ekiga در Soissons جایزه گرفت
990 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

هفته ی گذشته، Ekiga برنده‌ی یکی از جایزه‌های نرم‌افزارهای آزاد در Sissons فرانسه شد.Ekiga در این مسابقه در گروه Multimedia طبقه‌بندی شده بود. هیئت داوران به دلیل کیفیت پروژه و نیز ایجاد برنامه‌ای نوین، این جایزه را به Ekiga داد. قابل ذکر است که Ekiga یا Gnomemeeting اولین برنامه‌ی گرافیکی یا GUI Base برای گنو / لینوکس است که VOIP را پشتیبانی می‌کند. این برنامه با پشتیبانی از H.323 برای VOIP و Video و نیز SIP از سال ۲۰۰۱ در حال انتشار و فعالیت است.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه‌ی جدید Scribes
902 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی ویرایشگر متن Scribes منتشر شد. این برنامه که یک ویرایشگر متن یا Text Editor است، حالا به نسخه‌ی 0.3 رسیده و امکانات بسیار جالب همراه با سادگی را با هم مخلوط کرده. در این نسخه بسیاری از مشکلات یا Bugها از بین رفته و تعدادی امکانات جدید نیز به آن اضافه شده است، در حقیقت فقط یک نسخه‌ی رفع اشکال نیست. برای دیدن لیست کامل تغییرات می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید. همچنین برای دانلود نیز می‌توانید به صفحه‌ی دریافت‌ها مراجعه نمایید. برای دیدن یک دموی کوتاه به صورت Adobe ShockWave Flash می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۶ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه‌ی جدید Gedit
919 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از Gedit منتشر شد. برنامه‌ی Gedit ویرایش‌گر متن یا TextEditor محیط میزکار GNOME است. این برنامه با امکانات فراوانی که ارائه می‌کند گاهی به عنوان یک IDE استفاده می‌شود. نسخه‌ی جدید 2.16.2 نام دارد که یک نسخه‌ی Bug repair یا رفع اشکال است، مانند رفع مشکلات در زمان کامپایل با gcc 2.95 یا مشکل کار با اسامی فایل‌ها و دایرکتوری‌ها و مشکلات دیگر. در این نسخه ۸ ترجمه‌ی جدید یز به این برنامه اضافه شده است. این برنامه که یک برنامه‌ی آزاد است تحت مجوز GPL منتشر می‌شود و برای نصب آن می‌توانید سورس کد ۴.۸ مگابایتی آن را دانلود کنید برای دریافت سورس کد به سایت اصلی مراجعه کنید. در صورتی که مایل به دیدن تصاویر این برنامه هستید ی‌توانید به صفحه‌ی تصاویر مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه‌ی جدید GNU Solfege
1066 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی GNU Solfege منتشر شد. GNU Solfege یک برنامه‌ی آزاد تحت مجوز GNU/GPL برای کسانی است که در حال یادگیری موسیقی هستند و می‌خواهند گوش‌هایشان را تمرین بدهند. این برنامه برای نصب نیاز به +GTK نسخه‌ی 2.6 یابالاتر و نیز Python نسخه‌ی 2.3 دارد. تصاویر این برنامه را می‌توانید در سایت اصلی آن بیایید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۲ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مصاحبه: مصاحبه با Milosz Derezynski
939 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

Milosz Derezynski توسعه دهنده‌ی BMPx است. BMPx یک نسخه‌ی از نو نوشته شده از Beep Media Payer است که بر پایه‌ی +GTK نوشته شده است.این برنامه با سرعت مطلوبی در حال توسعه است و هم اکنون نسخه‌ی 0.30 اون موجود است. این نسخه دیگر مانند BeepMediaPlayer یا XMMS فقط دارای شکلی مانند Winamp نیست و ظاهری شبیه به Rythmbox و iTunes گرفته است و از تم‌های SVG پشتیبانی می‌کند. سایت LinuxInterviews در مصاحبه با نویسنده‌ی BMPx از Milosz Derezynski می‌پرسد:
ادامه ....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۴ مهر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه‌ی 0.9.6 برنامه‌ی Rythmbox
931 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications


برنامه‌ی Rythmbox را می‌توان برنامه‌ی پیش فرض میزکار GNOME برای پخش موسیقی معرفی کرد. قابلیت‌های مختلف این برنامه آن را به یکی از برنامه‌های محبوب برای پخش موسیقی در میزکار گنوم تبدیل کرده است. دو روز پیش نسخه‌ی جدیدی از این برنامه منتشر شد که 0.9.6 نام دارد. در این نسخه پشتیبانی از ID3 Tagها بهبود یافته است. در حقیقت پشتیبانی از نوشتن ID3 Tagها در Ipodها در این نسخه به شکل بسیار بهتری اعمال شده است. پشتیبانی از Gnome-keyring برای ذخیره‌ی پسوردهای DAAP اضافه شده است. بسیاری مشکلات (باگ) برطرف شده است و بسیاری تغییرات دیگر که می‌توانید در اینجا مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۴ مهر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه‌ی جدید F-Spot
906 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications


نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی مدیریت تصاویر میزکار گنوم یعنی F-Spot منتشر شد. این برنامه که یک برنامه‌ی همه کاره برای ایجاد آلبوم و مرتب‌سازی تصاویر است برای نصب به #C و +GTK نیاز دارد. نسخه‌ی جدید 0.2.1 است که یک نسخه‌ی رفع اشکال است. برای دریافت این نسخه یا اطلاعات بیشتر به سایت رسمی در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۴ شهریور ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux