Click Here to Go HomePage http://www.osp.ir
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

یک کتاب
Linux Servers

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
یک بررسی: مدیریت محتوای آموزشی از طریق Moodle
1484 بار مطالعه شده است
 
مقاله  آموزشی

سامانه‌ی مدیریت محتوای آموزشی یا سیستم مدیریت محتوای کلاس‌های درس، امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته در حال بکار گیری هستند. سیستم‌های مدیریت محتوای آموزشی در حقیقت سامانه‌هایی هستند برای مدارس، آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و هر مرکز آموزشی حتی آموزگاران و اساتید ومدرسین برای ایجاد یک سیستم آموزش اینترنتی. فراهم آوردن محتوای آموزشی، برگزاری امتحانات، گفتگو و .... همه از امکاناتی هستند که در چنین سیستم‌هایی ارائه می‌شوند. این سیستم‌ها نیز نوعی سامانه‌ی مدیریت محتوا یا CMS هستند که با هدف آموزش و آموزش‌پذیری تهیه می‌شوند. اما یکی از مشکلات چنین سیستم‌هایی قیمت‌های بسیار بالای آن‌هاست. سیستم‌های تجاری مانند Blackboard یا WebCT با داشتن قیمت بالا باعث می‌شوند تا مدارس یا موسسات آموزشی در کشورهای در حال توسعه امکان استفاده از تکنولوژی‌های روز را از دست بدهند.


در این نقطه است که نرم‌افزارهای آزاد و اوپن سورس پا در میانی می‌کنند و وارد دور می‌شوند. تکنولوژی‌های اوپن سورس امروزه دیگر به عنوان یک راه‌کار قابل اطمینان و موثر در بسیاری از مراکز عملی، صنعتی و حتی بازرگانی استفاده می‌شوند. یکی از برنامه‌هایی که توسط جامعه‌ی نرم‌افزارهای آزاد تهیه شده Moodle است. برنامه‌ای برای برپایی کلاس‌های اینترنتی با امکانات و ماژول‌هایی بسیار مفید و کاربردی. این سیستم از Apache و PHP و MySQL برای راه‌اندازی و کار استفاده می‌کند و رایگان است. داشتن انجمن‌های اینترنتی و مستندات آموزشی بسیار زیاد باعث شده تا نصب، راه اندازی و مدیریت این سیستم از دست هر فردی بر بیاید، لازم نیست حتما یک متخصص برای مدیریت سایت مدرسه یا آموزشگاه خود داشته باشید وبرای دانش آموزان یا مدرسین کلاس‌های وقت گیر برگزار کنید.
در سایت Linux.com یک بررسی درباره‌ی این سیستم منتشر شده است. Frank Tuzi درباره‌ی امکانات، خوبی‌ها و کاستی‌های این سیستم می‌نویسد. این مقاله بسیار کاربردی و عملی نوشته شده، چرا که شاید Frank خودش در امر آموزش یکی خبرگان است. در صورتی که مایل به خواندن این مقاله هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید.


   
 
نوشته شده توسط: Admin در تاریخ دوشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۸۵     
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux