خبرها [1]: جامعه کاربران لینوکس استان یزد گرد هم جمع شدند [2]

نوشته شده توسط : مهمان در تاریخ جمعه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۷
اخبار [3]

گردهمایی «گروه کاربران لینوکس استان یزد» با حضور علاقمندان لینوکس در پارک علم و فناوری استان، برگزار گردید. مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری در گفتگو با خبرنگاران گفت: گردهمایی چنین گروههایی ، حرکتی میمون و مبارک است که می تواند برای فناوری اطلاعات استان با خیر و برکت همراه باشد. محمد علی پورستایی با تاکید بر حمایت مجموعه مدیریت استان از این جامعه گفت: در استان از تمام تشکلها و ایده های مبتنی بر نوآوری در حوزه فناوری اطلاعات حمایت همه جانبه خواهد شد

وی جامعه کاربران لینوکس را یکی از دستاوردهای فناوری اطلاعات استان دانست و افزود: خوشبختانه در استان یزد، جنبش متن باز با استقبال فراگیر و مطلوبی روبرو شده است، وی افزود: امیدواریم تمام متخصصین و علاقمندان به نرم افزارهای متن باز به خصوص سیستم عامل لینوکس با همدلی و همراهی، استان یزد را به عنوان قطب و شاخص متن باز در ایران معرفی کنند.

در این گردهمایی مباحثی نظیر ضرورت حرکت به سوی جنبش متن باز به خصوص لینوکس، روش نصب سیستم عامل لینوکس، آشنایی کلی با نرم افزازهای متن باز و همچنین تاریخچه رشد و تکامل لینوکس مورد بررسی قرار گرفت و متخصصین و علاقمندان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

همچنین محمد حسین منتظری در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در این گردهمایی در خصوص اهمیت و مزایای نرم افزارهای متن باز در جهان و کشور بحث و تبادل نظر شد. وی افزود: نصب سیستم عامل لینوکس توزیع اوبونتو، سخنرانی در خصوص تاریخچه پیدایش و رشد نرم افزارهای متن باز به خصوص لینوکس و آموزش فضای عمومی لینوکس از دیگر برنامه این گردهمایی بود. وی در خصوص جامعه کاربران لینوکس یزد گفت: در جهان و کشور ایران، گروههایی در قالب لاگ ها با حضور علاقمندان و کاربران لینوکس تشکیل می شوند که در مجموع سعی می کنند تا به گسترش جنبش متن باز کمک کنند. وی افزود: تمام علاقمندان و کاربران در تمام سطوح دانش فنی می توانند در این جامعه عضو گردند و در خصوص لینوکس دانش خود را ارتقا داده و یا دانسته خود را به صورت عمومی در اختیار همگان قراردهند.

منتظری گفت: به منظور تسیهل در ارتباط اعضای یزدلاگ وب سایتی در این آدرس [4] راه اندازی شده است که این وب سایت شامل قسمتهایی نظیر انجمن های گفتگوی جامعه و اتاق های گفتگوی آنلاین است که کاربران می توانند به راحتی مسایل خود را در خصوص لینوکس مطرح کنند و به بحث و تبادل نظر در زمینه های مختلف فنی بپردازند .

<ح> (همچنین اخبار این گردهم‌آیی را می‌توانید در ایرانا [5]و ایسنا [6] نیز مشاهده کنید.
_LINKS
  [1] https://www.gnuiran.org/index.php?name=News&catid=1
  [2] https://www.gnuiran.org/index.php?name=News&file=article&sid=1138
  [3] https://www.gnuiran.org/index.php?name=News&catid=&topic=2
  [4] http://www.yazdlug.org
  [5] http://www1.irna.ir/fa/news/view/menu-155/8702253678150051.htm
  [6] http://yazd.isna.ir/mainnews.php?ID=News-20800