خبرها [1]: دولت هند مخالف OOXML مایکروسافت [2]

نوشته شده توسط : Admin در تاریخ سه شنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۸۷
ODF [3]


شرکت مایکروسافت در سال میلادی گزشته در یک طرح پیشنهادی درخواستی برای به رسمیت شناختن فرمت نوپای OOXML را صادر کرده بود که در اولین مرحله از رای گیری با اختلاف ناچیزی این پیشنهاد مورد قبول سازمان جهانی استاندارد یا ISO قرار نگرفت. در حال حاضر در دوره‌ای به سر می‌بریم که دولت‌های جهان باید بررسی‌های نهایی خود را انجام داده و رای خود را در زمینه‌ی موافقت یا مخالفت با این طرح مطرح کنند.

در هفته‌ای که گذشت ابتدا دولت روسیه مخالفت خود را با این طرح مایکروسافت اعلام نمود و روز گذشته نیز دولت هند رای نهایی خود را به عنوان «مخالف» طرح اعلام نمود. مشکلات بسیار زیاد فنی در فرمت نوپای OOXML و نیز ایجاد وابستگی کشورها به شرکتی مانند Microsoft از عمده دلایلی مخالفت دولت‌ها با این طرح هستند.
برای مطالعه‌ی کامل خبر مخالفت دولت هند با این طرح می‌توانید اینجا کلیک [4] کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی OOXML و دلایل مخالفت جامعه‌ی نرم‌آفزارهای آزاد و اوپن سورس و حتی شرکت‌های تجاری و دولت‌ها می‌توانید به سایت [5]NOOOXML مراجعه کنید.
شایان ذکر است که به گزارش رویترز سازمان جهانی استاندارد (ISO) امروز (چهارشنبه ۱۴ فروردین) نتیجه‌ی نهایی تصمیم گیری را اعلام خواهد کرد. (

خبر رویترز
)

اخبار مربوط: ISO با تصویب پیش نویس OOXML مخالفت کرد [6]

_LINKS
  [1] https://www.gnuiran.org/index.php?name=News&catid=1
  [2] https://www.gnuiran.org/index.php?name=News&file=article&sid=1125
  [3] https://www.gnuiran.org/index.php?name=News&catid=&topic=149
  [4] http://www.tech2.com/india/news/software/breaking-news-indias-final-vote-on-ms-office-file-standard-is-no/32081/0
  [5] http://www.noooxml.org/
  [6] http://www.gnuiran.org/index.php?name=News&file=article&sid=1053