Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای بررسی سلامتی دیسک سخت خود از دستور زیر استفاده کنید:

dd if=/dev/hda of=dev/null bs=64k

برای بررسی درایو CD نیز به جای hda از cdrom استفاده کنید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

 
خبرها: لیست پستی برای PostgreSQL
1384 بار مطالعه شده است
 
PostgreSQL

زمانی که نسخه MySQL ۳.۲۳ نسخه جاری آن بود ،‌ یک RDBMS تلقی نمی‌شد ،‌بلکه تنها یک DBMS بود. در همان زمان PostgreSQL یک ORDBMS بود! ولی برتری MySQL در آن زمان سرعت بالای آن بود که تنها به همین علت sharing hosting ها از MySQL استفاده می‌کردند و این موضوع باعث ترویج آن شد.
زمانی که نسخه PostgreSQL در 7.4 مانده بود،‌ نسخه ۵ موتور MySQL عرضه شد که خیلی‌ از کاربران از بین رفتن PostgreSQL را تصور می‌کردند. زیرا بعضی از Feature های قدیمی آن نیز حذف شده بودند. این موضوع پشت پرده زیبایی برای PostgreSQL را به نمایش می‌گذاشت در صورتی که MySQL هر روزه روز به تعداد کاربرانش اضافه می‌شد و کتاب‌های زیادی که مربوط به PHP میشدند در نام خود اسم MySQL را ذکر می‌کردند و خیلی از موضوعات دیگر از بین رفتن PostgreSQL را در ذهن کاربران به تصویر می‌کشید. اما PostgreSQL به پیشرفت‌های خود ادامه داد به طوری که بانک Domain های دنیا از DB2 به PostgreSQL مهاجرت کرد.
با آمدن Major ۸ این موتور قدرتمند و بهینه‌سازی شده، انقلابی در اجتماع توسعه دهندگان PostgreSQL رخ داد، این اجتماع بلافاصله شروع به افزودن و بهینه سازی کردن موتور نمودند. یکی از امکانات اساسی که کاربران می‌خواهند داشته باشند امکان شخصی‌سازی و تغییرات و بهینه‌سازی یک نرم‌افزار بدون دست بردن در کد آن می‌باشد که PostgreSQL این امکان بسیار مهم را برای کاربرانش فراهم می‌کند. ما نیز بر آن شدیم تا این موتور قوی را در ایران به دیگران توصیه کنیم، بدین منظور لیست پست فارسی زبان به عنوان یک لیست پستی رسمی از سوی PostgreSQL راه اندازی شد. امیدواریم با راه‌اندازی این لیست پستی بتوانیم هرچه بیشتر این برنامه را به کاربران و توسعه دهندگان و مدیران سیستم معرفی کنیم و بتوانیم در کنارتان به حل مشکلات در رابطه با PostgreSQL بپردازیم.
   
 
نوشته شده توسط: مهمان در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ تیر ۱۳۸۶     
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux