خبرها [1]: پالم نیز از لینوکس استفاده می‌کند [2]

نوشته شده توسط : Admin در تاریخ جمعه، ۱۸ خرداد ۱۳۸۶
HardWare [3]

شرکت Palm که سال‌هاشت به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین تولید کنندگان کامپیوترهای دستی یا Handheld PCها به حساب می‌آید چند سالی است که به ساخت تلفن‌های هوشمند یا SmartPhone نیز روی آورده، این تلفن‌ها ترکیبی هستند از تلفن همراه و PDA. شرکت Palm تا سال پیش تنها از سیستم عامل اختصاصی خود یعنی Palm OS استفاده می‌کرد. از سال گذشته پس از عقد قرارداد با شرکت Cingular آمریکا که یکی از بزرگترین اپراتورهای موبایل دنیاست شروع به ارائه‌ی تلفن‌های هوشمند ویندوزی نمود. چند روز پیش این شرکت خبر از تولید محصول همراه (mobile) دیگری داد که از لینوکس استفاده می‌کند.

این محصول که Palm Foleo نام دارد یک Smart Phone Companion یا یک همراه برای تفلن‌های همراه هوشمند است. در حقیقت این ابزار که شبیه به کامپیوترهای نوت‌بوک است از طریق تکنولوژی بلوتوث به تلفن‌های هوشمند مدل Treo شرکت Palm متصل شده و با در اختیار قرار دادن یک مانیتور بزرگ و نیز یک صفحه کلید کامل این امکان را به شما می‌دهد تا در رستوران، فرودگاه، مطب دکتر، سالن انتظار و ... به کاهای باقی مانده برسید. البته اگر در رستوران،‌هتل و یا محل کارتان شبکه‌ی بیسیم Wi-Fi موجود است دیگر نیازی به موبایل‌های هوشمند Treo نیست و می‌توانید به سادگی با استفاده از WiFi به اینترنت متصل شوید.
Foleo مجهز به مانیتور 10.2 اینچی و صفحه کید کامل همراه با سیستم عامل لینوکس است. Jeff Hawkins در کنفرانسی به نام D [4] که Wall Street Journal ت [5]رتیب داده بود پس از معرفی این محصول استفاده از لینوکس را به طور رسمی تایید کرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی این محصول می‌توانید به آدرس http://palm.com/seefoleo مراجعه کنید. صفحه‌ی رسمی اطلاعات فنی محصول نیز در اینجا [6] قرار دارد.


برای دیدن تصویر بزگتر کلیک کنید. (تصویر ازTreo Central)
_LINKS
  [1] https://www.gnuiran.org/index.php?name=News&catid=1
  [2] https://www.gnuiran.org/index.php?name=News&file=article&sid=1015
  [3] https://www.gnuiran.org/index.php?name=News&catid=&topic=29
  [4] http://d.wsj.com/
  [5] http://d.wsj.com/
  [6] http://www.palm.com/us/products/mobilecompanion/foleo/web.html