Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

غلط های مصطلح
آیا می دانید که IEEE را "آی تریپل ای" تلفظ می کنند؟

-- ناشناس

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: مقایسه

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.
 
مقایسه: مقایسه‌ی برنامه‌های ویرایش تصاویر
904 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

سایت Linux.com بررسی درباره‌ی برنامه‌های GIMP و Krita انجام داده است. این بررسی شامل مقایسه‌ی ویژگی‌ها، امکانات، کمبودها و نگاهی کلی به دو برنامه‌ی GIMP و Krtita است. برنامه‌ی GIMP که از +GTK استفاده می‌کند یکی از برنامه‌های محبوب ویرایش تصاویر برای محیط میزکار گنوم است و Krita نیز برنامه‌ای Qt است که برای میزکار KDE آماده سازی شده. در صورتی که با چنین برنامه‌هایی سروکار دارید خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۸۵
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مکینتاش از دید لینوکس
1230 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

..... «لینوکس کار تمام وقت من است، من برنامه‌ی LAMP را نوشتم و مدیر یک گروه از سرورهای لینوکس هستم. ده سال است که از لینوکس استفاده می‌کنم و بیش از چهار سال است که لینوکس میزکار اصلی من است. خوب، پس چرا من درباره‌ی مکینتاش می‌نویسم؟ چرا که مدتی پیش بر اثر کنجکاوی چیزهایی درباره‌ی مکینتاش و نحوه‌ی استفاده از آن برروی میزکارم کشف کردم.
در بیست سالی که من با کامپیوتر کار می‌کنم هر گز یک کامپیوتر اپل نداشته‌ام......» آنچه خواندید مقاله‌ای است که یکی از مدیران سیستم لینوکس درباره‌ی کامپیوترهای اپل نوشته اشت. در صورتی که مایل به خواندن ادامه‌ی این مقاله به انگلیسی هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: KDE در مقابل GNOME
850 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

سایت Opensource versus مقایسه‌ای تصویری میان KDE و GNOME انجام داده که دیدن این مقایسه خالی از لطف نیست. برای این مقایسه از Kubuntu 5.10 و KDE 3.4.3 نیز Ubuntu 5.10 و GNOME 2.12.1 استفاده شده است.
ادامه ....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۴ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: رشد چشمگیر توزیع دبیان در بین سرویس دهنده های وب
795 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

اکنون توزیع دبیان چشمگیر ترین - پایدارترین - سریعترین رشد را در بین توزیع های مختلف لینوکس برای سرویس دهنده های وب داشته است. این رشد بنا به گزارش سایت Netcraft در ماه دسامبر به بیش از ۱.۲ میلیون سایت فعال رسیده است که اکنون نیز سیر صعودی دارد. رشد چشمگیر استفاده از توزیع دبیان در مناطقی از اروپای مرکزی نظیر Komplex, Lycos Europe, Proxad and Deutsche Telecom بسیار قابل توجه است. برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مقایسه‌ای بین هسته‌های Linux،FreeBSD و Solaris
1236 بار مطالعه شده است
 
 
Kernel

‏Max Burning در مقاله‌ای که برای OpenSolaris ارسال کرده مقایسه‌ای میان روند انجام کارها در هسته‌های مختلف لینوکس، فری بی اس دی و سولاریس انجام انجام داده. در این مقاله نگاهی اجمالی به مدیریت حافظه، زمانبندی و صفحه بندی و فایل سیستم‌ها در این سیستم‌های عامل شده است. قابل توجه که Max خودش برروی راه‌اندازهای ابزارها، Kernel Crash dump و Solaris Internal ها کار می‌کند.
برای مطالعه‌ی مقاله کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۶ مهر ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مقایسه‌ی Outlook و Evolution و Kontact
1180 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

آیا برای تبادل نامه‌های الکترونیکی، ثبت قرارهای ملاقات و اداره‌ی امورات دفتر خود از Outlook استفاده می‌کردید؟ اگر این چنین است پس حتما در لینوکس به دنبال جایگزینی مناسب برای OutLook هستید. برای یافتن این برنامه‌ی جایگزین می‌توانید مقاله‌ی جدید سایت opensourceversus.com را مطالعه کنید. در این مقاله به مقایسه‌ی برنامه‌های Outlook و Evolution و Kontact پرداخته شده است. در حقیقت این مقاله معادل‌های برنامه‌ی Outlook را معرفی کرده. در لینوکس نه نها برای این برنامه معادل‌هایی وجود دارد بلکه این معادل‌ها تعداد زیادی قابلیت جدید نیز دارند که Outlook فاقد آنهاست. برنامه‌های Novel Evolution و KDE Kontact دو برنامه‌ی مشهور هستند که در لینوکس جایگزین Outlook شده‌اند. برای مطالعه‌ی این مقاله به زبان انگلیسی کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مقایسه‌ی KSpread، OO.orgو Gnumeric
968 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت NewsForge در مقاله‌ای به بررسی و مقایسه‌ی سه برنامه‌ی صفحه گسترده در لینوکس کرده این برنامه‌ها KSpread 1.3.5 و OpenOffice.org Calc نسخه‌ی 1.9.83 و Gnumeric نسخه‌ی 1.4.3-6هستند.در صورتی که به دنبال برنامه‌آی مناسب برای کار صفحه‌های گسترده در لینوکس هستید این مقاله می‌تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب نرم‌افزار مناسب شما باشد. برای مطالعه‌ی این مقاله به زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: :format c یا/ rm -rF ؟
864 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

بعضی اوقات وقتی کاربر ویندوزی بهمون مراجعه می کنه و در مورد مشکلات سیستمش گله و شکایت می کنه بهش می گیم که سیستمش را با فرمان : format c می تونه درست بکنه! این مساله بعضا به صورت یک جک در آمده. وضعیت لینوکس در اینجا چگونه است؟ شاید بگید / rm -rF ولی آیا تا به حال سعی کردید به عنوان کاربر عادی سیستم هر کدوم از موارد بالا رو چه در ویندوز و چه در لینوکس امتحان بکنید؟ آیا واقعا عمل می کنند؟ و در صورت مثبت بودن جواب بهتره مقایسه ای بین آنها داشته باشیم. آین مقایسه توسط یک آدم خوش ذوق صورت گرفته و نتایج جالبی هم بدست آمده. برای مطالعه ی این مقایسه ی جالب که همراه تعداد زیادی عکس ارایه شده به این آدرس مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Farid_Behnia  در تاریخ پنجشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: بهترین انتخاب برای سرویس دهنده:Windows2003 یا Unix؟
1058 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

Alejandro Tamayo Castillo،دانشجوی رشته ریاضیات و فیزیولوژی در دانشگاه Havana Cuba و اهل اسپانیا که دوره های مدیریت شبکه،Windows Server, UNIX, C#, C++, C و برنامه نویسی NET. و... را گذرانده است ،یک مقایسه جالب بین سرویس دهنده های Windows2003 و یونیکس(FreeBSD) انجام داده است که از بیشتر جهات،آنها را مورد بررسی قرار داده است،مثل:قرارگیری آسان بر روی شبکه(کلاینت ها)-مدیرت آسان-سازش مناسب در برابر تغییرات-مدیریت آسان در شبکه های محلی-بهترین کارآیی در سخت افزارها-هزینه ها و مجوز-ارتباط سریع و امن(TCP/IP)-سیستم امنیتی-پشتیبانی از سخت افزارها و راه اندازها-میزان سرویس دهی و بسته های تجاری-میزان سرویس دهی و بسته های آزاد-پشتیبانی فنی و....در قسمتی از این بررسی میخوانیم: ....

 
 
نوشته شده توسط: mkargar  در تاریخ شنبه، ۰۲ آبان ۱۳۸۳
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux