Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای بدست آوردن اطلاعات تکنیکی برای پورت های سریال خود در ترمینال بنویسید :(در این جا ttyS0 همان COM1 است.)
# setserial  -a /dev/ttyS0

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: نرم افزار

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   1234567891011121314   >

 
نرم افزار: mp3split-gtk نسخه‌ی 0.3.1
892 بار مطالعه شده است
 
 

برنامه‌ی mp3split یک برنامه‌ی آزاد تحت مجوز GNU/GPL می‌باشد که برای Spltیا تقسیم کردن فایل‌های mp3 و نیز ogg استفاده می‌شود. این برنامه فایل‌های ogg و mp3 را دربازه‌ی زمانی که شما انتخاب می‌کنید تقسیم می‌کند. سرعت این برنامه نیز بالا بوده و با داشتن رابط گرافیکی کار را برای کاربران ساده‌تر کرده است. این برنامه به نسخه‌ی 2.6 یا بالاتر +GTK نیاز دارد و نیز libmp3splt نیز باید نصب شده باشد. برای دریافت سورس اینجا و برای دریافت نسخه‌ی دبیانی اینجا کلیک کنید. برای دیدن تصویری از این برنامه نیز اینجا کلیک کنید. برای رفتن به صفحه ی خانگی برنامه نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: GNOME Power Manager نسخه‌ی 1.13.92
824 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی GNOME Power Manager منتشر شد. این برنامه که به صورت یک Deamon اجرا می‌شود مدیریت Power سیستم را به عهده دارد. GNOME Power Manager از HAL برای کنترل کردن آیکون‌ها و رابطه با کاربران استفاده می‌کند. در این نسخه آیکون جدیدی برای نمایش شارژ یا دشارژ بودن UPS تعبیه شده است، متند‌های DUBS بهینه سازی شده‌اند و تعداد زیادی رفع اشکال صورت گرفته است. برای نصب این نسخه نیاز به HAL نسخه‌ی 0.5.6 و dbus نسخه‌ی 0.32 و glib نسخه‌ی 2.0 دارید.برای دریافت این نسخه که 930KB حجم دارد اینجا کلیک کنید. صفحه‌ی خانگی نیز منبعی مناسب برای دریافت اطلاعات بیشتر است.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: GnuCash 1.9.1
986 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی ناپایدار جدیدی از برنامه‌ی مدیریت حساب GnuCash منتشر شد. این نسخه که 1.9.1 نام دارد دومین نسخه‌ی ناپایدار سری 1.9 است که امید است تا چند ماه دیگر سری 2.0 منتشر شود. در این نسخه تعداد قابل توجهی مشکلات برنامه نویسی حل شده است و محیط کاربری نیز بهبودهای فراوانی یافته است. در صوتری که مایل به دریافت این برنامه هستید می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای کسب اطلاع از وضعیت ترجمه‌های این برنامه و یا کمک در ترجمه‌ها نیز می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر نیز به صفحه‌ی اصلی در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Network Configure نسخه‌ی 0.1.5
873 بار مطالعه شده است
 
 

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی «Network Configuration Tool» منتشر شد. این برنامه برای تنظیم شبکه‌های Ethernet و PPPoE و PPTP و Dialup نیز WiFi استفاده می‌شود. البته در حال حاضر از WEP برای اتصالات بی‌سیم پشتیبانی نمی‌شود. این برنامه با داشتن ظاهری گرافیکی و کاربر پسند و استفاده از کتابخانه‌های +GTK محیطی ساده‌تر را برای کاربران لینوکس فراهم می‌کند تا بتوانند به سادگی از امکانات شبکه بهره بگیرند.. برای دریافت نیز اینجا و اگر مایل به مشاهده‌ی تصویری از این برنامه هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: DebInstaller نسخه‌ی 0.2.3
937 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

برنامه‌ی DebInstaller یک رابط گرافیکی برای نصب ساده‌ی بسته‌های محلی دبیان است و به شما اجازه می‌دهد تا بسته‌هایی را که دانلود کرده‌اید به سادگی نصب کنید. این برنامه برای کاربران تازه‌کار طراحی شده است و از +GTK برای نمایش محیط گرافیکی بهره می‌برد.این برنامه به زبان Python نوشته شده است و برای نصب آن به pygtk و gksu نیز python نیاز دارید، مسلما داشتن کتابخانه‌های +GTK نیز الزامی است. برای دریافت این بسته‌ی هجده کیلوبایتی (18 KB) اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: HardInfo نسخه‌ی 0.4
942 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی HardInfo یک برنامه‌ی ساده برای محک زدن یا بنچمارک کردن سیستم است. این برنامه‌ی ۱۶۰کیلوبایتی که برای +GTK نوشته شده ست دارای مجوز آزاد GNU/GPL است، برای دریافت و یا اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت اصلی در این آدرس مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Celestia نسخه‌ی 1.4.1
917 بار مطالعه شده است
 
 

برنامه‌ی Celestia یک برنامه‌ی شبیه سازی فضا است که از OpenGL استفاده می‌کند. این برنامه که به صورت چند پلتفورمه توسط OPenGL نوشته شده است به شما اجازه‌ی اجرا برروی چنیدن پلتفورم را می‌دهد.این برنامه را می‌توان بر رروی GNOME یا KDE و ازطرفی GTK یا Gkut نصب کرد. حجم کد این برنامه 23.9 مگابایت است و می‌توانید از اینجا دانلود کنیدش. برای دیدن تصاویر برنامه اینجا و برای رفتن به صفحه‌ی اصلی اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Gparted نسخه‌ی 0.2.1
912 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Gparted منتشر شد، این برنامه یک برنامه‌ی پارتیشن‌بندی در لینوکس است که از Parted و نیز کتابخانه‌های +GTK استفاده می‌کنید. برای نصب نسخه‌ی جدید به libparted نسخه‌ی 1.6.25 ویا بالاتر نیاز دارید. در این نسخه امکانات جدیدی نیز اضافه شده است، از جمله پشتیبانی از آرگومان‌های خط فرمان و یا اضافه شدن زیرمنوی "Devices" ، قدرت فعال و غیر فعال کردن Swap از طریق برنامه و نیز قابلیت مشاهده‌ی محل سوار شدن سیستم فایل‌ها برروی درختچه‌ی فایل سیستم. ترجمه‌های کانادایی، ترکی، هلندی و چند ترجمه‌ی دیگر نیز به این نسخه افزوده شده ست. تعدادی BugFix نیز در این نسخه شده است. برای اطلاع از قابلیت‌های این برنامه اینجا کلیک کنید. برای دانلود این نسخه که ۳۹۲ کیلوبایت حجم دارد اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Momotone-viz نسخه‌ی 0.13
917 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

برنامه‌ی Monotone یک برنامه‌ی کنترل ورژن یا Version Control System است که به صورت آزاد منتشر شده است. برنامه‌ی monotone-viz نیز یک برنامه‌ی ویزوالیزاسیون برای monotone است که با استفاده از کتابخانه‌های +GTK نوشته شده است. در صورتی که از monotone استفاده می‌کنید Monotone-viz می‌تواند بسیار کارا و راهگشا باشد. برای نصب این برنامه علاوه بر +GTK نسخه‌ی 2.4x و یا بالاتر به OCaml نیز نیاز دارید و برای نمایش خروجی‌ها به بسته‌ی graphviz نیز نیاز پیدا خواهید کرد.برای کسب اطلاعات بیشتر و نیز دریافت برنامه به صفحه‌ی اصلی مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: VMware Server رایگان برای لینوکس
971 بار مطالعه شده است
 
 
VMware

‏VMvare در یک آگهی اعلام نمود که VMware Server را برای پلاتفرم‌های گنو/لینوکس و نیز ویندوز منتشر کرده اسن. دریافت این برنامه‌ها رایگان است. با استفاده از این سرورها می‌توانید به صورت مجازی سرورهای ویندوز، لینوکس و سولاریس را برروی سیستم عامل‌های لینوکس و ویندوز استفاده کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر و نیز دریافت به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1234567891011121314   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux