Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

برای غیر فعال کردن Ctrl+Alt+Del در فایل etc/inittab/ به دنبال خط

ca::ctrlaltdel:/sbin/shutdown -t5 rf now

بگردید و به ابتدای آن یک # اضافه کنید. دیگر با فشردن این سه کلید سیستم شما ریست نخواهد شد!!!

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: نرم افزار

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   1234567891011121314   >

 
نرم افزار: نسخه‌ی جدید WepKC
1258 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

برنامه‌ی WepKC یا WEP Key Changer یک برنامه‌ی کلاینت سروری است که به شما اجازه می‌دهد امنیت ارتباط ad-hoc شبکه‌ی بیسیم خود را تامین نمایید. برنامه دوبخش اساسی دارد، یکی wepkcd که یک دایمین یا سرویس است که وظیفه‌ی ایجاد و ارسال کلیدهای وپ جدید را برای wepkcc که کلاینت است دارد و بخش دوم کلاینت است که پس از دریافت کلید جدید از طریق تونل رمزنگاری شده کلید جدید را جایگزین قبلی می‌نماید. برای نصب این برنامه به python نسخه‌ی 2.4 و python crypto نیاز خواهید داشت. برای دریافت آخرین نسخه که wepkc-0.2 است و یا اطلاعات بیشتر درباره‌ی این برنامه می‌توانید به سایت رسمی آن در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Goby نسخه‌ی 0.2.1
1322 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی نمایش تصاویر Goby منتشر شد. Goby یک نمایش دهنده‌ی تصاویر نوشته شده با +GTK است که با هدف ایجاد یک محیط کار شبیه به ACDSee برای کاربران نوشته شده است. این نمایش دهنده‌ی تصاویر از فرمت‌های گوناگونی پشتیبانی می‌کند از جمله PNG، JPEG،GIF، XPM و TIFF در حقیقت از فرمت‌هایی که در Gdk PixbufLoader موجود هستند پشتیبانی می‌کند. از دیگر ویٓگی‌های این برنامه امکان استفاده ساده‌ی این برنامه همره ماوس یا بدون ماوس می‌باشد. برای دیدن تصاویر نیز دو مدل نمایش گوناگون تعبیع شده است : View Mode و Brows Mode . برای دیدن تصاویر این برنامه می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دیدن سایت رسمی یا دریافت این برنامه‌ی ۱۵۰ کیلوبایتی نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: TinyERP نسخه‌ی 3.3.1
1286 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

نسخه‌ی جدیدی از سیستم Tiny ERP منتشر شد. Tiny ERP یک سیستم آزاد ERP تحت مجوز GNU/GPL است که کار ERP و CRM را یکجا انجام می‌دهد. این سیستم به زبان Python نوشته شده و از قابلیت‌های اصلی آن می‌توان به برپایی یک سیستم CRM و یک سیستم SRM و نیز آنالیز اطلاعات، مدیریت حساب‌های مالی، یک help desk، قابلیت انعطاف‌پذیری بالا، پشتیبانی از XML-RPC ، پشتیبانی از Dynamic GUI، ایجاد گزارشات مختلف و Object Databaseبودن اشاره نمود. برای رفتن به سایت اصلی اینجا کلیک کنید. برای دریافت سرور و نیز کلاینت نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: rpm-analyzer نسخه‌ی ۱.۲۲
867 بار مطالعه شده است
 
 

نسخه‌ی ۱.۲۲ برنامه‌ی rpm-analyzer منتشر شد. این برنامه یک ابزار گرافیکی برای کمک به شما در پیدا کردن وابستگی‌های یک بسته‌ی rpm است. شما می‌توانید از این ابزار برای هر سیستمی که برپایه‌ی Red Hat است قابل استفاده است. برای نصب این برنامه به GTK نسخه‌ی 2.4 یا بالاتر نیاز دارید. علاوه بر این به pyGTK نیاز خواهید داشت. در این نسخه قابلیت ذخیره‌ی اتوماتیک تنطیمات کاربران فراهم شده و مدل نسخه دهی تغییر کرده. برای رفتن به صفحه‌ی اصلی این برنامه اینجا کیک کنید. برای دیدن تصاویری از برنامه اینجا و برای دریافت برنامه اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: pm-analyzer نسخه‌ی ۱.۲۲
899 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی جدید از برنامه‌ی PayPar منتشر شد. برنامه‌ی PayPar یک رابط گرفیکی برای دستور par2 است که با زبان Python و با استفاده از PyGTK نوشته شده است.برای دریافت این برنامه که تحت مجوز GNU/GPL منتشر شده است اینجا کلیک کنید.برای دیدن صفحه‌ی اصلی نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: GNUCash نسخه‌ی ۲
1036 بار مطالعه شده است
 
 

از این پس پشتیبانی لینوکس از برنامه‌های حسابداری شخصی و تجارت‌های کوچک (Small Business) بهتر و ساده‌تر خواهد شد.در نسخه‌ی جدید تغییرات فراوانی انجام گرفته و می‌توان گفت نصبت به نسخه‌ی پیشین به کل دگرگون شده است.این نسخه‌ی دگر گون شده از برنامه‌ی حسابداری آزاد و رایگان GnuCash که نسخه‌ی 2.0.0 نام گرفته است بر اساس تکنولوژی State-of-the-art که یک تکنولوژی در طراحی رابط گرافیکی بوسیله‌ی GTK است استوار است.توسعه دهندگان تمام تلاش خود را انجام داده‌اند تا این نسخه کاملا براساس HIG یا Human Interface Guidlineهای گنوم باشد و پشتیبانی راسخی از آن انجام دهد. تغییرات عمده‌ی این نسخه عبارتند از:
پشتیبانی از OFX Direct Coonet که امکان دریافت و داخل کردن وضعیت حساب‌ها را از طریق اینترنت فراهم می‌کند.
قابلیت "Hide Account" برای نگهداری و بازبینی هرچه بهتر حساب‌های جاری در کاربرگ‌ها
قابلیت محاسبه‌ی «حساب‌درآمد» بر اساس اطلاعات حساب شما در GnuCash
پشتیبانی از بازه‌ی زمانی برای حساب‌ها
فرمت فایل اطلاعات توسط کاراکترهای بین‌المللی توسعه یافته.
راهنمای GnuCash دیگر با راهنمای اصلی گنوم یعنی "Yelp" کاملا تلفیق شده است.
توسعه دهندگان می‌گویند:« این تغییرات و دیگر تغیییرات کار کردن با GnuCash را برای هر کاربر تازه‌کاری ساده‌تر می‌کند .... این برنامه با توجه به آزاد و رایگان بودن و کوچش به GTK2 به عنوان یک برنامه برپایه‌ی تکنولوژی روز شناخته می‌شود.». از آنجایی که هدف برنامه‌های لینوکس و هر برنامه‌ی آزاد دیگری جایگزین شدن برای برنامه‌های مثل در سیستم انحصاری است، این برنامه نیز می‌تواند جایگزین برنامه‌های انحصاری حسابداری باشد، مانند OpenOffice.org و Gimp برنامه‌ی GnuCash نیز قدرت برقراری ارتباط با برنامه‌های بسیار دیگری را دارد. درحال حاضر GnuCash قدرت واردکردن و کار با برنامه‌هایی مانند Microsoft Mony وQuicken را دارد و می‌تواند فایل‌های QIF و QFX را باز کنت.
این برنامه برای سیستم‌عامل‌های گنو/لینوکس و BSD* و Solaris و Mac OSX نسخه‌های متفاوت قابل نصب دارد که می‌توانید از اینجا دیافت کنید. سایت رسمی نیز در اینجا قرار دارد.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: K-3D نسخه‌ی 0.5.14.0
915 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی 0.5.14.0 برنامه‌ی K-3D منتشر شد. برنامه‌ی K-3D یک برنامه سه بعدی برای مدلسازی و متحرکسازی بر اساس استاندارهای صنعتی و برپایه‌ی RenderMan است. این برنامه‌ی آزاد برای پلتفورم‌های لینوکس و Posix و win32 نیز قابل استفاده است و به شدت شی‌گراست و برای هنرمندان و متحرک‌سازان حرفه‌ای طراحی شده است. این برنامه یک راهنمای آموزش به صورت اینتراکتیو یا دوسویه دارد که کاربران تازه‌کار را به سرعت با محیط برنامه آشنا می‌کند. این برنامه براساس کتابخانه‌های +GTK نوشته شده است.(علی رغم اسمش که با K آغاز شده است) و برای نصب آن به GTK+ 1.2 و نیز ++libsigc و gcc 3یا بالاتر نیاز دارید. برای دریافت سورس کد ۷.۵ مگابایتی این برنامه اینجا کلیک کنید. برای دیدن تصاویری از برنامه درحال کار اینجا و برای رفتن به صفحه‌ی اصلی آن اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۰ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: XChat نسخه‌ی 2.6.4
1000 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

نسخه‌ی 2.6.4 برنامه‌ی xChat منتشر شد، این برنامه یک یک کلاینت یا سرویس‌گیرنده‌ی گرافیکی برای IRC می‌باشد که از کتابخانه‌های +GTK استفاده می‌کند. برای نصب این نسخه از برنامه باید نسخه‌ی 2.6 یا بالاتر کتابخانه‌های +GTK و Perl را در سیستم خود داشته باشید. در این نسخه تعدادی ترجمه به این برنامه اضافه شده است، مشکل باز کردن آدرس‌ها در خط فرمان از طریق xchat -a --url=abc برطرف شده است، پشتیبانی از GTKSpell برای استفاده از غلط‌یابت امالیی اضافه شده است. قدرت گزارش خطاهایی که در هنگام اتصال از طریق Socks proxy بوجود می‌آیند بیشتر شده، مشکلاتی که در Socks5 زمان استفاده در سیستم‌های 64bit وجود داشت برطرف شده‌اند.پشتیبانی از Microsoft ISA Proxy فعال شده است، دسترسی و روش استفاده از حافظه بهبود یافته، از این پس در صورتی که SHIFT را نگه دارید می‌توانید Timestampها را نیز کپی کنید.این برنامه یک برنامه‌ی آزاد تحت مجوز GNU/GPL است، در صورتی که مایل به دریافت این نسخه‌ی جدی هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دیدن لیست کامل تغییرات این نسخه اینجا و برای دیدن تصاویر این برنامه نیز اینجا را کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۱ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Hash generator نسخه‌ی 0.2
1193 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME Applications

اولین نسخه‌ی برنامه‌ی Hash generator متشر شد، این برنامه که یک برنامه‌ی آزاد تحت مجوز GPL و براساس کتابخانه‌های GTK است با استفاده از الگوریتم‌های MD5 و SHA متن موردنطر شما را به صورت کدگذاری شده تبدیل می‌کند.بریا نصب این برنامه نیاز به GTK نسخه‌ی 2.4 یا بالاتر و Pygtk خواهید داشت. برای دریافت این برنامه می‌توانید اینجاکلیک کنید. برای دیدن تصایری از این برنامه نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۱ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: آگهی انتشار Wine-doors
1169 بار مطالعه شده است
 
 
Wine

برنامه‌ی wine-doors یک برنامه‌ی کمکی برای نصب نرم‌افزارهای Win32 برروی UNIX است که از برنامه‌ی Wine برای این کار استفاده می‌کند.شما می‌توانید نسخه‌ی آلفای این برنامه را با کلیک در اینجا دریافت و آن را تست کنید. در صورتی که مایل به دیدن تصاویری از این برنامه می‌باشید می‌توانیددر قسمت تصاویر سایت اصلی تصاویری از برنامه را مشاهده نمایید.
این برنامه رابطی شبیه به yum برای مدیریت نرم‌افزارها و کتابخانه‌های ویندوزی برروی یونیکس فراهم می‌کند و به کاربران این اجازه را می‌دهد تا مخازن و اطلاعات مختلفی درباره‌ی نرم‌افزارها گردآوری کند. wine-doors همچنین لیستی از برنامه‌های نصب شده بر روی سیستم گردآوری می‌نماید. برنامه‌ی Wine-doors قصد دارد تا رابطی گرافیکی جایگزین برنامه‌ی Wine-tools ایجاد کند. قابل ذکر است که برای نصب این برنامه به Python نیاز خواهید داشت.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   1234567891011121314   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux