Click Here to Go HomePage http://www.debian.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸ 
نکته ها و ترفند ها

برای پاک کردن یک خط به طور کامل در vi یا vim  ابتدا  Esc   را بفشارید و سپس دو دفعه  پشت سرهم   d   را  بفشارید .

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: انتشار جدید

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   123456789101112   >

 
انتشار جدید: نسخه‌ی 3.5.1 محیط میزکار KDE
805 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

نسخه‌ی 3.5.1 محیط میزکار KDE امروز منتشر شد. این نسخه شامل بیش از ۱۵۰ رفع مشکل است که باعث می‌شود این میزکار بیش از پیش پایدار و مناسب کار گردد. به خصوص برنامه‌های Quanta و Kopete و KPDF نیز KMail بهبودهای بسیاری در پایداری را شامل می‌شوند. در حال حاضر اگر از ArchLinux یا Gentoo یا Kubuntu یا RedHATنیز Slackware استفاده می‌کنید به روز رسانی‌ها را می‌تونید از طریق سایت توزیعتان انجام دهید. برای خواندن متن کامل انتشار نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: +GTK نسخه 2.8.11
976 بار مطالعه شده است
 
 
GTK

نسخه‌ی جدید +GTK منتشر شد. +GTK یک ابزار برای ایجاد رابط‌های گرافیکی است که به صورت کتابخانه‌ها قابل دسترسی است و برای سیستم عامل‌های مختلفی موجود است.در نسخه‌ی جدید بهبودهایی در قسمت مدیریت حافظه و ترجمه‌ها و مستندات صورت گرفته و تعداد بسیاری Bugfix نیز انجام شده. برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی اصلی مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: Wine نسخه‌ی 0.9.6
888 بار مطالعه شده است
 
 
Wine

طبق آگهی سایت winehq.org نسخه‌ی 0.9.6 برنامه‌ی wine منتشر شد. Wine یک شبیه سز API ویندوز در لینوکس است. در این نسخه تعداد زیادی مشکل برطرف شده است و Direct Sound بهبودهای بسیاری یافته و از طرفی Static controlها پیشرفت‌های بسیاری کرده‌اند. اگر به دنبال سایت اصلی Wine هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید، راهنماهای wine نیز در دسترس هستند و برای دریافت به صفحه‌ی دانلودها مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: SuSE نسخه 10.1 بتای 1
884 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

هم اکنون imageهای CD نسخه‌ی SuSE 10.1 Beta 1 برای دانلود همگانی آماده هستند .نسخه‌ی جدید از Intel و AMD x86 و x86-64 و معماری PowerPC پشتیبانی می‌کند. در V10.1 می‌توانید Linux2.6.15 و نسخه‌ی VS برنامه‌ّای glibc و GCC را بیابید. Xorg نسخه‌ی 6.9 و KDE 3.5 و GNOME 2.12.2 از دیگر بسته‌ّای این سری است. پشتیبانی از شبکه‌ها بسیار بهبود پیدا کرده مخصوصا در قسمت WPA برای WLAnها و مودم‌های ISDN. این نسخه ۵ سی‌دی راشامل می‌شود. برای اطلاعات بیشتر و یا دریافت می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: پارسیکس گنو/لینوکس 0.75
900 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

پس از دوماه کار، پارسیکس گنو/لینوکس 0.75 برای عرضه آماده شد! این نسخه کاملترین و پایدارترین انتشار پارسیکس گنو/لینوکس تا کنون بوده و تعداد بسیار زیادی بهینه سازی در این نسخه نسبت به نسخه 0.70 صورت گرفته است. مانند ظاهر و جلوه جدید، سیستم نصب بسیار بهبود یافته با قابلیت ارتقاء نسخه‌های نصب شده فعلی پارسیکس گنو/لینوکس (برای اطلاعات بیشتر، راهنمای نصب را ببینید)، سیستم مدیریت خودکار ابزارهای ذخیره سازی USB، میزکار GNOME 2.12.2، هسته 2.6.14.5 بهینه شده برای i686 و k7، کتابخانه libc6 بهینه شده برای i686 با پشتیبانی از NPTL، محیط Xorg 6.9.0، صفحات Splash برای بوت و GRUB، مستندات آموزشی (راهنمای کاربری و راهنمای نصب) و بسته‌ها نیز به‌روز رسانی شده.

 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۹ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: php نسخه‌ی 5.1.2
822 بار مطالعه شده است
 
 
PHP

گروه توسعه‌ی PHP انتشار نسخه‌ی 5.1.2 را اعلام نمودند. در این نسخه تعداد کمی قابلیت جدید افزورده شده است و تعدادی رفع اشکال نیز صورت گرفته. به تمام کاربران PHP5 سفارش شده تا سیستم خود را به روز رسانی کنند. در نسخه‌ی 5.1.2 اکستنشن‌های Hash و XML Write افزوده شده و به صورت پیش فرض فعال شده اند، اکستنشن OCI8 نیز به روز رسانی شده و باغ بر هشتادو پنج مشکل برنامه نویسی یا BUG نیز حل شده است.برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مادر مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۴ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: تاندربرد ۱.۵
797 بار مطالعه شده است
 
 
Thunderbird

نسخه‌ی ۱.۵ برنامه‌ی Thunderbitd منتشر شد. تاندربرد یک برنامه‌ی مدیریت ایمیل است که امکان خواندن RSS ها و کار با گروه‌های خبری یا News Groupها را نیز دارد. این برنامه از POP،IMAP ، SMTP و پروتوکل‌های امنیتی مانند SSL و TLS به خوبی پشتیبانی می‌کند، امکان فیلتر کردن ، نوشتن نامه‌های HTML و استفاده از extensions برای توسعه‌ی امکانات برنامه از مضایای تاندربرد است. تاندربرد نیز مانند سایر محصولات بنیاد موزیلا بر اساس Gecko است و از فارسی به خوبی پشتیبانی می‌کند. برای دریافت و یا به روز رسانی تاندربرد به صفحه‌ی اصلی آن در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۳ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: Ruby on Rails نسخه‌ی 1.0
805 بار مطالعه شده است
 
 
Ruby On Rails

سایت Rubyonrails خبر انتشار نسخه‌ی 1.0 این Framework را منتشر کرد. Ruby on Rail یک framework اوپن سورس برای توسعه برنامه‌های تحت وب است. نسخه‌ی ۱.۰ این نرم‌افزار روز ۲۲ آذر منتشر شد. Ruby یکی از زبان‌های برنامه نویسی اوپن سورس تحت مجوز GNU/GPL است با گرامری ساده و قدرتمند، معروف است که هر بیت از برنامه‌های Ruby یک شی(Object) است! و Rails یک framework مناسب برای کسانی که به زبان Ruby می‌نویسند و کارشان توسعه برنامه‌های تحت وب است. Ruby on Rails از پایگاه‌های داده به خوبی پشتیبانی می‌کند. برای اجرای این فریم‌ورک نیاز به نصب Apache یا lighttpd که FastCGI یا SCGI را اجرا کند دارید، نیز به یک پایگاه داده نیاز دارید که می‌تواند MySQL یا PostgreSQL یا SQLLite یا Oracle یا DB2 حتی Firebird یا SQL server باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت این ابزار به سایت اصلی آن در rubyonrails.org مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: انتشار آپاچی سرور ۲.۲.۰
866 بار مطالعه شده است
 
 
Apache

نسخه جدیدی از سرویس دهنده پر قدرت و پر طرفدار آپاچی یکی از بزرگترین سرویس دهنده های وب منتشر شد. بنا به خبر گزارش شده از سایت www.Apache.org نسخه ۲ این سرویس دهنده شامل Smart Filtring و Improved Caching و AJP Proxy و Proxy Load Balancing و Graceful Shutdown support و Large File Support و the Event MPM و refactored و .... است که آنرا نسبت به نسخه قبلی آن (۱.۳) متمایز ساخته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایا و امکانات این سرویس دهنده به سایت آپاچی مراجعه نمایید.

  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: انتشار KDE 3.5
780 بار مطالعه شده است
 
 
KDE

نسخه جدید KDE 3.5 منتشر شد. این نسخه با بهبودهای فراوان یکی از پایدارترین نسخه‌های KDE می‌باشد،که در میان کاربران گنو/لینوکس طرفداران زیادی برای خود جمع کرده . برای دیدن تصاویری از محیط جدید این نگارش می توانید به اینآدرس مراجعه نمایید.

  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux