Click Here to Go HomePage http://www.gnuiran.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ 
نکته ها و ترفند ها

غلط های مصطلح
شاید تا کنون GIF را "گیف" تلفظ می کردید اما تلفظ درست آن "جیف -jif-" است.

-- ناشناس

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:2
مجموع:مجموع:2
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: انتشار جدید

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   123456789101112   >

 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید پارسیکس
1243 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

نسخه کاملا جدیدی از Parsix GNU/Linux منتشر شد. این نسخه جدیدترین فناوری‌های باز متن را برای کامپیوتر شما به ارمغان می‌آورد. مهمترین ویژگی‌های این نسخه عبارتند از: میزکار گرافیکی GNOME 2.16.2، محیط X.Org 7.1، هسته لینوکس 2.6.18 به همراه تعداد زیادی وصله و راه‌انداز اضافه شامل وصله‌های سرعت CK و وصله‌های Suspend2 و تعداد زیادی راه‌انداز کارت‌های شبکه بی‌سیم، پشتیبانی از کارت‌های ipw3945، مجموعه اداری OpenOffice.org 2.0.4، مرورگر GNU Iceweasel 2.0، پشتیبانی بی‌دردسر از Hibernation/suspend، واژه‌نامه چند زبانه xFarDic نسخه 0.8.0، برنامه نصب به‌روز شده، ظاهر جدید، رفع تعداد زیادی از اشکالات، پشتیبانی از خواندن و نوشتن بر روی NTFS با استفاده از ntfs3g، مستندات آموزشی به‌روز شده و پشتیبانی از میزکار سه بعدی با استفاده از AIGLX/Compiz. بسته‌های نرم‌افزاری با مخازن Debian Etch به تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۰۶ هماهنگ شده‌اند. تصاویری از نسخه جدید را در اینجا ببینید. ویکی پارسیکس نیز برای مشارکت شما آماده شده است. آیینه‌های دریافت را اینحا ببینید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۰ آذر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: گنوم نسخه‌ی 2.16.2 منتشر شد
1039 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

نسخه‌ی جدیدی از محیط میز کار GNOME منتشر شد. این نسخه از GNOME که 2.16.2 می‌باشد دومین نسخه از سری نسخه های 2.16 است. در این نسخه تعداد زیادی باگ یا مشکل نرم‌افزاری اصلاح شده‌اند و تعداد زیادی ترجمه بهبود پیدا کرده‌اند. البته توسعه‌ی 2.17/2.18 همچنان ادامه دارد و لی 2.16 به عنوان نسخه‌ی پایدار در حال حاضر در بسیاری از توزیع‌ها در حال استفاده است. برای مطالعه‌ی لیست تغییرات می توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۶ آذر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید Firebird
935 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

پس از دوسال انتظار دو روز پیش نسخه‌ی رسمی و پایدار Firebird 2.0 منتشر شد. Firebird یک پایگاه داده‌ه‌ی رابطه‌ای یا Relational Database Management System است. (نمونه‌ی مشهور دیگری از RDBMSها MySQL است). این پایگاه داده با مجوزIDPL یا Initial Developer's PUBLIC LICENSI که مجوزی برپایه‌ی MPL یا Mozilla Public Lisence منتشر می‌شود و حقوق آن مطعلق به بنیاد فایربرد یا Firebird Foundation است. برخی این برنامه را FirebirdSQL l نیز می‌نامند. توسعه‌ی نسخه‌ی ۲ این برنامه پس از انتقال یا Port نمودن نسخه‌ی ۱ از زبان C به ++C آغاز شد و روز ۱۳ نوامبر با اعلام رسمی پروژه نسخه‌ی ۲.۰ منتشر شد. این سیستم مدیریت پایگاه داده‌‌ها ازقابلیت‌های ANSI SQL-99 و SQL-2003 استفاده می‌کند و می‌توان آن را برروی پلتفورم‌های GNU/Linux ، FreeBSD، AIX، Solaris و یونیکس‌های دیگر نیز برروی پلتفورم ویندوز نیز نصب نمود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت رسمی Firebird مراجعه نمایید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی 2.9.1 برنامه‌ی phpmyadmin منتشر شد
943 بار مطالعه شده است
 
 
phpMyAdmin

برنامه‌ی phpMyAdmin با فراهم آوردن یک رابط گرافیکی (وبی) این قدرت را به مدیران سیستم و برنامه نویسان می‌دهد که بدون اتلاف وقت با پایگاه‌داده‌ی MySQL خود ارتباط برقرار نمایند. در حقیقت phpMyAdmin یک برنامه برای مدیریت پایگاه‌داده‌های MySQL است. این برنامه علاوه بر این که با زبان PHP نوشته شده است و نصب و راه اندازی آن بسیار ساده است، با مجوز آزاد و بازمتن GNU/GPLنیز منتشر می‌شود. نسخه‌ی جدید یا 2.9.0.3 شامل تعداد زیادی رفع اشکال و نیز رفع اشکال‌های امنیتی است. در صورتی که پیش از این از phpMyAdmin برروی Server خود استفاده می‌کرده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما نسخه‌ی جدید را جایگزین نسخه‌ی قبلی بنمایید. برای کسب ازلاعات دقق از انتشار جدید می توانید این صفحه را مطالعه کنید. برای دریافت نسخه‌ی جدید نیز به صفحه‌ی دانلودها مراجعه نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز به صفحه‌ی وب برنامه مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید فونت فارسی آزاد
1755 بار مطالعه شده است
 
 
Free Persian Font

نسخه‌ی جدید فونت فارسی آزاد یا Free Persian Font منتشر شد. این فونت آزاد که تحت مجوز GNU/GPL منتشر می‌شود، یک فونت TrueType است که بر اساس استانداردهای روز و سازگار با Unicode منتشر شده است. استاندارد بودن و سازگاری آن با Unicode باعث شده تا این فونت چه در گنو/لینوکس چه در سایر سیستم‌های عامل به خوبی به نمایش در بیاید و بتوان آن را در هر برنامه‌ای استفاده کرد. از دیگر مزایای این فونت نمایش مطلوب صفحات اینترنتی (وب) است.
در صورتی که مایل به دریافت یا کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی این فونت هستید می‌توانید به سایت رسمی آن مراجعه نمایید.(صفحه‌ی دریافت فایل)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید Qt
850 بار مطالعه شده است
 
 
QT

طبق اعلام Trolltech نسخه جدیدی از At منتشر شده است. این نسخه که 4.2 است با قابلیت‌جدید خود که CSS-like desktop است شناخته می‌شود. این قابلیت امکان ایجاد شابلون‌هایی برای میزکار از طریق ابزارهای شبه CSS را می‌دهد، علاوه بر این یک کلاس جدید در مدل نمایش، افزاریش قابلیت شایلون پذیری در بیشتر قسمت‌های Widgetها، یک 2d Convas پیشرفته‌ی جدید که تصاویر ایجاد شده را هر چه بهتر و با قابلیت افزایش اشیا ایجاد می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی این نسخه می‌توانید آگهی انتشار آن را در اینجا بخوانید. در صورتی که مایل هستید دانش Qt خود را به روز کنید می‌توانید مستندات مربوط به Qt نسخه‌ی 4.2 را از اینجا دریافت و مطالعه کنید. برای دریافت نسخه‌ی X11 نز اینجا، برای دریافت نسخه‌ی ویندوزی اینجا و نسخه‌ی مکینتاشی اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۴ مهر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی ۲.۱۶.۱ میزکار گنوم
876 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

نسخه‌ی جدیدی از میزکار گرافیکی GNOME منتشر شد. این نسخه که نسخه‌ی 2.16.1 است به عنوان اولین نسخه از سری ۲.۱۶ به حساب می‌آید.در این نسخه تعداد زیادی مشکل برطرف شده است و ترجمه‌ها بهبود یافته‌اند. همچنین تعداد صفحات راهنماها نیز بیشتر شده است. هر چند کار برروی نسخه‌ی ۲.۱۷ آغاز شده است اما برطرف کردن مشکلات سری ۲.۱۶ همچنان ادامه دارد تا نسخه‌ی پایدار هر چه قابل اطمینان‌تر بشود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی نسخه‌ی جدید می‌توانید اینجا و اینجا و اینجا ونیز اینجا را ببینید. برای دریافت سورس کدها نیز می‌توانید سورس‌کدهای ادمین و binding و desktop و platform را دریافت و با GARNOME کامپایل کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۴ مهر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: AbiWord نسخه‌ی 2.4.5
878 بار مطالعه شده است
 
 
AbiWord

نسخه‌ی 2.4.5 پردازنده‌ی متن AbiWord منتشر شد. این نسخه که یک نسخه‌ی رفع اشکال به شمار می‌آید تغییرات عمده‌ای در فیلترهای مخصوص وارد کردن و خارج کردن داشته و بسیاری تغییرات دیگر که حاصل کار از سوی Google Summer of Code است.برخی تغییرات 2.4.4 به 2.4.5 به شرح زیر هستند:
فیلترهای DocBook به کل از ابتدا نوشته شده‌اند
مشکل امنیتی گزارش شده توسط شخصی از بیرون پروژه حل شد.
ناپایداری‌هایی که برروی معماری x86_64 دیده می‌شد برطرف شدند.
و ... برای خواندن لیست کامل تغییرات می‌توانید اینجا کلیک کنید. در ضمن به تمام کاربران پیشنهاد شده تا به نسخه‌ی جدید به روزرسانی نمایند.
‫‏‎دانلود برنامه    |    سایت رسمی برنامه


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید پارسیکس گنو/لینوکس
1106 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

نسخه به‌روز شده جدیدی از پارسیکس گنو/لینوکس منتشر شد. این نسخه حاوی تغییرات و به‌روز رسانی‌های بسیار اندکی نسبت به 0.80 بوده و هدف از انتشار آن برطرف کردن اشکالاتی بوده است که پس از انتشار نهایی 0.80 گزارش شده‌اند. با انتشار این نسخه اشکال 007778 بسته شدن Totem در برخی از سیستم‌ها، 007777 اشکال نمایشی جلوه Human بر روی سیستم‌های با کارت گرافیکی ATI، اشکال 007813 مربوط به لبه مفقوده ابزار تنظیمات جلوه گنوم و اشکال 007806 مربوط به عدم اتصال خودکار پارتیشن‌های FAT و NTFS در حالت بوت Live، برطرف شده و پشتیبانی از SMP نیز به پارسیکس اضافه شده است.

بسته‌های مربوط به هسته SMP را می‌توانید از اینجا دریافت کنید. لیست آیینه‌های دریافت را اینجا ببینید.


 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ سه شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: پارسیکس 0.8
1282 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

پس از سه ماه توسعه و آزمایش، نسخه کاملا جدیدی از پارسیکس گنو/لینوکس که یک میزکار بهینه شده برای پردازنده‌های خانواده i686 می‌باشد، منتشر شد. این نسخه کاملترین، تمیزترین، پایدارترین و مهمترین انتشار پارسیکس تاکنون می‌باشد. بهینه‌سازی‌های عمده صورت گرفته در این نسخه عبارتند از سرعت بهتر سیستم، مستندات راهنمای جدید، بسته‌های نرم‌افزاری به‌روز شده، پشتیبانی سخت‌افزاری بهتر و مخزن APT مخصوص پارسیکس که کاربران را قادر به دریافت به‌روز رسانی‌های سیستم خواهد کرد. در اینجا لازم می‌دانیم تا از اجتماع کاربران پارسیکس گنو/لینوکس که ما را در آزمایش، رفع اشکال و توسعه نسخه جدید یاری دادند، تشکر کنیم.

امکانات نسخه جدید عبارتند از:

[متن کامل...] 'پارسیکس 0.8'   3838 کلمه در ادامه متن
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ چهارشنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux