Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

آیا می دانید WildCard ها در خط فرمان کدامند؟
به کاراکتر های جایگزینی ? , *, [a-z] در خط فرمان wildCard می گویند.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: مقاله‌ی آموزشی

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   123456789101112   >

 
مقاله‌ی آموزشی: ایجاد یک مرکز رسانه در خانه
892 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی


سایت linux.com مقاله‌ای درباره‌ی ایجاد یک مرکز رسانه یا Media center خانگی چاپ کرده، در این مقاله می‌خوانیم: « مانند بسیاری از مردم امروزی، من نیز مجموعه‌ای از رسانه‌های دیجیتالی (digital media) را جمع آوری کرده‌ام، من تمام این فایل‌ها را برروی سرور لینوکس خانگی خود نصب کرده‌ام اما متاسفانه بسیاری از ابزارهای پخش کننده‌ی امروزی نمی‌توانند از پروتوکل‌های یک سرور لینوکسی پشتیبانی کنند و به این سرور‌ها متصل شوند. من تصمیم گرفتم برای حل این مشکل یک Linux Home Media Cnter یا LHMC برای خودم راه اندازی کنم.» ...
ادامه ...


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۴ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: phpMyVisitess
862 بار مطالعه شده است
 
 
PHP

هر کسی که وب سایتی دارد می‌داند که اهمیت آمار ترافیک سایت چقدر زیاد ست، اما پیدا کردن برنامه‌ای مناسب برای آمارگیری آنقدرها هم که ساده به نظر می‌رسد نیست. سایت Linux.com ماله‌ای درباره‌ی برنامه‌ی phpMyVisits نوشته است که به بررسی این برنامه، قابلیت‌های آن، کلیتن صب و مقایسه‌ای اجمالی با سایر برنامه‌های آمارگیر وب پرداخته. برای مطالعه کلیک کنید.  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۴ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: سوئیچ به ویندوز
966 بار مطالعه شده است
 
 
Microsoft

سایت Madpenguin مقاله‌ای با عنوان «سوئیچ به ویندوز : : آن قدر که شما فکر می‌کنید ساده نیست» ، در این مقاله‌ی دو صفحه‌ای نویسنده از گذشته‌اش با یونیکس نوشته و ... برای مطالعه‌ی کامل این مقاله اینجا کلیک یکنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۰ دی ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: مدیریت سیستم با SSH
775 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

یکی از ابزارهای مفید مدیریتی در لینوکس Secure Shell یا SH است، ابزاری با امنیت بالا و بسیار کارآمد برای اتصال به سیستم‌های راه دور درشبکه‌ی داخلی ویا حتی شبکه اینترنت که بدون ایجاد ترافیک داده‌های بالا یک محیط مناسب برای شما فراهم می‌نماید. اگر پیش از این با این ابزار آشنایی کاملی نداشتید می‌توانید مقاله‌ی linux.com را در این باره مطالعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: جمع آوری اطلاعات پایه از سیستم
872 بار مطالعه شده است
 
 
سخت افزار

داشتن اطلاعات کافی از سخت افزار سیستم برای یک مدیر سیستم بسیار مهم و حیاتیست، یک مدیر سیستم بدون داشتن اطلاعات کافی از وضعیت سخت افزار خود هرگز نمی‌تواند تصمیم صحیحی درباره‌ی سیستم خود بگیرد. سایت Debian Administration مقاله‌ای درباره‌ی جمع آوری اطلاعات از سخت افزار سیستم منتشر کرده است که خواندن آن را به شما پیشنها می‌کنیم.... برای مطالعه مقاله به زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: اسامی مستعار برای دستورات خط فرمان
874 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

اگر شما روزانه مدت زمان زیادی را در خط فرمان سپری می‌کنید، مطمئنا از ابزارهای مختلف GNU استفاده می‌کنید، همان طور که می‌دانید GNU ابزارهای Unix را شبیه سازی کرده است اما در بسیاری موارد گزینه‌های بیشتری به ابزاره افزوده. اگر می‌خواهید در حین کار با برنامه‌های خط فرمان نیاز به وارد کردن گزینه‌های مختلف نباسید می‌توانید از "aliase" استفاده کنید. اگر تا به حال از این ابزار استفاده نکرده‌اید حتما مقاله‌ی Linux.com در این باره را بخوانید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: پشتیبانی خودکاربا rdiff-backup
864 بار مطالعه شده است
 
 
مقاله آموزشی

در این مقاله به شما آموخته می‌شود چگونه از ابزار rdiff-backup برای پشتیبان گیری برروی شبکه به صورت خودکار و از طریق SSH اقدام کنید. با استفاده از رمزنگاری‌های SSH این برنامه فوق‌العاده ایمن‌تر شده و با آسودگی خیال می‌توانید از طریق شبکه پشتیبان‌گیری کنید. rdiff-backup پشتیبان‌های incrimental تهیه می‌کند که ین باعث کاهش نیاز به پهنای باند خواهد شد.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نصب دبیان سارژ
930 بار مطالعه شده است
 
 
Debian

پس از انتشار نسخه‌ی پایدار ۳.۱ دبیان که سارژ نام دارد تعدادی راهنما در سایت‌های مختلف برای نصب این توزیع لینوکس نوشته شد، یکی از راهنماهای ساده و کارآمد راهنمایی است که سایت free-bees.co.uk نوشته است؛ در صورتی که هنوز با نصب دبیان سارژ مشکلی دارید می‌توانید این مقاله را دراینجا مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۰ مهر ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: هاست مجازی توسط Postfix و Courier و MySQL
1048 بار مطالعه شده است
 
 
MySQL

سایت HowToForge مقاله‌ای درباره‌ی چگونگی نصب Postfix به صورت مجازی یا Virtual Host نوشته است.
«در این مقاله توضیح داده شده‌است که یک سرور پست الکترونیکی برپایه‌ی Postfix برپا کنیم که براساس یک دامنه یا کاربر مجازی باشد، برای نمونه کاربران و دامنه‌هایی که در یک پایگا‌داده‌های MySQL ثبت شده‌اند. همچنین به بررسی چگونگی نصب و تنظیم Courier شامل Courier-POP3 و Courier-IMAP خواهم پرداخت.... Qouta به صورت پیش فرض در Postfix گنجانده نشده است اما من به شما می‌اموزم که چگونه از این دو ابزار در کنار هم استفاده کنید.... در نهایت در ین مقاله به شما نحوه‌ی اسکن کردن نامه‌ها توسط SpamAssistance و ClameAV را خواهم آموخت تا نامه‌های خود را در مقابل Spam ها و ویروس‌ها حفاظت
مزیت نصب چنین سرویس‌دهنده‌هایی در حالت Virtual یا مجازی (کاربران و دامین‌های ثبت شده در پایگاه‌داده‌های MySQL) در این است که کارایی و بازده‌ی بهتری را نسبت به سیستم‌های نصب شده‌ی حقیقی دارند، با چنین سروری شما می‌تونید هزاران کاربر و دامین را مدیریت کنید، مدیریت چنین سیستمی نیز بسیار ساده‌تر خواهد بود چرا که شما با یک پایگاه‌داده سروکار دارید و دیگر نیازی به کار با Postmap Commandها برای ایجاد db files ندارید.حتی برای چنین کارهایی می‌توانید از یک رابط مانند phpMyAdmin ستفاده کنید که در این مقاله نیز نصب شده است و برای یادگیری و فهم بسیار ساده‌تر است.... »
ادامه‌ی مقاله


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۰ مهر ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نکته‌ها و ترفند‌های Konqueror و Kate
881 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

هفته نامه‌ی DistroWatch Weekly مقاله‌ای در قسمت Tips and tracks خود چاپ کرده که نگاهی بهتر به برنامه‌های Konqueror و ویراشگر متن Kate انداخته است. نویسنده‌ی این مقاله Adam Doxtater از Mad Penguin است. در این مقاله به استفاده‌های ترکیبی از این دو برنامه split View در کانکرر و قدرت Kioslave برای ویراش از راه دور اشاره شده است. برای مطالعه‌ی این مقاله اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۱ مرداد ۱۳۸۴
   ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux