Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

یک کتاب

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

طبقه‌بندی: خبرها

اخبار ارسال شده با این طبقه‌بندی به قرار زیر هستند.

<   123456789101112131415161718192030   >

 
خبرها: ISO با تصویب پیش نویس OOXML مخالفت کرد
1458 بار مطالعه شده است
 
 
Microsoft

سازمان جهانی استاندارد (ISO) در رای گیری صورت گرفته تا روز۱۱ شهریور نظر خود را درباره‌ی وضعیت پیش نویس استاندارد ISO/IEC DIS 29500 اعلام نمود. این پیش‌نویس بیش از پنج ماه پیش از سوی شرکت مایکروسافت با عنوان Office Open XML file format یا OOXML ارائه شد که از پنج ماه گذشته تا روز ۱۱ شهریور به رای گیری از سوی اعضای ISO گذاشته شد. روز گذشته نیز ISO در خبری اعلام نمود که به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد آرا، پیش نویس یادشده به استاندارد تبدیل نخواهد شد.


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۴ شهریور ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: خبرنامه‌ی ماهانه لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد - شماره ۱۰
1456 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

دهمین شماره خبرنامه‌ی ماهانه کاربران ایرانی لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد منتشر شد.جهت مطالعه شماره دهم و یا دریافت نسخه‌ی PDF این خبرنامه، اینجا و جهت اضافه نمودن اخبار مربوط به پروژه‌های خود برای درج در شماره آینده،اینجا و جهت ارائه پیشنهادات و انتقادات خود به این صفحه مراجعه نمایید. ضمنا این خبرنامه هر ماه برای کاربرانی که عضو لیست پستی خبرنامه می‌باشند ارسال می‌گردد. جهت عضویت در لیست پستی،اینجا را ببینید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: سایت اموزش کتابخانه گرافیکی GTK با ادرس GTK.ir افتتاح شد
2856 بار مطالعه شده است
 
 
GTK

سایت آموزش برنامه نویسی با کتابخانه گرافیکی GTK در آدرس GTK.ir افتتاح شد . در این سایت به معرفی این کتابخانه و نحوه استفاده از این کتابخانه‌ها در برنامه نویسی با زبان های C و ++C پرداخته شده. روند آموزش در سایت به شکل گام به گام همراه با تصاویر و نمونه‌های فراوان است. زبان اصلی سایت فارسی است و در حال حاضر حدود ۱۰ مقاله جهت آشنایی با GTK نوشته و در اختیار کاربران قرار داده شده است. علاوه بر این در قسمت دانلودهای سایت می‌توانید پاسخ تمریناتی را که در قسمت آموزش (مقالات) سایت مطرح شده بودند را دریافت نمایید. برای مطالعه‌ی مقالات و دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی این سایت به صفحه اصلی آن در اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: سریع‌ترین پیشرفت در تولید گوشی موبایل هوشمند ازآن لینوکس
1910 بار مطالعه شده است
 
 
سخت افزار

سایت Celluar-Newas در خبری منتشر نموده است که بر اساس آمارهایی که موسسه‌ی ABI اعلام کرده است، سرعت پیشرفت استفاده از سیستم عامل لینوکس در گوشی‌های هوشمند در پنج‌سال آینده بیشتر از هر سیستم عامل دیگری خواهد بود. گوشی‌های تلفن هوشمند به گوشی‌های تلفنی اطلاق می‌شود که دارای سیستم عامل کامل ویا Firmwareای پیشرفته هستند و می‌توانند همزمان به عنوان یک گوشی تلفن همراه و نیز یک کامپیوتر جیبی استفاده شوند. ABI در گزارشی اعلام نموده است که سرعت توسعه و استفاده از گوشی‌های هوشمند لینوکسی سالانه 75 درصد افزایش خواهد یافت. بر اساس اعلام این شرکت در سال ۲۰۱۲ نزدیک به ۳۱ درصد گوشی‌های جهان از لینوکس استفاده خواند کرد که این میزان حدود ۳۳۱ میلیون گوشی خواهد بود.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۷ شهریور ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: مرجع فارسی برای PCBSD راه اندازی شد
1714 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار

سایت PCBSD.ir با عنوان «مرجع فارسی برای PCBSD» راه اندازی شد. در اخبار منتشر شده در سایت هدف از راه اندازی سایت، آموزش و ترویج این سیستم عامل بیان شده است. در آگهی راه اندازی این سایت می‌خوانیم:
«. اهداف این سایت ترویج مطالب و آموزش های گوناگون برای فراگیری این سیستم عامل و مسلط شدن به آن است [...] هر چند از نظر کاربری شاید تفاوت زیادی با سیستم عامل های Gnu/Linux نداشته باشد ، چون هر دو امکان دارد از یک نرم افزار ، از یک نوع میزکار و نرم افزار های مشترک دیگری استفاده نمایند


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۷ شهریور ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: تاخیر در انتشار جدید پارسیکس
1430 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

همان‌زور که قبلا در اخبار خوانده‌اید زمان انتشار نهایی Parsix GNU/Linux 0.90 r1 روز ۱۲ مرداد یعنی روز گذشته بود. در همین رابطه روز گذشته تیم توسعه‌ی پارسیکس در نامه‌ای در لیست پستی این توزیع خبر از تاخیر در انتشار این توزیع به مدت دو ‌هفته داد. تاریخ جدید برای انتشار نهایی این نسخه ۲۶ مرداد ۱۳۸۶ خواهد بود.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: پایان توسعه PHP4 در سال جاری
1320 بار مطالعه شده است
 
 
PHP

سایت php.net که سایت رسمی پشتیبان زبان PHP است، روز ۱۳ جولای اعلام نمود که توسعه‌ی زبان PHP نسخه چهارم از ابتدای سال ۲۰۰۸ میلادی متوقف خواهد شد. در همین خبر آمده است که به روزرسانی های امنیتی مهم برای php نسخه ۴ تنها تا تاریخ 08-08-2008 یعنی ۱۸ مرداد ۱۳۸۷ شمسی ادامه خواهد داشت. شایان ذکر است که این خبر در سومین سالروز انتشار php5 منتشر شد.
در صورتی که همچنان از نسخه‌ی 4 زبان PHP استفاده می‌کنید، از همین امروز شروع به برنامه ریزی برای مهاجرت به نسخه‌ی ۵ نمایید! تعداد بسیاری راهنما برای مهاجرت از نسخه‌ی ۴ به ۵ موجود هستند که یکی از آنها مستندات رسمی سایت php.net است، برای مطالعه‌ی این راهنما اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۸ تیر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: زمانبندی انتشار پارسیکس
1677 بار مطالعه شده است
 
 
Parsix

هفته گذشته تیم توسعه توزیع پارسیکس گنو/لینوکس طی یک آگهی در لیست پستی زمانبدی خود را برای انتشار نسخه بعد این توزیع اعلام نمود. این زمان‌بندی مربوط به انتشار نسخه‌ی 0.90r1 یعنی نسخه‌ی پایدار بعدی است. بر اساس این آگهی نسخه‌ی پایدار بعدی پارسیکس در سه مرحله منتشر خواهد شد:


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۳ تیر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: قسمت‌هایی از Launchpad بهه صورت اوپن سورس منتشر شد
1784 بار مطالعه شده است
 
 
Ubuntu

شرکت Canonical مالک نام تجاری و پشتیبان توزیع Ubuntu مدت‌هاست که برای مدیریت این پرژه و دیگر پروژه‌های مربوط به این شرکت از برنامه‌ای جامعه به نام Launchpad بهره می‌برد. Launchpad با زبان Python نوشته شده است و یکی از کامل‌ترین برنامه‌های مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری است. شرکت Canonical در یک آگهی اعلام نمود Storm را که قسمتی از برنامه Launchpad استاوپن سورس تحت مجوز آزاد LGPL نسخه ۲.۱ منتشر نمو‌ده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی Launchpad نیز اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۲ تیر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: سامبا با مجوز GPLv3 منتشر خواهد شد
1614 بار مطالعه شده است
 
 
GNU

تیم توسعه Samba روز گذشته اعلام کرد که قصد دارد برای تمام نسخه‌های بعدی این برنامه از نسخه سوم مجوز GNU/GPL استفاده کند. برنامه‌ی Samba یکی از پرمصرف‌ترین برنامه‌های اشتراک فایل و چاپگر در شبکه‌هاست که به صورت آزاد و تحت مجوز GNU/GPL منتشر می‌شود. Jeremy Allison یکی از مدیران پروژه Samba اظهار می‌کند که به نظر تیم توسعه Samba استفاده از GPLv3 می‌تواند باعث افزایش علاقه کاربران به Samba و نیز نرم‌افزارهای آزاد دیگر شود.


 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


<   123456789101112131415161718192030   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux