Click Here to Go HomePage http://www.debian.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید چهارشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

غلط های مصطلح
پسوند txt را "تکست" تلفظ می کنند نه "تکس" !

-- ناشناس

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: Gaim

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
خبرها: پروژه‌ی Gaim تغییر نام داد
1147 بار مطالعه شده است
 
 
Gaim

پروژه‌ی Gaim که با هدف ایجاد یک سرویس گیرنده برای سرویس‌های پیام رسان فوری استفاده می‌شود، روز گذشته طی خبری تغیر نام پروژه را اعلام کرد. از این پس در عوض Gaim این برنامه با نام Pidgin IM شناخته می‌شود. دلیل این تغییر نام در حقیقت مشکلاتی است که شرکت AOL با توجه به ثبت رسمی نام AIM برای Gaim این نام ایجاد کرده است. همچنین کتابخانه‌ی libgaim از این پس با نام libpurple و نیز gaim-text با نام Finch شناخته خواهند شد. سایت جدید Pidgin IM نیز از طریق آدرس pidgin.im قابل دسترسی است. (Pidgin را «پیجن» تلفط می‌کنند)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: ORT برای گفتگویی مطمئن
950 بار مطالعه شده است
 
 
Gaim

پلاگین OTR یا Off-the-Record Massaging یک پلاگین برای برنامه‌های پیام رسان فوری است. در حال حاضر این پلاگین برای Gaim در لینوکس و ویندوز قابل استفاده است. این پلاگین به کاربران IM امکان برقراری یک گفتگوی ایمن را می‌دهد. به نوشته‌ی سایت رسمی این برنامه، می‌تونید از طریق این پلاگین و نصب آن در Gaim به راحتی از این که چه کسی در مقابل شما قرار گرفته مطلع شوید. این برنامه از طریق احراز هویت، رمزنگاری و انکار ناپذیری و برگشت ناپذیری کلید خصوصی، می‌تونید با نفر سمت مقابل به راحتی صحبت کنید. رمزنگاری این امکان را به شما می‌دهد تا در صورتی که شخص سومی قصد دارد گفتگوی شما را شنود کند با حجمی از اطلاعات رمزنگاری شده روبرو شود. (The Man In The Middle Attack) از طرفی از این که نفر مقابل شما همان شخصی است که قصد گفتگو با وی را دارید اطمینان حاصل می‌کنید، این عمل از طریق روش احراز هویت ممکن می‌شود. اگر برای شخصی پیغامی صوتی بفرستید. از دیگر امکاناتی که این برنامه به شما می‌دهد می‌توان برگست ناپذیری کلید خصوصی را نام برد که رد صورتی که شما کلید خصوصی یا Private Key خود را به هر دلیل از دست دادید، تمام گفتگوهای قبلی شما غیر قابل استناد می‌شوند. OTR تحت مجوز LGPL منتشر شده است و برنامه‌ای آزاد محسوب می‌شود. کاربران پارسیکس گنو/لینوکس یا اوبونتو گنو/لینوکس می‌توانند این برنامه را از طریق دستور apt-get install gaim-otr نصب کنند. در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی این پلاگین جذاب هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: Gaim نسخه‌ی 2.0.0.0 بتا 2
832 بار مطالعه شده است
 
 
Gaim


نسخه‌ی بتای جدیدی از سری 2.0.0 برنامه‌ی Gaim منتشر شد.این برنامه‌ که از کتابخانه‌های +GTK استفاده می‌کند یک برنامه‌ی پیام رسان فوری یا IM است که از پروتوکل‌های MSN، یاهو،AOL، IRC و Jabber نیز Gadu-Gadu پشتیبانی می‌کند. برای دریافت نسخه‌ی جدی میتوانید به سایت مادر در آدرس http://gaim.sourceforge.net است. در حال حاضر Gaim در لینوکس به خوبی از Google Talk و نیز Yahoo و . پشتیبانی می‌کند و در صورتی که از میز کار GNOME برای کارهای خود استفاده می‌کنید می‌توانید از اطلاعات Gaim در برنامه‌هایی نظیر Evolution نیز استفاده کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ‏GoogleTalk برای GAIM و سایر IMها آزاد شد
830 بار مطالعه شده است
 
 
Gaim

روز ۱۸ ژانویه (چهارشنبه گذشته) Google در یک آگهی عمومی خبر از آزاد کردن سیستم پیام ران فوری خود بری سرویس‌های دیگر کرد. از این پس هر شبکه‌ی پیام رسان فوری (IM) که از پروتوکل XMPP استفاده می‌کند (پروتوکلی که در اصل توسط Jabber توسعه یافته) می‌تواند از GoogleTalk استفاده نماید.البته Google اعلامکرده که تصمیم دارد سرویس IM خود را برای شبکه‌های SIP یا Session Initiation Protocol نیز توسعه دهد. در صورتی که در Google حساب دارید، برای نمونه حساب پست الکترونیک Gmail می‌توانید از آن برای استفاده از سیستم GoogleTalk استفاده نمایید. برای این کار به شما خواندن راهنمای Google را در اینجا پیشنهاد می‌کنم. در صورتی که مایل به دریافت برنامه‌ی GAIM هستید می‌تونید به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: Gaim با پشتیبانی ویدئو و صدا
898 بار مطالعه شده است
 
 
Gaim

یکی از پروژه‌های بازمتنی که بسیار سریع در حال پیشرفت است ، پروژه‌ی Gaim است که یک برنامه‌ی پیغام رسان فوری است با پشتیبانی از سرویس‌های مختلفی انند Yahoo یا MSN . یکی از زیر پروژه‌های Gaim پروژه‌ی Gaim V V است که برای Yahoo و MSN پشتیبانی ویدئو و صدا را به ارمغان می‌آورد.در صورتی که مایل به دیدن تصایر این برنامه هستید اینجا کلیک کنید و اگر می‌خواهید آن را دانلود یا نصب کنید به صفحه‌ی اصلی آن مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: Gaim 1.1.0
868 بار مطالعه شده است
 
 
Gaim

 نسخه‌ی جدید از برنامه‌ی پیام رسان فوری Gaim منتشر شد.  در این نسخه بیشتربه رفع اشکال ها پرداخته شده است ، از جمله می توان اضافه شدن پروتوکل جدید MSN به این نسخه را نام برد. برای مطالعه‌ی تمام تغیییرات در این نسخه به فایل تغییرات مراجعه کنید و برای دریافت این برنامه به صفحه‌ی دانلود آن بروید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز به صفحه‌ی اصلی مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: gaim 1.0.3
919 بار مطالعه شده است
 
 
Gaim

 نسخه ی اصلاحی جدید برنامه ی مدیریت پیام رسان کوتاه یا Instant Message منتشر شد. این نسخه تنها به رفع اشکال ها پرداخته است. از جمله مهم ترین  مشکلات حل شده :
* رفع اشکال در تصدیق هویت jabber
* رفع اشکال کرش هایی که در زمان پاک کردن buddy ها رخ می داد.
* رفع اشکال کرش هایی که بر اثر دراگ کردن یک buddy به  منطقه ی چت رخ می داد.

برای دریافت نسخه ی ۱.۰.۳ این برنامه می توانید به صفحه ی دریافت مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی مادر مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۲ آبان ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux