Click Here to Go HomePage http://www.lugir.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

تبدیل PostScript به gif
برای این کار در کنسول بنویسید:

pstoimg -type gif file_name.ps

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: GIMP

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
مقاله‌ی آموزشی: دریافت نتایج حرفه‌ای با GIMP
1267 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

گیمپ (GIMP) برنامه‌ی ویرایش تصاویر است که برای لینوکس نوشته شد و اینک برای ویندوز نیز در دسترس است. برنامه گیمپ با کتابخانه‌های GTK نوشته شد و یکی از اولین برنامه‌های ویرایش تصویر در لینوکس است. قابلیت‌های مختلف گیمپ در سال‌های اخیر بسیار توسعه یافته و کربری آن بسیار ساده‌تر و بهینه‌تر شده است. سایت ZDNet در مقاله‌ای به بررسی اجمالی گیمپ می‌پردازد، در این بررسی قابلیت‌های مهم گیمپ به ترتیب مورد نقد بررسی کننده قرار می‌گیرند. برای مطالعه‌ی این مقاله اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ شهریور ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقایسه: مقایسه‌ی برنامه‌های ویرایش تصاویر
904 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

سایت Linux.com بررسی درباره‌ی برنامه‌های GIMP و Krita انجام داده است. این بررسی شامل مقایسه‌ی ویژگی‌ها، امکانات، کمبودها و نگاهی کلی به دو برنامه‌ی GIMP و Krtita است. برنامه‌ی GIMP که از +GTK استفاده می‌کند یکی از برنامه‌های محبوب ویرایش تصاویر برای محیط میزکار گنوم است و Krita نیز برنامه‌ای Qt است که برای میزکار KDE آماده سازی شده. در صورتی که با چنین برنامه‌هایی سروکار دارید خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GIMP نسخه‌ی 2.2.11
926 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

نسخه‌ی 2.2.11 برنامه‌ی ویرایش تصاویر GIMP منتشر شد. برنامه‌ی GIMP یا The GNU Image Manipulation Program برنامه‌ای آزاد برای کابران لینوکس است که برای ویرایش تصاویر به صورت حرفه‌ای از آن استفاده می‌شود. این برنامه که در اغلب توزیع‌های لینوکس یافت می‌شود یکی از رقیبان برنامه‌ی Adobe Photoshop بوده و امکانات بسیاری دارد. در نسخه‌ی جدید که یک نسخه‌ی رفع اشکال یا Bug fix Version می‌باشد تعدادی نقص و اشکال برطرف شده است. مشکلاتی که در استفاده از اطلاعات EXIF در تصاویر JPEG موجود بود در حال حاضر برطرف شده است و برنامه نصبت به نسخه‌ی 2.2.10 پایدار‌تر شده است. در صورتی که مایل به دیدن لیست تغییرات می‌باشید می‌توانید اینجا کلیک کنید. این برنامه علاوه بر سورس کد دارای تعداد زیادی بسته‌های باینری برای توزیع‌های مختلف لینوکس می‌باشد و علاوه بر آن برای سیستم عامل‌های ویندوز و MacOS X نیز قابل دریافت و نصب می‌باشد. در سایت اصلی این برنامه تعداد زیادی راهنما و کتاب برای آموزش این برنامه به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است که می‌توانید آن را دریافت و GIMP را به سادگی بیاموزید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: نگاهی به GIMP نسخه‌ی 2.4
818 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

”نسخه‌ی ۲.۴ برنامه‌ی ویرایش تصاویر GNU یعنی GIMP برای انتشار در این ماه برنامه‌ریزی شده است. در این نسخه تعداد زیادی قابلیت‌های جدید و تعدادی ابزارهای جانبی به برنامه افزوده شده است. این نسخه یکی از بهروزرسانی‌های عمده‌ی GIMP خواهد بود و تنها به اصلاح مشکلات بسنده نکرده است.“
برای مطالعه‌ی کامل این مقاله اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: GIMP نسخه‌ی ۲.۳.۰
1016 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

توسعه دهندگان GIMP خبر از انتشار نسخه‌ی آزمایشی شماره‌ی ۲.۳.۰ دادند.این قدمی مهم به سوی انتشار نسخه‌ی پایدار ۲.۴ است.برای مشاهده‌ی لیست تغیرات به این صفحه مراجعه کنید و برای مطالعه‌ی خبر کامل انتشار اینجا کلیک کنید.برای مشاهده‌ی تصاویر نیز اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و نیز دریافت برنامه نیز به سایت رسمی در آدرس gimp.org مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
Gimp 2.2.6
791 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP


توسعه دهندگان برنامه‌ی GIMP خبر از انتشار نسخه‌ی ۲.۲.۶ این برنامه دادند. این نسخه نسخه‌ی رفع عیب یا Bug-fix بوده و در آن امکانات جدیدی وارد نشده اما مشکلات موجود در نسخه‌ی قبل تا حد زیادی برطرف شده‌اند.در حقیقت این نسخه کامل‌ترین و بی‌عیب‌ترین نسخه‌ی سری ۲.۲ این برنامه است.برای اطلاع از مشکلات بر طرف شده اینجا کلیک کنید. در صورتی که از این برنامه استفاده می‌کنید بهتر است آن را به روز کنید؛ برای بروز رسانی از اینجا کدمنبع را دریافت کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۵ فروردین ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GIMP 2.2.3
853 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

با انتشار نسخه ی جدید برنامه ی ویرایش و دست‌کاری تصاویر گنو یعنی GIMP دیگر وقت آن رسیده که اگر از نسخه‌ی ۲.۰ استفاده می‌کردید حتما به نسخه ی ۲.۲.۳ که آخرین نسخه‌ی سری ۲.۲. است کوچ کنید. در این نسخه بسیاری از خطاها و مشکلات موجود در نسخه‌ی ۲.۰ برطرف شده و توسعه دهندگان در حال کاربرایتولید یک سری جدید هستند ، چرا که خیالشان از جهت مشکلات بر طرف شده آسوده شده و به فکر ایجاد نسخه‌های جدید با امکانات جدید هستند. برای دریافت سورس کد این برنامه به آدرس http://gimp.org/downloads مراجعه کنید. البته دبیان نیز در نسخه‌ی SID خود این بسته را قرار داده. برای اطلاع از مشکلات مرتفع شده در این نسخه به اینجا مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GIMP 2.2.2
871 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

در دوروز اخیر نسخه‌ی ۲.۲.۲ برنامه‌ی ویرایش تصاویر GIMP منتشر شد ، این نسخه نسخه‌ی رفع اشکال آخرین انتشار پایدار یعنی 2.2 برنامه‌ی گیمپ می‌باشد.برای دریافت سورس کد می‌توانید به اینجا مراجعه بکنید و طبق خبر gnomeDesktop نسخه‌های باینری نیز تا چند روز دیگر منتشر خواهند شد. برای اطلاع از تغییرات انجام شده در این نسخه نیز به این قسمت مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۲ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: GIMP 2.2
974 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

بعد از ۱۱ ماه توسعه دهندگان گیمپ نسخه‌ی ۲.۲ این برنامه را ارائه کردند. Gimp برنامه‌ای برای تدوین و ایجاد تصاویر است با قابلیت‌های بسیار که به رقیبی برای Photoshop چند صد دلاری تبدیل شده است ، این برنامه که از +GTK برای کار کردن بهره می‌جوید به سرعت در حال توسعه و پیشرفت است. آنچه در این نسخه قبل از هر چیز توجه شما را به خود جلب می کند

[متن کامل...] 'GIMP 2.2'   1475 کلمه در ادامه متن
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: Gimp 2.0.6
849 بار مطالعه شده است
 
 
GIMP

 نسخه ی جدید نرم افزار  ایجاد و ویرایش تصاور گیمپ  منتشر شد . GIMP که مخفف GNU Image Mainpulation Program می باشد و از کتابخانه های GTK استفاده می کند ،‌یکی از برنامه های پیشرفته ی ویرایش عکس ها و تصاویر است که به صورت بازمتن منتشر می شود و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه ندارید.
 شما می توانید با گیمپ به سادگی کار با یک برنامه ی نقاشی (paint) کار کنید و تصاویر و افکت های حرفه ای را ایجاد کنید. بسته های فشرده ی bz این برنامه را می توانید دانلود کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ آبان ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux