Click Here to Go HomePage http://www.osp.ir
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید سه شنبه، ۰۱ مهر ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

اطلاعات عمومی

آیا تلفظ صحیح Linux را از زبان خالق آن شنیده اید؟
پس اینجا کلیک کنید تا بشنوید که آقای لینوس توروالدز چگونه آن را تلفظ می کند.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: LUGIR.org

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

    12   >

 
خبرها: گردهمائی کاربران لینوکس
884 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

گردهمائی کاربران لینوکس ایران همانگونه که مطلع می باشید روز چهارشنبه 26 بهمن ساعت 17:00 در فرهنگسرای فناوری و اطلاعات برگزار شد و تا ساعت 20:00 ادامه داشت. در ابتدا جناب آقای خوانساری در خصوص امنیت و فرهنگسازی برنامه های بازمتن و عمومیت دادن و فواید این گونه از برنامه های متن باز نقد و بررسی شد. سپس جناب آقای باغومیان به معرفی ابتدایی پارسیکس پرداختند و در ادامه توضیحات جامعتر را در خصوص توزیع ایرانی پارسیکس گنو / لینوکس را جناب آقای نوید ارائه دادند. با تشکر از تمامی دوستان و سروران گرامی که با حضور خود و ارائه نظرات خود به گسترش فرهنگ لینوکس کمک می نمایند.


  
 
 
نوشته شده توسط: ali_pourian  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: برگزاری جلسه همگانی کاربران لینوکس ایران
1070 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

گروه کاربران لینوکس ایران «LUGIR» در روز چهار شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۴ جلسه‌ای عمومی ترتیب داده است، از کلیه علاقمندان دعوت می شود تا در این جلسه که در محل فرهنگسرای IT برگزار می شود،حضور بهم رسانند. از جمله برنامه‌های این جلسه :
1- آشنایی با فعالیت‌های لینوکسی در ایران
2- برنامه های آینده‌ی برای گسترش نرم افزار های بازمتن و سیستم عامل گنو / لینوکس
3- معرفی سیستم عامل پارسیکس گنو / لینوکس و آموزش نصب بر روی سیستم
4- پرسش و پاسخ با مسئولان و اعضا

در این جلسه آقایان خوانساری و باغومیان نیز حضور خواهند داشت. علاقه مندان به شرکت دراین جلسه می‌توانند در چهارشنبه ۲۶ بهمن ۸۴ ساعت ۱۷:۰۰ در محل فرهنگسرای فناوری اطلاعات حضور بهم رسانند. آدرس فرهنگسرا: خیابان کارگر نبش جنوبی خیابان جمهوری (جلسه در سالن اجتماعات برگزار خوهد شد)


  
 
 
نوشته شده توسط: ali_pourian  در تاریخ سه شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
فایلهای صوتی دومین همایش گروه کاربران لینوکس ایران LUGIR
911 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

فایلهای صوتی دومین همایش گروه کاربران لینوکس ایران LUGIR.org آماده دریافت است. این فایلها به فرمت آزاد اُگ هستند. ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان مجموع آنها و ۲۵/۷ مگابایت حجم مجموع فایلهاست. در دومین همایش گروه کاربران لینوکس ایران LUGIR.org، آرمین رنجبر پیکربندی وب سرور آپاچی در توزیع دبیان را توضیح داد. آلن باغومیان میزکار Gnome 2.10 را برروی دیسک زنده Parsix 0.60 معرفی کرد. محسن پهلوان‌زاده از میزکار KDE و تاریخچه و خصوصیات آن گفت. بهنام بهجت مرندی توضیح کوتاهی داد درباره LUG و LUGIR و استقلال یا وابستگی آن. همچنین دکتر خوانساری مدیر پروژه فارسی لینوکس روند پیشرفت پروژه و مشکلات فنی و اجرایی آن را تشریح کرد و در پایان حدود یک ساعت به پرسشهای کاربران حاضر در جلسه پاسخ داد. فایلها را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ مرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
دومین همایش آموزشی LUGIR در تهران برگزار شد
767 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

دومین همایش آموزشی عمومی گروه کاربران لینوکس ایران (LUGIR) روز پنج شنبه هفته گذشته (۲۳ تیرماه ۱۳۸۴) برگزار شد. جلسه ساعت ۵ و ۱۵ دقیقه عصر شروع شد و تا بعد از ساعت ۹ شب ادامه داشت. در این همایش آرمین رنجبر پیکربندی وب سرور آپاچی در توزیع دبیان را توضیح داد. آلن باغومیان میزکار Gnome 2.10 را برروی دیسک زنده Parsix 0.60 معرفی کرد. محسن پهلوان‌زاده از میزکار KDE و تاریخچه و خصوصیات آن گفت. بهنام بهجت مرندی توضیح کوتاهی داد درباره LUG و LUGIR و استقلال یا وابستگی آن. همچنین دکتر خوانساری مدیر پروژه فارسی لینوکس روند پیشرفت پروژه و مشکلات فنی و اجرایی آن را تشریح کرد و در پایان حدود یک ساعت به پرسشهای کاربران حاضر در جلسه پاسخ داد. فایلهای صوتی و عکسهای همایش به زودی در سایت گروه کاربران لینوکس ایران در دسترس خواهد بود.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
اعلام برنامه دومین همایش آموزشی LUGIR در تهران
946 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

دومین همایش آموزی عمومی گروه کاربران لینوکس ایران (LUGIR) روز پنج شنبه هفته جاری (۲۳ تیرماه ۱۳۸۴) برگزار می‌شود. شرکت در این همایش برای کلیه کاربران علاقه‌مند آزاد و رایگان می‌باشد. از کلیه کاربران علاقه‌مند دعوت می‌شود در این همایش شرکت نمایند. برنامه همایش عبارتست از معرفی میزکارهای KDE، Gnome، Xfce و IceWM، آموزش نصب و پیکربندی مقدماتی سرویس‌دهنده آپاچی در دبیان گنو/لینوکس، معرفی پارسیکس گنو/لینوکس، جلسه پرسش و پاسخ عمومی و جلسه پرسش و پاسخ طرح ملی لینوکس فارسی.


 
 
نوشته شده توسط: Abbas  در تاریخ دوشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
دومین همایش آموزشی LUGIR در تهران برگزار می‌شود
852 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

دومین همایش آموزشی و پرسش و پاسخ گنو/لینوکس در تهران با مشارکت اعضای LUGIR (گروه کاربران گنو/لینوکس ایران) طی هفته جاری برگزار خواهد شد. از تمامی کاربران گرامی دعوت به عمل می‌آید تا در این همایش شرکت کنند. برنامه دقیق همایش، محل و زمان برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۲ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: اولین نشست گروه کاربران لینوکس برگزار گردید
834 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

عصر پنج‌شنبه ۲۰ اسفند ۸۳ اولین همایش گروه کاربران ایران LUGIR.ORG در فرهنگسرای IT تهران برگزار شد. در این همایش «کاوه موسوی» درباره کار با bash و مدیریت کاربران در لینوکس صحبت کرد، «بهنام بهجت مرندی» مجموعه‌های اداری و نرم‌افزارهای دفتری درمحیط گنو/لینوکس را معرفی نمود، «محسن پهلوان‌زاده» نحوه پارتیشن‌بندی در لینوکس را آموزش داد و «آلن باغومیان» درباره لینوکس پارسیکس توضیح داد و سپس جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد. همچنین نسخه 0.46 پارسیکس در اختیار حاضرین قرار گرفت. حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر در همایش حضور داشتند که برای اولین جلسه بد نبود. اطلاعات بیشتر شامل مقالات، اسلایدها و فایلهای صوتی جلسه به‌زودی روی سایت lugir.org قرار خواهد گرفت. با امید اینکه جلسات مفیدتری در آینده نه چندان دور داشته باشیم.


  
 
 
نوشته شده توسط: m_pahlevanzadeh  در تاریخ جمعه، ۲۱ اسفند ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نامه‌های دعوت‌نامه نخستین همایش LUGIR ارسال شد
854 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

نامه‌های دعوت‌نامه‌ نخستین همایش کاربران LUGIR برای ثبت‌نام کنندگان این همایش ارسال گردید. لطفا در صورتی که در این همایش ثبت‌نام، ولی دعوت‌نامه‌ای را دریافت نکرده‌اید، با آدرس webmaster@lugir.org مکاتبه نمایید. کاربران Yahoo حتما بخش Bulk Mail را نیز بررسی کنند.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نخستین همایش LUGIR برگزار می‌شود
808 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

نخستین همایش گروه کاربران لینوکس در ایران (LUGIR) بعدازظهر پنج‌شنبه همین هفته برگزار خواهد شد.
در این همایش اداره‌کنندگان LUGIR محیطهای ویرایشگر متنی و گرافیک، محیطهای برنامه‌نویسی و محیطهای اداری در سیستم‌عامل گنو/لینوکس را معرفی کرده و درباره کار با bash و accounting توضیح خواهند داد. همچنین روش پارتیشن‌بندی در لینوکس یکبار دیگر آموزش داده خواهد شد.
سعی شده مباحث به گونه‌ای انتخاب شود که هم برای کاربران تازه‌کار و علاقمندان ناآشنا مفید باشد و هم برای کاربران باتجربه، جذاب.
گذشته از این، همایش فرصتی است تا بار دیگر دوستان لینوکس‌کار و علاقمند به نرم‌افزارهای آزاد و بازمتن گرد هم آیند تا درباره LUG و مسائل مربوط به آن گفتگو کنیم. زمانی برای پرسش و پاسخ هم در نظر گرفته شده است.
لطفاً در اولین فرصت فرم مختصر ثبت‌نام را پر کنید چرا که اگر تعداد حاضرین زیاد باشد با عرض شرمندگی و به علت کوچک بودن سالن همایش، ممکن است کار به دعوت کسانی که زودتر ثبت‌نام کرده‌اند بکشد.
زمان دقیق و محل برگزاری همایش با ایمیل به اطلاع دوستان خواهد رسید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نسخه نهایی 1.0.0 اساسنامه LUGIR منتشر شد
858 بار مطالعه شده است
 
 
LUGIR.org

پس از حدود ۲ هفته بحث و گفتگو و اعمال نظرات کاربران، نسخه نهایی 1.0.0 اساسنامه LUGIR امروز منتشر شد. تمامی کاربرانی که تا به امروز در لیست پستی ILUG عضو شده‌اند، اعضای رسمی شناخته می‌شوند. عضویت در لیست پستی ILUG تا اتمام رای‌گیری و انتخاب هیئت اداره کننده محدود شده است. برای مطالعه اساسنامه اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۷ آبان ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


    12   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux