Click Here to Go HomePage http://www.osp.ir
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

یک کتاب

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: SuSE

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

    12   >

 
مصاحبه: نسخه جدید GNOME در OpenSuSE
1500 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

سایت رسمی OpenSuSE در یک مصاحبه به بررسی وضعیت میزکار گنوم در آخرین نسخه‌ی OpenSuSE یعنی openSuSE 10.3 می‌پردازد. آخرین نسخه‌ی پایدار منتشر شده از میزکار GNOME نسخه‌ی 2.20 است که در openSuSE 10.3 نیز از همین نسخه استفاده خواهد شد. در این مصاحبه JP Rosevear درباره‌ی Banshee و F-Spot و بسیاری موضوعات دیگر مانند GTK+ YaST صحت می‌کند. JP Rosevear خود یکی از برنامه‌»ویسان و توسعه‌دهندگان میزکار GNOME از سال ۱۹۹۹ یا ۱۳۷۸ است که پیش از این یکی از مسئولین نگهداری از Evolution و بوده و هم اکنون نیز در شرکت Novell مشغول به کار برروی توسعه میزکار است؛ وی در ای مقاله به بررسی میزکار گنوم در نسخه‌ی جدید اوپن زوزه می‌پردازد، بنابراین ممکن است برخی از امکاناتی که در این مصاحبه با آن آشنا می‌شوید مختص openSuSE باشند و در گنوم ارائه شده از سوری gnome.org و یا دیگر توزیع‌های لینوکس موجود نباشند. برای مطالعه‌ی این مصاحبه‌ی کوتاه و جذاب می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۱ مهر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: دیسک زنده‌ی SuSE 10.2
867 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

توزیع OpenSUSE نسخه‌ی 10.2 چندماهی است که منتشر شده و در حال توسعه است. چند روز پیش توسعه دهندگان OpnSUSE در لیست پستی آگهی‌های OpenSUSE خبر از انتشار یک DVD زنده برای OpneSUSE 10.2 دادند. این DVD با حجم 1.7 گیگابایت شامل KDE و Gnome و برنامه‌های کار دفتری و نیز برنامه‌های چند رسانه‌ای برای پخش موسیقی و فیلم و برنامه‌های کار با اینترنت است. برای دریافت این DVD می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دیدن آگهی انتشار می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: راهنمای نصب حرفه‌ای زوزه ۱۰.۲
1000 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

سایت HowToForge در مقاله‌ای انگلیسی به آموزش نصب حرفه‌ای OpenSuSE 10.2 پرداخته است. در این راهنما به بررسی نصب سرورهای وی و پست الکترونیک همراه SSL و نیز TLS، نصب سرور DNS، سرور FTP و MySQL و Qouta و فایروال و برنامه‌های مدیریت ISP پرداخته شده است. در صورتی که مایل به خواندن این مقاله هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ پنجشنبه، ۳۰ آذر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: برسی توزیع زوزه ۱۰.۱
1167 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

نسخه‌ی جدیدی از توزیع SuSE در هفته‌ی گذشته منتشر شد که قابلیت‌های جدیدی چون xgl به آن افزوده شدند. Joe Barr در مقاله‌ای در سایت Linux.com به بررسی نسخه‌ی جدید زوزه پرداخته است. Joe در مقاله‌ی خود از از قابلیت‌های جدیدی که در زوزه افزورده شده است پرداخته و تا حدودی به اشکالاتی که در این نسخه رفع شده‌اند پرداخته است. در این مقاله پشتیبانی از سخت افزارهایی که Joe در کارهای روزمره خود استفاده می‌کرده نیز پرداخته شده است و در نهایت به بخش مشورت درباره‌ی توزیع می رسیم که Joe به شما پیشنهاد می‌کند تا ...
ادامه‌ی مقاله


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری SuSE 10.1
910 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

سایت OSDirتور تصویری جدیدی به راه انداخته، اگر کاربر SuSE هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما در این تور شرکت کنید. تور جدید مربوط به SuSE 10.1 است، که تا مدتی دیگر منتشر خواهد شد. این تور بر ساسا نسخه‌ی بتای 9 منتشر شده است. در صورتی که مایل به دیدن این تور هستید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: میزکارم SuSE 10.0
983 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

سایت NewsForge در یک بررسی خواندنی درباره‌ی SuSE 10.0 می‌نویسد. در این بررسی که یک دانشجو آن را نوشته است به قابلیت‌های این توزیع و نیاز های یک دانشجو مانند کار با اینترنت، موسیقی، تماشای فیلم و غیره اشاره شده است. این دانشجو که از ویندوز مایکروسافت به این توزیع مهاجرت کرده است می‌نویسد ...[ادامه ...]


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: SuSE نسخه 10.1 بتای 1
884 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

هم اکنون imageهای CD نسخه‌ی SuSE 10.1 Beta 1 برای دانلود همگانی آماده هستند .نسخه‌ی جدید از Intel و AMD x86 و x86-64 و معماری PowerPC پشتیبانی می‌کند. در V10.1 می‌توانید Linux2.6.15 و نسخه‌ی VS برنامه‌ّای glibc و GCC را بیابید. Xorg نسخه‌ی 6.9 و KDE 3.5 و GNOME 2.12.2 از دیگر بسته‌ّای این سری است. پشتیبانی از شبکه‌ها بسیار بهبود پیدا کرده مخصوصا در قسمت WPA برای WLAnها و مودم‌های ISDN. این نسخه ۵ سی‌دی راشامل می‌شود. برای اطلاعات بیشتر و یا دریافت می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: دومین نسخه آلفای زوزه ۱۰.۱
1256 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

دومین نسخه آلفای زوزه ۱۰.۱ برای تست منتشر شد. تغییرات عمده این نسخه نسبت به نسخه آلفای یک : libfontconfig جدید آزمایشی ٬ جایگزین هوشمند APT در بسته های RPM که همانند apt-get برای بسته های repositoriy با استفاده از APT یا YUM بکار میرود ٬ بروزرسانی KDE 3.5 نسخه بتای ۲ ٬ بروزرسانی GNOME 2.12.1 ٬ بروزرسانی OpenOffice.org 2.0 RC3.
می توان برای دریافت به سایت های همکار زوزه مراجعه نمود.
BitTorrent | PPC | X86-64

  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ جمعه، ۲۹ مهر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
Review: OpenSUSE Linux 10.0 OSS Beta 3
962 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

امروز ناول سومین نسخه بتای اوپن زوزه (زوزه لینوکس 10.0 بتا 3) منتشر کرد. هنگامی که زوزه از آن ناول شد، خیلی از مردم هیجان زده وحیران بودند؛ این شرکت با زوزه چه خواهد کرد؟ قطعا زوزه در این مسیر جدید به مشکلی برنخورد اگرچه بهره های آنها بسیار آشکار و مشهود نبود.
در اینجا بیشتر درباره این نسخه بخوانید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Javid  در تاریخ شنبه، ۰۵ شهریور ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: قابلیت جستجو برای زوزه
877 بار مطالعه شده است
 
 
SuSE

ناول یک ابزار جستجو به نسخه‌ی بعدی توزیع لینوکس رومیزی خود اضافه کرده است. نسخه‌ی زوزه ۹.۳ professional شامل نرم‌افزار Beagle خواهد بود که یک ابزار جستجوی رومیزی و متن‌باز می‌باشد و کار پیدا کردن انواع مختلف فایل‌ها شامل مستندات٬ ایمیل‌ها٬ آرشیو گفتگوها با پیام‌رسان‌های فوری و ... را برای کاربران ساده خواهد کرد. ناول ادعا کرده است که اولین توزیع‌کننده‌ی لینوکس می‌باشد که بسته‌ی Beagle را در بین نرم‌افزارهای کاربردی توزیع خود گنجانده است.
این بسته توانایی شناسایی خودکار و پشتیبانی از iPod شرکت اپل را نیز دارا می‌باشد.
متن اصلی خبر

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


    12   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux