Click Here to Go HomePage http://www.osp.ir
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

دانسته هایتان را با دیگران تقسیم کنید!


اگر شما نکته ٬ ترفند ٬ غلط مصطلح یا کتاب مناسبی سراغ دارید که فکر می کنید بتوان در بخش "نکته ها و ترفند ها" گذاشته شود ٬ می توانید برای مدیران سایت ارسال کنید. در صورتی که مورد پسند قرار گیرد با نام شما در این بلاک (قسمت) نوشته خواهد شد.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: GNOME

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

    1234   >

 
نرم افزار: معرفی برنامه‌ی e-mail reminder
1637 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

برنامه‌ی ایمیل reminder یک برنامه‌ی ساده است که یک آگاه کننده یا یک reminder برای شما به آدر پست الکترونیکتان ارسال می‌کند. این برنامه یک cronjob تعریف می‌کند و روزانه کارهای تعریف شده (سالروز تولد، اتفاقات ماهانه یا هفتگی و قرارهای ملاقات مهم) را برایتان پست می‌کند. برنامه با حجم حدود ۵۰ کیلوبایت است و در مخازن دبیان، اوبونتو و پارسیکس گنو/لینوکس وجود دارد و تحت مجوز آزاد GNU/GPL منتشر می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا مشاهده تصاویر برنامه به سایت رسمی آن مراجعه فرمایید، همچنین می‌توانید برای نصب برنامه از apt یا aptitude نیز استفاده کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ مرداد ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: گزارش سالیانه‌ی بنیاد گنوم
1575 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

این دومین گزارش سالیانه‌ی بنیاد GNOME است. گزارش جاری شامل خلاصه‌ای از فعالیت‌های جامعه‌ی گنوم در سال ۲۰۰۷ میلادی است. گزارش به چند بخش تقسیم می‌شود: بررسی اجمالی سال گذشته، وضعیت فعالیت‌های انجام گرفته در سال گزشته مانند گردهم‌آیی‌ها و اتفاقات مهم دیگر و فعالیت‌هایی که در راستای توسعه گنوم از سوی بنیاد گنوم انجام شده‌اند. برای دریافت گزارش که به صورت PDF منتشر شده است، می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کنفرانس GUADEC در ترکیه
1318 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

ینیاد گنوم در یک آگهی خبر از برگزاری GUADEC 2008 در کشور ترکیه داد. این کنفرانس که د شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد از تاریخ ۷ الی ۱۲ جولای برگزار خواهد شد. (دو شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۷ الی شنبه ۲۲ تیر) در این کنفرانس کاربران و توسعه دهندگان میزکار GNOME گرد هم خواهند آمد و درباره‌ی آینده‌ی GNOME تصمیم خواهند گرفت. فراخوان مقالات و همکاری در کنفرانس در تاریخ ۱۱ فروردین پایان یافته. یهداد اسفهبد مسئول کنفرانس اظهار کرد:«وضعیت گفتمان در GUADEC را علاقه‌ی گنومی‌ها مشخص می‌کند، سال گذشته Online Desktop و سال پیش از آن GNOME Mobile موضوع محبوب بحث بوده است ... و امسال نیز منتظریم تا ببینیم Community درچه موردی در GUADEC بحث خواهد کرد». برای مشاهده‌ی آگهی کامل اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: ده (۱۰) ایده برای بهبود گنوم
1742 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

یکی از کاربران محیط میزکار GNOME برای بهبود این محیط ایده‌های جذابی دارد، ایده‌هایی که اغلبشان غیرقابل دسترس نیستند. این ایده‌ها شامل ایده‌هایی برای زیباسازی محیط میزکار و نیز افزودن قابلیت‌هایی جهتساده‌تر کردن و کاربرپسندتر نمودن میزکار گنوم هستند. ایده‌هایی مانند مشخص کردن برنامه‌های نصب شده جدید، پاک کردن برنامه با چند کلیک، افزودن ضبط ویدئویی میزکار یا امکان استفاده از برنامه مدیریت راه دور گنوم به صورت تک‌برنامه‌ای در عوض نمایش تمام میزکار و ..... برای مطالعه‌ی کامل این ایده‌ها می توانید اینجا کلیک کنید. شایان ذکر است که بسیاری از توسعه دهندگان میزکار گنوم این مقاله را دیده‌اند و درباره‌ی آن در وبلاگ‌ها یا سایت‌های رسمی بحث‌ها و گفتگو‌ها ادامه دارد، از این رو خواندن بخش نظرات ویا ارسال نظرات خالی از لطف و تاثیر نخواهد بود.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۲ تیر ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: تمیز کردن رجیستری گنوم
1436 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

شاید این تیتر چندان مناسب محیط میزکار گنوم نباشد، اما برخی سایت‌ها با افزودن کمی طنز به خبرها چنین تیتری برای خبرهایشان انتخاب نمودند. Stro از سایت LinuxInsight روز گذشته برنامه‌ای را منتشر کرد که جهت پاک سازی پایگاه داده‌ی GConf مورد استفاده قرارا می‌گیرد. این پروژه که یکی از پروژه‌های SOC یا Google Summmer of Code است به شما کمک می‌کند تا ورودی‌های اضافی موجود در GConf را حذف کنید.
ورودی‌های GConf علی رغم رجیستری در ویندوز که به صورت باینری و بیشتر مانند اسرار ویندوز هستند به صورت فایل‌های متنی در دایرکتوری gconf. در دایرکتوری خانگی کاربران قرار دارد. حجم این داده‌ها نیز در مقایسه با ذجیستری ویندوز بسیار کمتر است و شما می‌توانید به صورت دستی نیز این داده‌ها را پاکسازی نمایید. اما برنامه‌ی GConf-cleaner به شما امکان می‌دهد تا این کار را سریع‌تر و ساده‌تر انجام دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی این برناه و روش نصب و راه‌اندازی آن میتوانید این مقاله را که به زبان انگلیسی از ناشر برنامه منتشر شده است مطالعه نمایید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: نسخه‌ی بتای دوم از میرکار گنوم
1296 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

روز کذشته نسخه‌ی جدیدی از میزکار گنوم منتشر شد. این نسخه GNOME 2.18.0 Beta 2 یا 2.17.91 نام دارد. به نقل از سایت GNOME Desktop این نسخه در ماه مارس ۲۰۰۷ به صورت نهایی منتشر خواهد شد. تیم توسعه‌ی گنوم این روزها کمی احساس تنهایی می‌کند و توسعه دهندگان آن پیشنهاد داده‌اند که کمی محبت نسبت به این میزکار نشان دهیم و نسخه‌ی جدید را آزمایش کنیم، در ترجمه‌ها کمک کنیم، به تهیه‌ی مستندات بپردازیم و سایر کمک‌هایی که در یک پروژه‌ی آزاد همواره مورد توجه قرار می‌گیرند. در این نسخه که پس از Beta 1 ارائه شده است امکانات موجود تغییری نکرده‌اند بلکه تعداد زیادی مشکل ای Bug برطرف شده‌اند و نیز ترجمه‌ها بهبود پیدا کرده‌اند. برای دریافت این نسخه نیز مانند نسخه‌های پیشین می‌توانید از GARNOME استفاده کنید. اگر مایل به کسب اطلاع از تغییرات این نسخه هستید می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: آشنایی با Foresight Linux نسخه‌ی ۱.۰
915 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

یکی از توزیع‌های لینوکس که با هدف کاربرب به عنوان میزکار شروع به کار کرده ForesightLinux می‌باشد. شعار این توزیع «Just Works» است، به معنی «کارش را می‌کند» یا «کار می‌کند». هدف از ایجاد یک گروه برای توسعه‌ی این توزیع لینوکس ایجاد سیستمی کاربر پسند بوده تا حتی کاربران تازه‌کار هم بتوانند بدون داشتن مشکل از این سیستم استفاده کنند. Foresight همراه با محیط میزکار GNOME، پخش کننده‌ی موزیک Banshee، تنطیم کننده ی آلبوم تصاویر F-Spot و بسته‌ی دفتری OpenOffice.org منتشر شده است. اینجا هدف ساده‌تر کردن تمام کارهاست. برای نمونه برنامه‌ی مدیریت شبکه امکان دسترسی به شبکه‌ی بی‌سیم را به سادگی فراهم می‌نماید. مدیر سیستم نیز همواره برنامه‌های شما را به روز نگاه می‌دارد. شما می‌توانید خودتان به صورت دستی نیز سیستم را به روز رسانی کنید و یا با استفاده از برنامه‌ی به روز رسان از به روز رسانی‌ها مطلع شده و با استفاده از سیستم تحت وب بسیار ساده بروز رسانی را انجام دهید. Foresight علاوه بر این از پشتیبانی جامعه‌ی کاربران نیز برخوردار است. شما می‌توانید در انجمن‌های مخصوص Foresihgt پرسش‌های خود در رابطه با این توزیع را بپرسید. سیستم Wiki نیز در حال توسعه است و به زودی به صورت کامل راه اندازی خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این توزیع می‌توانید به سایت اصلی این توزیع در اینجا مراجعه کنید. یا به صفحه‌ی Distrowatch این توزیع مراجعه کنید. تصاویر این توزیع را نیز می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۳ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: نسخه‌ی ۲.۱۷.۵ محیط GNOME
1165 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

اولین نسخه‌ی محیط GNOME در سال ۲۰۰۷ میلادی منتشر شد. این پنجمین نسخه‌ی آزمایشی گنوم برای رسیدن به نسخه‌ی پایدار GNOME 2.18.0 است که بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است در ماه مارس ۲۰۰۷ منتشر شود. بسیار خوب پس این نسخه را دانلود کنید، کامپایلش کنید، استفاده کنید و مشکلات را گزارش کنید، می‌توانید به ترجمه یا توسعه‌ی مستندات نیز کمک کنید. برای کامپایل این نسخه می‌توانید از GARNOME نیز استفاده کنید. GARNOME برای کاربرانی که از ماجول‌های اضافی استفاده می‌کنند بسیار مفید خواهد بود. برای دریافت GARNOME می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. برای دریافت سورس کد نسخه‌ی آزمایشی گنوم نیز می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید.
Platform | Desktop   | Admin   | Binding 


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۵ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
سخت افزار: نوکیا N800 را با دبیان منتشر کرد
1160 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

گوشی جدید نوکیا با نام N800 Internet Tablet چند روزی است که به بازار آمده، این گوشی مدل موفق‌تره N770 است که در سال ۲۰۰۶ به بازار آمده بود. N800 از لینوکس به همراه تکنولوژی‌های محیط میزکار GNOME استفاده می‌کند. N800 امکانات جدیدید نیز دارد مانند دوربین توکار، امکان کنفرانس ویدئویی، حافظه‌ی بیشتر و سرعت به مراتب بیشتر در CPU، سایت Linuxdevices.com در مقاله‌ای به بررسی این مدل جدید گوشی لینوکسی پرداخته، در صورت تمایل می‌توانید اینجا را بخوانید. حتما پس از آن به Maemo نیز نگاهی بیاندازید، در حقیقت Maemo یک Platform برای استفاده برروی ابزارهای کوچک دستی یا HandHeldها است. پیش از Nokia N800 مدل Nokia 770 از این پلتفرم بهره می‌برد. این پلتفورم از +GTKو D-BUS و X Window System همراه Debian GNU/Linux استفاده می‌کند.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۵ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: گنوم نسخه‌ی 2.16.2 منتشر شد
1038 بار مطالعه شده است
 
 
GNOME

نسخه‌ی جدیدی از محیط میز کار GNOME منتشر شد. این نسخه از GNOME که 2.16.2 می‌باشد دومین نسخه از سری نسخه های 2.16 است. در این نسخه تعداد زیادی باگ یا مشکل نرم‌افزاری اصلاح شده‌اند و تعداد زیادی ترجمه بهبود پیدا کرده‌اند. البته توسعه‌ی 2.17/2.18 همچنان ادامه دارد و لی 2.16 به عنوان نسخه‌ی پایدار در حال حاضر در بسیاری از توزیع‌ها در حال استفاده است. برای مطالعه‌ی لیست تغییرات می توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۶ آذر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


    1234   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux