Click Here to Go HomePage http://www.gnu.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

برای اطلاع از نسخه‌ی لینوکس و کرنل لینوکس و آنچه به لینوکستان مربوط است از دستور زیر استفاده کنید :
uname -a;id

-- احسان نوروزی

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: Mandrake

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
خبرها: مندریوا بازار تجاری مکزیک را هدف گرفته
850 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

توزیع فرانسوی Mandriva به همراه یک شریک محلی از مکزیک به نام Datacomms-Genesys شرکتی به نام Mandriva Mexico در مکزیکوسیتی (پایتخت مکزیک) تاسیس کرند. این شرکت با هدف فروش میزکارها و سرویس‌دهنده‌های مندریوا در آمریکای مرکزی تاسیس شده است. شرکت مندریوا که تهیه کننده و پشتیبان توزیع Mandriva است در حال حاضر دفاتری در سان‌دیگو، کالیفرنیا، کوریتیبا، برزیل و دفتر مرکزی در پاریس دارد. این شرکت حدود ۱۳۰ کارمند دارد که ۸۰ نفر آن‌ها را مهندسین تشکیل ی‌دهند. فروش در بیش از ۱۴۰ کشور دنیا تعداد کاربران مندریوا را در دنیا بین ۶ تا ۸ میلیون کاربر رسانده است.
در حال حاضر مکزیک بیش از ۱۶،۰۰۰ گروه و شرکت تجاری فعال دارد که اغلب گروه‌های تجاری فعال مکزیکی مانند Comision Federal de Electricidad ابزارهای اوپن‌سورس را برای راه اندازی زیر ساخت IT خود استفاده می‌کنند. تحقیقات اخیر بیانگر این موضوع از که حدود ۳۴ درصد از سرورهای مکزیک تا سال ۲۰۰۹ برپایه‌ی گنو / لینوکس خواهند بود و نرخ رشد سالانه به بیش از ۱۰ درصد خواهد رسید.
شرکت «مندریوا مکزیک» برای اجرای سه هدف عمده برنامه ریزی می‌کند:
۱.توسعه‌ی پشتیبانی به صورت شبکه‌ای با گستردگی ملی
۲.برپایی دوره‌های آموزشی برای سازمان‌ها، افراد و شرکت‌ها
۳. فراهم آوردن محصولات مندریوا از طریق OEM و VARها. (تولیدکنندگان عمده و اولیه‌ی سیستم‌ها)
برای مطالعه‌ی کامل مقاله اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۷ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: Mandriva برای اجرای بازی‌های ویندوزی
901 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

بسیاری از شما توزیع محبوب Mandriva یا Mandrake سابق را به خاطر دارید. در خبری اعلام شده که در نسخه‌ی بعدی که در سال ۲۰۰۷ منتشر خواهد شد یک نسخه از موتور Cedega برای کسانی که مایل به اجرای بازی‌های ویندوزی در لینوکس هستند قرار داده خواهد شد. در حال حاضر این برنامه از بازی‌های Battlefield2 و 2, World of Warcraft, Civilization IV, Guild Wars , Half-life 2 پشتیبانی می‌کند.
مندریوا به این امید است که بتواند با افزوردن این برنامه به مجموعه‌ی لینوکس خود محبوبیت لینوکس را برای استفاده به عنوان میز کار هرچه بیشتر کند.
منبع خبر


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۹ مهر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: میزکارم Mandriva PowerPack 2006
868 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

سایت NewsForge.com در یک مقاله به بررسی Mandriva PowerPack 2006 پرداخته است. در این بررسی به سادگی کار و نیاز بسیار کم به تنظیمات توجه بسیاری شده است و نویسنده از سادگی کار با این توزیع ابراز رضایت نموده است. سادگی در نصب و به روز رسانی نیز از دیگر مزایا به شمار می‌آید.برای مطالعه‌ی این بررسی می‌تواند اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کامپیوترهای جدید HP و Mandriva
839 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

Mandriva توزیع کننده‌ی mandriva Linux روز گذشت خبر از همکاری جدیدش با HP داد. قرار است شرکت HP کامپیوترهایی توزیع کند که از قبل توزیع Mandriva برروی آن‌ها نصب شده است. این کامپیوترها در ۳۷ کشور آمریکای جنوبی توزیع خواهند شد. Mandriva GNU/Linux نصب شده نسخه‌ی ۲۰۰۶ خواهد بود و برای کار با این کامپیوترها بهینه سازی شده است.
خبر در Mandriva


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۳۰ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری Mandriva Linux 2006
881 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

سایت OSDir تور تصویری جدیدی با نام Mandriva Linux 2006 به راه انداخته است، در این تور شما می‌توانید با تصاویر محیط‌های مختلف این توزیع آشنا شوید. Mandriva Linux 2006 ترکیبی است از Mandriva، Connectiva و Lycoris که در حقیقت این ترکب باعث پیشرفت چشمگیر این توزیع فرانسوی شده. کاربری ساده‌تر،کاربرپسند بودن و امکانات بیشتر از مزایای این نسخه‌ی Mandriva است. از قابلیت‌های جدید نسخه‌ی ۲۰۰۶ می‌توان : Desktop Search tool، برنامه‌ی دیوار آتشین محاورهای، مدیر بسته‌های جدید، برنامه‌ی نصب کننده‌ی جدیدتر و میزکارهای KDE 3.4 و GNOME 2.10 را نام برد. برای مشاهده‌ی تور کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: مندریک ۱۰.۱
1135 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

من بسیار مشتاق بودم که یک توزیع جدید از لینوکس‌های رومیزی را تست کنم. بالاخره این کار را با مندریک 10.1 نسخه‌ی مخصوص پردازنده‌ی AMD 64 انجام دادم و بررسی خود را برایتان می‌نویسم.
من توزیع‌های زیادی را مانند حرفه‌ای های لینوکس آزمایش نکرده‌ام ، اولین توزیعی که من از آن استفاده کردم ردهت نسخه‌ی ۷.۲ بود.پس از آن که من یک AMD 64 خریدم تصمیم گرفتم از قابلیت‌های آن استفاده کنم و همان طور که می‌دانید ویندوز در دنیای ۶۴ بیتی برای میزکار اصلا مناسب نیست.بنابراین من یک مندریک ۹.۲ نسخه‌ی مخصوص AMD64 تهیه کردم. مندریک بسیار جالب بود اما پراز باگ و مشکلات بود. من زوزه‌ی ۹.۱ حرفه‌ای خودم را بسیار دوست دارم اما می‌خواستم یک بار دیگر مندریک را آزمایش کنم.
بخشی از مقاله‌ای دو صفحه‌ای در سایت OSNews را مطالعه کردید برای مطالعه‌ی کامل این بررسی می‌توانید اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۵ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: مندریک و لینوکس‌های تجاری
866 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

روز سه شنبه یکی از فروشندگان محبوب لینوکس در فرانسه یعنی مندریک سافت با انتشار یک آگهی وارد دنیای لینوکس‌های سازمانی یا Enterprise Linux‌ها شد. بر اساس این آگهی این شرکت قرار است دو نسخه ی جدید از لینوکسشان را منتشر کنند ، Corporate Server و Corporate Desktop دو نسخه‌ی جدید محصولات این شرکت فرانسوی هستند.
البته نسخه‌های x86 و x86 64-bit این توزیع همراه یک کلاینت Citrix و NX عرضه خواهند شد که این لینوکس را به یک ThinClient تبدیل می‌کند.نیز نسخه‌ای از برنامه‌ی Cross Over Office محصول شرکت Codeweavers نیز با این توزیع‌ها ارائه خواهند شد که این توزیع را به یک توزیع سازگار با برنامه‌های ویندوزی تبدیل می‌کند.
هر دو توزیع حتما با پشتیبانی مندریک به فروش خواهند رسید . قیمت آن‌ها از ۳۶۹.۹۰ دلار تا ۸۲۹.۹۰ دلار تغییر خواهد کرد.پشتیبانی‌ها بر اساس نرخ و شرایط فروش از طریق وب یا تلفن ارائه می‌شوند.
برای مطالعه‌ی کامل خبر و اطلاعات بیشتر به منبع خبردر یاهو مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۷ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: (Mandrakelinux10.1 Beta2 (x86_64
1030 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

دومین ویرایش بتای لینوکس Mandrake نسخه ی 10.1برای معماری x86_64منتشر شد. در این نسخه از هسته ی 2.6.9rc3 استفاده شده و مشکلات مربوط به sata حل شده اند. و حالا دیگر مودم های SpeedTouch USB DSL به خوبی کار می کنند برای مطالعه ی سایر تغییرات این جا کلیک کنید. برای دانلود می توانید به این جا مراجعه کنید.برای دانلود مستقیم :

Mandrakelinux-10.1beta2-CD1.x86_64.iso
Mandrakelinux-10.1beta2-CD2.x86_64.iso
Mandrakelinux-10.1beta2-CD3.x86_64.iso


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: مندریک 10.1 برای پردازنده‌های ۶۴ بیتی
810 بار مطالعه شده است
 
 
Mandrake

اولین نسخه‌ی 10.1 بتای لینوکس مندریک برای پردازنده‌های AMD64 و IntelEM64T انتشار یافت. فایل‌های ISO آن اکنون بر روی چند سایت FTP قرار گرفته‌اند. پس وقت را تلف نکنید ٬ آنها را دانلود کنید و آزمایش کنید و تمام باگهای ممکن را به Mandrakebugzilla گزارش کنید.
دانلود CD اول
دانلود CD دوم
دانلود CD سوم
برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۷ مهر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux