Click Here to Go HomePage http://www.debian.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

غلط های مصطلح
TeX را باید "تخ -Tekh-" تلفظ کرد نه "تکس" !

-- ناشناس

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: اخبار داخلی سایت

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

    1234   >

 
اخبار داخلی سایت: رفع مشکلات سایت
1415 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت


تعدادی از مشکلات سایت در روز گذشته برطرف شدند، از جمله این مشکلات عدم توانایی دسترسی به RSS های سایت بود که پس از به روزرسانی Theme سایت این مشکل نیز به کلی برطرف شد و دوستانی که از RSSهای گنوایران.ارگ استفاده می‌کردند اینک قادر هستند تا همچنان از این لینک در سایتشان یا رنامه RSS Readerشان استفاده کنند. همچنین مشکل سرور پست الکترونیکی سایت نیز برطرف شد و اینک کلمات عبور و نیز پیام‌های آگاهسازی برای کاربران ارسال می‌شود. از این که مشکلات مذکور را گزارش کردید از شما سپاسگذاریم.

مدیریت گنوایران.ارگ


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار: نسخه جدید تقویم جلالی
1735 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

نسخه‌ی پایدار جدیدی از تقویم جلالی منتشر شد این نسخه که ۱.۶.۵ می‌باشد همراه با به‌روزسانی‌های کد اصلی و نیز لیست تعطیلات، وقایع و اسامی روزهای سال ۱۳۸۷ منتشر شده است. تقویم جلالی یک Applet برای میزکار GNOME است که پس از نصب تاریخ شمسی و وقایع روز را نمایش می‌دهد. همچنین می‌توانید وقایع خاص مانند سالروز تولد، ازدواج، یا هر واقعه‌ی شخصی دیگری را به آن بیافزایید. نمایش تاریخ میلادی همراه با تاریخ شمسی یکی دیگر از امکانات برنامه می‌باشد. این برنامه تحت مجوز GNU/GPL نسخه‌ی ۳ منتشر شده است. برای دریافت آخرین نسخه‌ی پیادار می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای گزارش اشکال نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز به صفحه‌ی اصلی این پروژه در وب مراجعه کنید. (صفحه فارسی)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
اخبار داخلی سایت: نوروزتان پیروز
1370 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

فرا رسیدن نوروزی دیگر و سال جدید را به تمام کاربران و اعضای سایت تبریک می‌گوییم. امیدواریم که سال جدید سالی سرشار از شادی و موفقیت برای شما باشد و امیدواریم در سال جدید بتوانیم مانند سال‌های گذشته با مطالبی کاربردی و محتوایی به روز در کنارتان باشیم.
گنوایران.ارگ


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
اخبار داخلی سایت: تغییرات جدید در سایت
1339 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

همانطور که حتما متوجه شده‌اید سایت گنوایران.ارگ به دلیل تغییر در ساختار سایت و جابجایی سرویس‌دهنده وب غیر قابل دسترس و یا دارای مشکل در دسترسی بود، خوشبختانه جابجایی سرویس دهنده وب با موفقیت به پایان رسید، اما به دلیل مشکلاتی که در سرور پیشین داشتیم پایگاه‌داده‌ی سایت با مشکل موجه شد که به همین دلیل مجبور شدیم تا از نسخه‌های پشتیبان قدیمی‌تر برای بازیابی استفاده کنیم که به همین دلیل اخبار، اعضا و پست‌های انجمن‌ها که پس از دوم دی ماه ۱۳۸۶ ارسال شده‌اند در حال حاضر در دسترس نیستند. به همین دلیل از کاربران به خصوص کاربرانی که در این مدت عضو سایت شده بودند پوزش می‌طلبیم. امیدواریم بتوانیم با تغییرات جدید ایجاد شده در سرویس دهنده و ساختار سایت هرچه بهتر با مطالبی کارامد در کنار کاربران گنو/لینوکس باشیم.

با تشکر
گنوایران.ارگ


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۹ دی ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: خبرنامه‌ی ماهانه لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد - شماره ۱۰
1456 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

دهمین شماره خبرنامه‌ی ماهانه کاربران ایرانی لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد منتشر شد.جهت مطالعه شماره دهم و یا دریافت نسخه‌ی PDF این خبرنامه، اینجا و جهت اضافه نمودن اخبار مربوط به پروژه‌های خود برای درج در شماره آینده،اینجا و جهت ارائه پیشنهادات و انتقادات خود به این صفحه مراجعه نمایید. ضمنا این خبرنامه هر ماه برای کاربرانی که عضو لیست پستی خبرنامه می‌باشند ارسال می‌گردد. جهت عضویت در لیست پستی،اینجا را ببینید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
اخبار داخلی سایت: محدود شدن دسترسی کاربران مهمان در انجمن‌ها
1386 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

مدتیست که برنامه‌های ارسال هرزنامه یا Spam با ارسال پست‌های تبلیغاتی به انجمن‌های گنوایران.ارگ فضای نامطلوبی را برای تبادل افکار و پرسش و پاسخ ایجاد نموده‌اند. ما نیز برای جلوگیری از این نابسامانی و بهبود وضعیت سایت تصمیم گرفیم به مدت ۱ ماه امکان ارسال پست و ایجاد عناوین جدید در انجمن‌ها را محدود به کاربران عضو کنیم. پس از این مدت ارسال برای کاربران مهمان نیز مجددا آزاد خواهد شد. امیدواریم بتوانیم محیطی آرام را برای تبادل نظر و نیز پرسش و پاسخ برای کاربران فراهم آوریم.

گنوایران.ارگ


  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ چهارشنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: خبرنامه‌ی ماهانه، شماره ششم
908 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

شماره‌ی ششم «خبرنامه‌ی ماهانه‌ی کاربران لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد» منتشر شد. این خبرنامه شامل آخرین اخبار ماهانه از دنیای لینوکس و نیز نرم‌افزارهای آزاد می‌باشد. در صورتی که مایل به مطالعه‌ی این شماره از خبر نامه‌هستید می‌توانید اینجا کلیک کنید. نیز نسخه‌ی PDF این خبرنامه از این آدرس قابل دریافت است.
این خبرنامه با کمک کاربران گنو/لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد در ایران منتشر می‌شود، شما هم می‌توانید به عنوان کاربران این عرصه در رشد و بهبود این خبرنامه کمک کنید، چه با نوشتن در شماره‌ی آینده در اینجا و چه با ارائه پیشنهادات و انتقادات خود در این صفحه. علاوه بر این می‌توانید هر ماه این «خبرنامه» را در صندوق پست الکترونیک خود داشته باشید. در صورتی که مایل به دریافت این خبرنامه در صندوق پست الکترونیک خود می‌باشید می‌توانید عضو «لیست پستی» خبرنامه شوید. برای عضویت کافیست به این آدرس مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نوروزتان مبارک
1254 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

بهاری نو فرارسید، آغازی دوباره، سالی نو و نوروزی دیگر. گنوایران.ارگ نیز به نوبه‌ی خود فرارسیدن سال نو و نوروزی دیگر را به تمام ایرانیان به ویژه کاربران سایت در سراسر دنیا تبریک می‌گوید.امیدواریم که در سال نو در سایه‌ی پشتکار و تلاش به آنچه آرزو دارید برسید و سالی سرشار از موفقیت و شادی در پیش رو داشته باشید. ما نیز با فرارسیدن بهاری نو با الهام از طبیعت تصمیم به تغییر ظاهر سایت گرفتیم، امیدواریم که ظاهر جدید سایت برایتان جذاب باشد. صد البته این تغییرات نه فقط در ظاهر سایت بلکه در تمام سایت اعمال خواهد شد، در اصل تصمیم گرفتیم تا این نو سازی را از ظاهر سایت آغاز کنیم. در سال جدید نیز گنوایران.ارگ مانند سال‌های پیشین با جدیدترین اخبار و مقالات دنیای نرم‌افزارهای آزاد و لینوکس تلاش خواهد کرد تا همواره در کنارتان باشد. امیدواریم که شما نیز با نظرات و پیشنهادهای خود ما را در هر چه بهتر شدن سایتی که برای شما فعالیت می‌کند یاری نمایید.
در پایان ضمن تبریک مجدید سال نو لازم به خاطر نشان نمودن است که در صورتی که مایل به استفاده از ظاهر پیشین سایت می‌باشید می‌توانید در قسمت تنطیمات کاربری در بخش «انتخاب جلوه‌ی سایت» جلوه‌ی پیشین سایت را انتخاب نمایید.
همواره شاد و پیروز باشید
گنوایران.ارگ


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۰ فروردین ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
تقویم جلالی برای لینوکس و یونیکس
1497 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

یکی از نارسایی‌های بومی‌سازی محیطهای یونیکس/لینوکس و همچنین محیط گرافیکی GNOME نبود تقویم جلالی برای کاربران ایرانی است. بیش از چهار سال پیش آرش بیژن‌زاده تقویم جلالی برای محیط گرافیکی KDE را نوشت که در پی پروژه فارسی‌سازی KDE انجام گرفته بود و امروز نیز در این محیط گرافیکی قابل استفاده است.
پس از آن در پروژه معروف به لینوکس فارسی یا نام جدید آن «طرح ملی نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز» هم دو پروژه با نامهای «تقویم رسمی ایران» و «پروژه طراحی و پیاده سازی یک معماری و API چند تقویمی» اجرا شده اما در این مورد کاربران ایرانی نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز اثری از نتایج این دو پروژه در کاربردهای روزانه خود ندیده‌اند.

 
 
نوشته شده توسط: blix  در تاریخ سه شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: اخبار ماهانه‌ی دنیای لینوکس
1142 بار مطالعه شده است
 
 
اخبار داخلی سایت

پنجمین شماره‌ی خبرنامه‌ی ماهانه کاربران ایرانی لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد منتشر شد.جهت مطالعه شماره پنجم و یا دریافت نسخه‌ی PDF این خبرنامه، می‌توانید اینجا کلیک کنید. در صورت تمایل به افزودن اخبار مربوط به پروژه‌های خود برای درج در شماره آینده،اینجا و جهت ارائه پیشنهادات و انتقادات خود به این صفحه مراجعه نمایید.ضمنا این خبرنامه هر ماه برای کاربرانی که عضو لیست پستی خبرنامه می‌باشند،ارسال می‌گردد. جهت عضویت در لیست پستی،این صفحه را ببینید.
علاوه بر این تصمیم گرفتیم تا برای آشنا کردن کاربران غیر ایرانی و غیر فارسی زبان، با وضعیت لینوکس در ایران، بخش اخبار داخلی را به زبانهای مختلف ترجمه کنیم. در صورتی که علاقه‌مند به همکاری در این زمینه می‌باشید می‌توانید این صفحه را ببینند.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


    1234   >

امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux