Click Here to Go HomePage http://www.gnu.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

غلط های مصطلح
TeX را باید "تخ -Tekh-" تلفظ کرد نه "تکس" !

-- ناشناس

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: FreeBSD

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
یک بررسی: بررسی FreeNAS
1464 بار مطالعه شده است
 
 
FreeBSD

ایا تا به حال به فکر راه اندازی یک NAS افتاده‌اید؟ یا یک فایل سرور مرکزی برای محل کارتان؟ شاید برای کسانی که با لینوکس و یونیکس آشنا نیستند راه اندازی چنین سروری کمی دشوار باشد. FreeNAS با هدف ساده‌تر کردن این کار ارائه شده است. FreeNAS یک سیستم عامل برپایه‌ی FreeBSD است که تحت مجوز آزاد BSD منتشر می‌شود و هدف آن ساده‌تر کردن روند راه اندازی یک NAS می‌باشد. FreeNAS با در اختیار گذاشتن اشتراک فایل‌های با ویندوز از طریق SAMBA و CIFS و فراهم کردن پروتوکل‌های دسترسی به فایل سرور مانند FTP یا NFS و Rsync، فراهم آوردن Authentication یا احراز هویت و نیز پشتیبانی از Software RAID راه اندازی یک سرور فایل حرفه‌ای را به کاری بسیار ساده تبدیل کرده است. یکی از مزایای FreeNAS روش تنطیم و پیکره بندی سرور است، شما برای تنظیم سرور نیازی به دانشتن دستورات فراوان FreeBSD ندارید، کافیست FreeNAS را نصب کنید و از طریق یک مرورگر اینترنت یا Web Browser مانند Firefox به پانل مدیریت بروید و شروع به کار کنید. محیطی ساده و قابل فهم در پیش روی شما خواهد بود. دیگر مزیت FreeNAS حجم 32 MB آن است که باعث می‌شود شما بتوانید آن را برروی یک USB key یا یک Compact Flash قدیمی نصب کنید! سایت Linux.com به مناسبت انتشار جدید FreeNAS مقاله‌ای کوتاه ولی خواندنی درباره‌ی FreeNAS نوشته. در صورت تمایل می‌توانید این بررسی را اینجا مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید FreeBSD
1183 بار مطالعه شده است
 
 
FreeBSD

نسخه‌ی 6.2 FreBSD منتشر شد. شبه-یونیکس FreeBSD که با مجوز FreeBSD منتشر می‌شود یک یونیکس با مجوز آزاد می‌باشد که مجوز آن را بنیاد نرم‌افزارهای آزاد یا FSF تایید نمده است. این نسخه‌ی جدید ادامه‌ی انتشارات نسخه‌‌های پایدار سری ۶ است و تعداد بسیاری مشکلات در آن برطرف شده است و امکاناتی نیز بهبود یافته‌اند. از جمله امکانات می‌توان به این موارد اشاره کرد: در freebsd-update پشتیبانی از به روز رسانی‌های امنیتی به صورت رسمی فعال شده است. پشتیبانی آزمایشی برای تحت نظر گرفتن سیستم از طریق CAPP آغاز شده است. اضافه شدن سوئیت و کتابخانه‌های OpenBSM که یک ابزار خط فرمان برای بازرسی سیستم استفاده می‌شود. نسخه‌ی 3.5.4 میز کار KDE و 2.16.1 میزکار GNOME. پشتیبانی از IPFW، پشتیبانی از amdsmb و nfsmb و stge و درایورهای جدید پشتیبانی برای شبیه سازی sysfs لینوکس و بسیاری تغییرات دیگر که می‌توانید در قسمت لیست تغییرات از سایت رسمی مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: FreeBSD در XBox
841 بار مطالعه شده است
 
 
FreeBSD

بر روی FreeBSD XBox منتقل شد. " در دو هفته گذشته ، من مشغول کار بر روی انتقال FreeBSD به XBox بوده‌ام. این انتقال کاملا کار می‌کند. از Framebuffer آن کاملا پشتیبانی می‌شود، همین مطلب در مورد سخت‌افزارهای صدا و USB ( مانند صفحه کلید USB ) نیز صادق است. تنها چیزی که به خوبی کار نمی‌کند کارت شبکه آن است. " در حال حاضر می‌توانید در اینجا به سایت FeeBSD برای XBox دسترسی پیدا کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: navidjoon  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ مرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux