Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

یک کتاب

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: RedHat

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید CentOS منتشر شد
1785 بار مطالعه شده است
 
 
RedHat

همان‌طور که حتما در اخبار خوانده‌اید، نسخه‌ی جدید RedHat enterprise edition مچند هفته‌ای است که منتشر شده است. پیرو این انتشار، نسخه‌ی جدید CentOS یعنی CentOS 5.2 نیز منتشر شده است. این نسخه همراه با تعداد بسیاری به روز رسانی و رفع مشکل نصبت به نسخه‌ی پیش منتشر شده است و برای پلتفورم‌های i386 و x86_64 قابل دریافت است. نسخه‌های PowerPC و SPARC نیز IA64 به زودی منتشر خواهند شد. برای مطالعه‌ی آگهی انتشار می‌توانید اینجا مراجعه کنید. برای مطالعه‌ی تغییرات نیز می‌توانید اینجا مراجعه کنید. برای دریافت نسخه‌ی 5.2 نیز می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۰۷ تیر ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ردهت به استراتژی میزکارش باز می‌گردد
1715 بار مطالعه شده است
 
 
RedHat

در سال ۲۰۰۳ شرکت ردهت تولید لینوکس‌ خود را متوقف و به تولید توزیع‌های RHEL و Fedora پرداخت. برخی از کاربران بر این باور بودند که ردهت با این عمل نشان داده است که از میزکارها پشتیبانی نخواهد کرد و بازار میزکار را رها کرده است، اما ردهت با اعلام آگهی انتشار Red Hat Global Desktop نشان داد که با قدرت بیشتری به سوی میزکارها حرکت می‌کند. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۷
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: نصب و راه اندازی CentOS 5.1
2503 بار مطالعه شده است
 
 
RedHat

سایت HowToforge در مقاله‌ای به آموزش نحوه‌ی نصب توزیع CentOS 5.1 به عنوان میزکار کامل پرداخته است. در این مقاله به نحوه‌ی راه اندازی این توزیع به عنوان یک میزکار برای انجام کارهای روزانه پرداخته است. کارهای روزانه شامل این موارد هستند: تماشای فیلم، پخش موسیقی، Adobe Flash و Acrobat Reader، نصب Skype، نصب فونت‌های TrueType و نصب VMware server برای شبیه سازی نیز نصب Sun Java و برنامه ntfs-3g برای کار با دیسک‌های NTFS و ...
برای مطالعه‌ی کامل مقاله اینجا کلیک کنید


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ دی ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: سهام ردهت در NYSE
1110 بار مطالعه شده است
 
 
RedHat

شرکت ردهت، توزیع کننده و توسعه دهنده‌ی توزیع لینوکس ردهت، اعلام نمود که در ۱۲ دسامبر سهام این شرکت در بازار بورس اوراق بهادار نیویورک یا NYSE ارائه خواهد شد. NYSE در حال حاضر بزرگترین بورس اوراق بهادار جهان است، نشان جدید RedHat در این بازار RHT خواهد بود. قابل ذکر است که در حال حاضر سهام ردهت در بازار بورس Nasdaq در حال فروش است. چارلی پیترز (Charlie Peters) یکی از مدیران ردهت می‌گوید: " ما باور داریم که ورود به بازار بورس اوراق بهادار نیویورک باعث افزایش میزان سرمایه‌گذاران و دلگرمی سرمایه گذاران خواهد شد و از فرار سرمایه‌ها جلوگیری خواهد کرد که باعث قیمت گذاری‌های بسیار معقول‌تری خواهد شد." برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۶ آذر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ReHat لینوکس‌هایی برایintel macها منتشر می‌کند
1313 بار مطالعه شده است
 
 
RedHat

شرکت ردهت اعلام نمود که این کمپانی قصد دارد تا از از محصول جدید Apple یعنی Intel mac پشتیبانی نموده و برای آن نیز نسخه‌هایی منتشر کند. در حال حاضر Fedora و بسیاری توزیع‌های دیگر لینوکس از PowerPC پشتیبان می‌کنند اما ردهت می‌]واهد مطمئن شود که پشتبانی از سخت‌افزار اپل به بهترین نحو ادامه خواهد داشت.یکی از چالش‌های جدید به کار گیری Extensible Firmwre Interface از سوی اینتل به عنوان جایگزین جدیدی برای BIOS است که تا به حال پشتیبانی چشمگیری از آن به عمل نیامده.
ادامه ...


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
بانک Canara سیستم عامل Red Hat را برگزید
1351 بار مطالعه شده است
 
 
RedHat

کمپانی ردهت در روز دوشنبه اعلام نمود که بانک Canara سیستم عامل ردهت را برای اتوماسیون 1000 شاخه از 2508 شاخه این بانک در کشور برگزیده است. بانک Canara سیستم عامل RHEL 4 را جایگزین سیستم عامل Novell کرد.
ادامه این خبر را در اینجا مطالعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Javid  در تاریخ چهارشنبه، ۲۷ مهر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: RedHat Magazine
946 بار مطالعه شده است
 
 
RedHat

در نسخه‌ی جدید مجله‌ی ردهت می‌توانید اخبار بسیار زیادی از گنوم را پیدا کنید ، در اولین مقاله به شما روش اتصال کامپیوتر به یکی شبکه‌ی بی‌سیم آموزش داده شده و در مقاله ی دوم که "About hal" نام دارد ، در این مقاله درباره ی سیستم جدید تشخیص سخت افزار که در GNOME 2.8 استفاده می شود و سخت افزار را به صورت اتوماتیک تشخیص می‌دهد تا بتوانید هرچه بهتر با‌ان کار کنید.در مقاله ی سوم نیز درباه‌ی D-Bus صحبت شده است که یک مکانیسم IPC برای تبدل اطلاعات بین برنامه‌ها و یا سخت افزار است.
مقاله‌ی اول | مقاله‌ی دوم | مقاله‌ی سوم

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: شرکت دل: ردهت باید قیمت‌های خود را کاهش دهد
982 بار مطالعه شده است
 
 
RedHat

یکی از اعضای هیئت رئیسه اعلام کرد: "ردهت مجبور است که قیمت‌های خود را کاهش دهد و گر نه با خطر از دست دادن مشتریان خود و استفاده‌ی آنها از نسخه‌های رایگان سیستم‌عامل‌های متن‌باز روبرو می‌شود." Judy Chavis نیز بیان کرد: "ما معتقدیم قیمت‌های ردهت Enterprise برای کارهای تجاری کوچک و بزرگ خارج از محدوده‌ی مشتریان این حوزه می‌باشد."
ادامه‌ی این خبر

  
 
 
نوشته شده توسط: Abbas  در تاریخ پنجشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ردهت ۵ قلم برای زیان هندی تحت لیسانس GPL منتشر کرد
949 بار مطالعه شده است
 
 
RedHat

شرکت ردهت ۵ قلم (فونت) زبان هندی را بصورت بازمتن و تحت مجوز GPL منتشر کرد. این قلم‌ها به نام Lohit که در زبان سانسکریت به معنی قرمز می باشد نامگذاری شده‌اند و برای ۵ زبان هندی شامل هندی ٬ بنگالی ٬ گجراتی ٬ پنجابی و تمیل می‌باشند. از این ۵ قلم در نسخه‌های بعدی فدورا و ردهت Enterprise استفاده خواهد شد.
متن کامل خبر را از این آدرس بخوانید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۰۹ آبان ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: Red hat
960 بار مطالعه شده است
 
 
RedHat

کارن تیگان-پادیر با 15 سال تجربه در زمینه سیستمهای پیشرفته به ردهت می‌پیوندد.
شرکت ردهت اعلام کرد کارن تیگان-پادیر را به عنوان مدیر تکنولوژی ساختار رومیزی استخدام می‌کند. خانم تیگان-پادیر از شرکت سان به ردهت آمده است. او در سان، مدیریت مهندسی بسترهای J2EE و سرورهای برنامه‌های کاربردی را برعهده داشت. در ردهت وی مسئولیت سیاستگذاری تکنولوزی ساختار رومیزی را برعهده خواهد داشت که خریدن اخیر برخی مایملک Netscape نیز شامل آن می‌شود.

  
 
 
نوشته شده توسط: m_pahlevanzadeh  در تاریخ جمعه، ۰۱ آبان ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux