Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

دانسته هایتان را با دیگران تقسیم کنید!


اگر شما نکته ٬ ترفند ٬ غلط مصطلح یا کتاب مناسبی سراغ دارید که فکر می کنید بتوان در بخش "نکته ها و ترفند ها" گذاشته شود ٬ می توانید برای مدیران سایت ارسال کنید. در صورتی که مورد پسند قرار گیرد با نام شما در این بلاک (قسمت) نوشته خواهد شد.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: Open Source

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
خبرها: OSI از دروپال استفاده می‌کند
867 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source

بسیاری از شما حتما با سایت رسمی «اوپن سورس» آشنا هستید. این سایت که در OpenSource.org قابل دسترسی می‌باشد، از سال ۱۹۹۸ به طور رسمی در حال مدیریت فعالیت‌های اوپن‌سورس می‌باشد. از جمله معرفی مجوزهای جدید، معرفی مجوزهای تایید شده، اخبار و .... اگر از کاربران اوپن سورس هستید به احتمال بسیار زیاد این سایت را پیش از این مشاهده کرده‌اید. اینک این سایت با محتوایی مستحکمتر و با استفاده از سیستم مدیریت محتوای Drupal فعالیت خود را ادامه می‌دهد. مسئول فعلی OSI آقای Danese Cooper با اعلام این خبر اضافه کرد که Micheal Tiemann و نیز Eric S. Reymond نیز در این سایت جدید به نوشتن وقایع روزانه (Blogging) خواهند پرداخت. برای دیدن سایت جدید به همان آدرس قبلی یعنی Opensource.org مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۱۷ فروردین ۱۳۸۶
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
سایت فارسی جدید
1177 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source

روز قبل خبر از انتشار یک وب سایت جدید به زبان فارسی با محتوای لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد دریافت کردیم. از شنیدن این خبر بسیار خوشنودیم و برای مدیران اعضا و مخاطبان این سایت آرزوی موفقیت داریم. خبر دریافت شده را عینا بدون ویرایش برای شما می‌گذارم:
«سایت TuxForge یکی از اولین وب سایت های دایرکتوری نرم افزارهای بازمتن است که به زبان فارسی در شبکه شروع به فعالیت کرده است.
این سایت قصد دارد تا به معرفی و بررسی نرم افزارهای بازمتن بپردازد. و در حال حاضر برای توسعه و افزایش امکانات خود از هرگونه همکاری در زمینه های مرتبط با موضوع این سایت استقبال می کند.
همین!
آدرس صفحه خانگی: www.TuxForge.org »

  
 
 
نوشته شده توسط: Navid  در تاریخ سه شنبه، ۱۸ مهر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: ده پروژه‌ی اوپن سورس برتر سال ۲۰۰۵
806 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source

روزنامه‌ی The Independent چاپ انگلستان لیستی از ده پروژه‌ی اوپن سورس برتر را گرد آوری کرده است، این پروژه‌ها : Wikipedia و Firefox و OpenOffice و Bittorent و Mediawiki و Xvid و pbb و Outfoxed، dyne:bolic و GIMP و Apache و نهایتا Sourceforge هستند. البته این لیست فقط شامل برنامه‌ها نیست بلکه به بررسی پروژه‌های برتر پرداخته. برای مطالعه‌ی کامل این مقاله کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۰ دی ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
نرم افزار بازمتن در اروپا در حال گسترش است
1706 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source

با توجه به مطالعات اخیر استفاده از نرم افزارهای بازمتن در اروپا در حال رشد و ترقی می باشد و کاربران خواستار قیمت کمتر و دسترسی و امکانات بیشتر، از آن استفاده می کنند. دانشگاه Maastricth هلند، پژوهشی را در 12 کشور اروپایی صورت داده که نشان می دهد چیزی نزدیک به 49 درصد سازمان های محلی از FLOSS یا Free/Libre/Open Source Software استفاده می کنند.
ادامه این خبر را در اینجا بخوانید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Javid  در تاریخ یكشنبه، ۰۱ آبان ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
رییس جمهور پرو با لایحه بازمتن در کشورش موافقت کرد
1151 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source


  
 
 
نوشته شده توسط: Javid  در تاریخ یكشنبه، ۰۱ آبان ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
لینوکس در BBC
861 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source

همگی ما با استفاده‌های لینوکس تا حدی آشنا هستیم ولی مطلبی که شاید بیش از هر چیز توجه افراد علاقمند را به خود جلب می‌کند استفاده از لینوکس به عنوان یک ابزار اصلی در زمینه‌های کاری مختلف و بخصوص مشاغل تخصصی است. سایت Linux Planet در یک مقاله بسیار جالب به بررسی استفاده شبکه BBC از لینوکس در کارهای مختلف و ابزارهای مورد استفاده برای این کار پرداخته است که شما را به مطالعه آن دعوت می‌کنیم.

  
 
 
نوشته شده توسط: navidjoon  در تاریخ پنجشنبه، ۰۶ مرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
کره ای ها هم منبع آزادی می شوند
856 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source

دولت کره امیدوار است تا سال ۲۰۱۰ حدود ۴۰ درصد سرورهای این کشور از سیستم عامل کد باز استفاده کنند. دولت کره جنوبی قصد دارد یک سکوی نرم افزار کد باز را که در داخل این کشور طراحی شده در اختیار ۱۰ هزار مدرسه قرار دهد.این پروژه که به سیستم اطلاعات آموزشی جدید معروف است بر پایه یک نسخه از لینوکس استوار است که در کره طراحی شده و در حال حاضر ۱۹۰ مدرسه در قلب پایتخت این کشور از آن استفاده می کنند.


 
 
نوشته شده توسط: ali_pourian  در تاریخ چهارشنبه، ۰۸ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
وکلای ایتالیایی، عاشق بازمتن
850 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source

اغلبِ مواقع پشتیبان‌های بازمتن به وکیلان حقوقی به چشم یک عده لاشخور گرسنه نگاه می‌کنند که همیشه در حال وضع قوانین مالکیت انحصاری و توقف هکرهای بی‌گناه هستند. با این وجود، در ایالت Foggia در شمال ایتالیا، دو گروه کوچک از وکیلان خود را در جهت تبلیغ بازمتن قرار داده‌اند.
برای مطالعه‌ی بیشتر اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۵ تیر ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک لوگو طراحی کنید، شهرت و جایزه بدست آورید
857 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source

آکادمی بازمتن، یکی از پروژه‌های دولت انگلیس، برای پیشبرد استفاده از نرم‌افزار بازمتن در بخش خصوصی طراحی شده است. آکادمی امروز یک مسابقه طراحی لوگو برگزار کرد و برای شرکت در آن نیازی نیست که یک گرافیست حرفه‌ای باشید. آکادمی بازمتن زاییده‌ی افکار Mark Taylor، موسس و مدیر اجرایی کنسرسیوم بازمتن است. او معتقد است که آکادمی به دولت انگلیس برای گسترش استفاده از نرم‌افزارهای بازمتن به دیگر کشورهای اروپایی کمک خواهد کرد.
ادامه‌ی خبر


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: روش کسب درآمد از بازمتن
825 بار مطالعه شده است
 
 
Open Source

اصلا چگونه شرکت‌ها از طریق پروژه‌های بازمتن و یا برنامه‌های آزاد پول می‌سازند؟ امکان دارد که شما کدهای خود را بازمتن قرار دهید و سودی هم از کارتان ببرید؟ builderau.com.au مقاله‌ای درباره‌ی چگونگی کسب و کار بازمتن نوشته است که مطالعه‌ی آن را به شما توصیه می‌کنیم. برای مطالعه اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux