Click Here to Go HomePage http://www.debian.org
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

معرفی یک سایت

برای پیدا کردن wallpaper دلخواه خود به

www.kde-look.com

سری بزنید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: XFCE

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
نرم افزار: نسخه‌ی جدید Thunar منتشر شد
861 بار مطالعه شده است
 
 
XFCE

نسخه‌ی 0.8.0 مدیر فایل Thunar منتشر شد. Thunar یک مدیر فایل مدرن با قابلیت‌های بسیار کارامد برای محیط میزکار Xfce است، این برنامه با هدف ایجاد یک مدیر فایل سریع با امکان استفاده‌ی ساده و دور از پیچیدگی طراحی شده است. رابط کاربری تمیز و راحت، انجام کارها بدون دردسر و پیچیدگی از قابلیت‌های این مدیر فایل است. این برنامه علاوه بر سادگی در استفاده از استاندارهای روز مدیران فایل پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید این مدیر فایل را برای محیطهای میزکار دیگر مانند GNOME یا KDE هم استفاده کنید. این برنامه علاوه بر سادگی دارای تعداد مطلوبی راهنما و مستندات استفاده از برنامه است که می‌توانید از اینجا به آن‌ها دسترسی داشته باشید. اگر می‌خواهید قبل از دریافت و نصب ظاهر کاربری را مشاهده کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم به صفحه‌ی Screenshotها مراجعه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا دریافت فایل‌های برنامه نیز به سایت رسمی که در اینجا قرار دارد مراجعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید xfce
1202 بار مطالعه شده است
 
 
XFCE

نسخه‌ی 4.2.4 محیط میزکار سبک و سریع XCFE منتشر شد. محیط میزکار XFCE یک DE یا Desktop Environment براساس +GTK است که در نسخه‌ی 4.00 تمام کدهای آن از ابتدا نوشته شدند و تمام محیط بر اساس نسخه‌ی ۲ کتابخانه‌های +GTK می‌باشند. XFCE همان فلسفه‌ی همیشگی یونیکس یعنی ماجولار بودن و قابل اطمینان بودن را با یکدیگر مخلوط کرده است. میزکاری سبک برای سیستم‌هایی که قابلیت اجرای میزکارهای سنگینی چون KDE یا GNOME را ندارند. از طرفی سادگی کار با آن و حجم پایین آن باعث شده تا در توزیع‌های فراوانی به صورت میزکار پیش‌فرض قابل استفاده باشد. نسخه‌ی 4.2.4 این مجموعه روز ۲۴ دی منتشر شد و از همان تاریخ قابل دریافت است.
این محیط علاوه بر این که در توزیع‌های پیشرفته‌تر یافته می‌شود داراری یک نصاب گرافیکی است که عملیات نصب و راه اندازی را انجام می‌دهد. برای دریافت نسخه‌ی جدید می‌توانید سوس کد را از اینجا دانلود کنید. برای دریافت نصاب گرافیکی نیز می‌توانید اینجا کلیک کنید. اگر مایل به دریافت بسته‌های باینری از پیش کامپایل شده برای توزیع خود هستید به این صفحه بروید. در حال حاضر برای توزیع‌های ردهت/فدوراکور، دبیان، زوزه، مندریوا و نیز یونیکس شرکت سان یعنی سولاریس بسته‌های باینری موجود هستند. برای دیدن تصاویر این محیط می‌توانید اینجا کلیک کنید. و برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی مراحعه کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۶ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار آزمایشی: Xfce نسخه‌ی 4.4 بتای 2
903 بار مطالعه شده است
 
 
XFCE

نسخه‌ی بیتای ۲ میزکار سبک و سریع Xfce منتشر شد. این میزکار بر پایه‌ی کتابخانه‌های GTK نوشته شده است و برای سیستم عامل‌های Unix-like قابل دسترسی است. نسخه‌ی ۴ام این میزکار کاملا از ابتدا و براساس GTK2 نوشته شد. این میزکار تماما با استانداردهای Freedesktop.org سازگاری دارد و بر اساس فلسفه‌ی قابل استفاده بودن از دوباره‌ی یونیکس نوشته شده است. برای نصب این میز کار به GTK+ 2.6 یا بالاتر و libxml2 و vte 0.11.11 نیاز خواهید داشت. نسخه‌ی جدید یک Archive Manager جدید و Mousepad و Thunar جدید دارد. البته تعدادی مشکل (باگ) نیز برطرف شده است. برای نصب می‌توانید سورس کد این برنامه را گرفته و بر اساس دستور العمل نصب کنید و یا می‌توانید از طریق برنامه‌ی نصاب خودکار یا Auto Installer این کار را انجام بدهید.
نصاب خودکار    |    سورس کد    |   سایت رسمی


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۲۰ تیر ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: XFce 4.2.0
884 بار مطالعه شده است
 
 
XFCE

سایت OSDir یک بررسی تصویری از محیط میز کار XFce به عمل آورده است. این بررسی که بر اساس دیسک زنده‌ی xfld است به بررسی نسخه‌ی آخر این میزکار یعنی نسخه‌ی 4.2.0 می‌پردازد.یکی از ویژگی‌های این نوع تورهای تصویری آن است که بیننده نیازی به دانستن زبان انگلیسی ندارد و در واقع با زبان تصویر می‌تواند به بررسی انجام شده نگاه کند و درباره‌اش تفکر کند! لازم به ذکر است که XFce یک محیط میز کار گرافیکی است که حجم آن نسبت به KDE و نیز GNOME بسیار کمتر است و حافظه‌ی رم کمتری نیز استفاده می‌کند. این محیطسرعتی باورنکردنی دارد و در اکثر توزیع‌های روز و بزرگ گنو/لینوکس موجو است.برای دیدن تصاویر این تور تصویری کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: XFce 4.2.0
1184 بار مطالعه شده است
 
 
XFCE

نسخه ی پایدار جدیدی از محیط میز کار XFCE منتشر شد. یکی از بزرگ‌ترین مزایای این محیط احتیاج بسیار کم آن به RAM است در واقع اگر سیستم شما دارای حافظه‌ی RAm کمی است بهترین میزکار همانا XFCE است. این میز کار گرافیکی از منظر زیبایی چیزی کمتر از سایر میز کارها ندارد و با حجم کم و سرعت بالایی که دارد مانند WindowMaker است با این تفاوت که یک محیط میزکار واقعی و تمام عیار است. در صورتی که کاربر این محیط هستید حتما به نسخه‌ی 4.2 منتقل کنید تا از امکانات جدید و مدیریت بهینه ی آن در حافظه سود بیشتری ببرید. برای اطلاعات بیشتر به www.xfce.org مراجعه فرمایید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux