Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹ 
نکته ها و ترفند ها

برای سوار کردن ( mount ) یک ISO از دستور زیر استفاده کنید:

mount -t iso9660 -o
loop /home/user/cd.iso /path/to/mounting_place

برای unmount کردن هم در همین دستور از unmount استفاده کنید.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: Free Persian Font

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید فونت فارسی آزاد
1461 بار مطالعه شده است
 
 
Free Persian Font

اولین نسخه‌ی بتای فونت فارسی آزاد منتشر شد. فونت فارسی آزاد یا Free Persian Font با هدف ارائه‌ی فونت فارسی مطابق با استانداردهای روز مانند Unicode برای زبان فارسی و نیز ارائه‌ی فونتی آزاد تحت مجوز GNU/GPL برای استفاده‌ی بدون مشکلات حقوقی در سیستم عامل گنو/لینوکس آغاز به کار کرد. و اینک اولین نسخه‌ی بیتای این فونت در پیش روی شماست، پشتیبانی از استاندارد Unicode، بهینه سازی در نمایش فارسی و انگلیسی و قابلیت استفاده در سیستم عامل‌های لینوکس، ویندوز، FreeBSD، Sun Solaris و سایر یونیکس‌هایی که از فونت‌های Trueype پشتیبانی می‌کنند.
همزمان با انتشار نسخه‌ی بتا، فونت فارسی آزاد با یک هدیه این انتشار را اعلام می‌کند، این هدیه Free Persian Font Mono Type است که به بسته‌ی فونت فارسی آزاد افزوده شده است. در این نسخه به هم‌خوانی بین حروف با یکدیگر و نیز قابلیت استفاده از فتحه، کسره، ضمه انواع تنوین و تشدید دقت خواصی شده است تا برای صفحه نگاری فارسی بهترین بازدهی را داشته باشد. اگر مایل به دریافت این نسخه هستید یا از نسخه‌های پیشین استفاده می‌کنید و قصد به روز رسانی دارید می‌توانید بسته‌ی tar.gz را از اینجا دریافت کنید. نیز بسته‌ی Zip برای کاربران ویندوز پیش بینی شده است که می‌توانید این بسته را از اینجا دریافت کنید. برای دیدن تصویری از نسخه‌ی جدید می‌توانید اینجا کلیک کنید. در صورتی که مایل به تست صحیح بودن فایل‌های دریافتی هستید می‌توانید از لیست md5 موجود در اینجا استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت رسمی این پروژه در اینجا مراجعه کنید. امیدوارم ما رار با گزارش اشکالات کارمان در توسعه‌ی فونت فارسی آزاد یاری نمایید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: نسخه‌ی جدید فونت فارسی آزاد
1753 بار مطالعه شده است
 
 
Free Persian Font

نسخه‌ی جدید فونت فارسی آزاد یا Free Persian Font منتشر شد. این فونت آزاد که تحت مجوز GNU/GPL منتشر می‌شود، یک فونت TrueType است که بر اساس استانداردهای روز و سازگار با Unicode منتشر شده است. استاندارد بودن و سازگاری آن با Unicode باعث شده تا این فونت چه در گنو/لینوکس چه در سایر سیستم‌های عامل به خوبی به نمایش در بیاید و بتوان آن را در هر برنامه‌ای استفاده کرد. از دیگر مزایای این فونت نمایش مطلوب صفحات اینترنتی (وب) است.
در صورتی که مایل به دریافت یا کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی این فونت هستید می‌توانید به سایت رسمی آن مراجعه نمایید.(صفحه‌ی دریافت فایل)


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: بسته‌ی باینری فونت فارسی آزاد
968 بار مطالعه شده است
 
 
Free Persian Font

اولین بسته‌ی باینری فونت فارسی آزاد، FPF منتشر شد. این بسته‌ی باینری یک بسته‌ی «deb.» می‌باشد که برای نصب هرچه ساده‌تر فونت فارسی آزاد در توزیع‌های دبیانی آماده شده است. کاربران دبیان گنو/لینوکس و یا توزیع‌های برپایه‌ی دبیان گنو/لینوکس می‌توانند این بسته را از بخش دانلود‌های سایت فونت فارسی آزاد دریافت نموده و از طریق دستور «dpkg» آن را نصب کنند.در پایان FPF از آلن باغومیان برای تهیه‌ی این بسته‌ها کمال قدردانی و تشکر را دارد.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ پنجشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: نسخه‌ی ۱.۰ فونت فارسی آزاد
964 بار مطالعه شده است
 
 
Free Persian Font

امروز همزمان با سال نوی میلادی اولین فونت فارسی ازاد فارسی نیز منتشر شد ، این فونت توسط آقای عباس ایزد و برای کاربران لینوکس ایرانی ایجاد شده تا کاربران بتوانند به دور از مسائل حقوقی و محدودیت‌های موجود از یک فونت فارسی آزاد استفاده کنند. در حال حاضر نسخه‌ی 1.0 این برنامه منتشر شده است و برای ادامه‌ی توسعه‌ی آن نیاز به همکاری دوستان در این زمینه داریم.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فونت کافیست در منوی سمت راست سایت fpf.sf.net موارد مورد نظرتان را یافته و برروی آن کلیک کنید.
در صورتی که هر گونه پرسشی در باره‌ی این پروژه دارید می‌توانید در انجمن مخصوص این پروژه در سایت گنو ایران.ارگ مشکلتان را مطرح کنید .
قابل ذکر است که سایت رسمی این پروژه در حال حاضر فقط به زبان فارسی موجود است و بخش انگلیسی به زودی پس از رفع چند مشکلات فنی برپا خواهد شد.
با تشکر فراوان از عباس ایزد که وجود چنین فونتی را مدیون ایشان هستیم.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۱۲ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux