Click Here to Go HomePage index.php
مهمان   به  GNUIran.org  خوش آمدید پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
نکته ها و ترفند ها

دانسته هایتان را با دیگران تقسیم کنید!


اگر شما نکته ٬ ترفند ٬ غلط مصطلح یا کتاب مناسبی سراغ دارید که فکر می کنید بتوان در بخش "نکته ها و ترفند ها" گذاشته شود ٬ می توانید برای مدیران سایت ارسال کنید. در صورتی که مورد پسند قرار گیرد با نام شما در این بلاک (قسمت) نوشته خواهد شد.

--

جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته
جستجو در انجمن‌ها

پلاگین فایرفاکس

وضعیت کاربران سایت
مدیر
هیچیک از مدیران حاضر نیست
مدیر افتخاری
هیچ مدیر کمکی حاضر
ناظران
هیچ مدیر کمکی حاضر
اعضا:
جدیدترین:جدید امروز:0
جدیدترین:جدید دیروز:0
جدیدترین:مجموع:1040
جدیدترین:جدیدترین:
RezaJafary
اعضا:حاضر
اعضا:اعضا:0
مهمان‌ها:مهمان‌ها:1
مجموع:مجموع:1
کاربران حاضر
هیچ کاربر حاضری وجود ندارد

موضوع: Knoppix

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
 
یک بررسی: بررسی Knoppix 5.1.1
1113 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

سایت Linux.com در بررسی جدید خود به بررسی Knoppix 5.1.1 می‌پردازد. Dmitri popov نویشنده‌ی این بررسی می‌نویسد:
«در سال جدید نسخه‌ی تازه‌ای از دیسک زنده‌ی Knoppix منتشر شد. علاوه بر به روز شدن برنامه‌های کاربردی یکی از تغییرات عمده در Knoppix 5.1.1 استفاده از میزکار Beryl 3-D به همراه Emerald Theming engine می‌باشد. هرچند که پشتیبانی از Beryl همچنان آزمایشی است، برای فعال کردن پشتیبانی از این موضوع کافیست در زمان بوت از knoppix desktop=beryl استفاده کنید. (به این کدها Cheat Code گفته می‌شود که در زمان بوت استفاده می‌شوند-م) »
بررسی کننده این توزیع را برروی یک Acer Travel Mate 243 با کارت گرافیک Intel 82855 GM آزمایش می‌کند و از نتایج کار بسیار رازی است. برای مطالعه‌ی این بررسی می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ شنبه، ۳۰ دی ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: تور تصویری KNOPPIX 5.0
1177 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

سایت OSDir تورتصویری از KNOPPIX 5.0 Live DVD منتشر کرده است. توزیع KNOPPIX یک دیسک زنده‌ی مبتنی بر Debian است که از نسخه‌ی ۴ به بعد برروی DVD منتشر می‌شود. در نسخه‌ی جدید تعداد زیادی تغییر در سیستم فایل unionfs انجام شده، شناسایی سخت افزارها بهبود بسیاری یافته و سیستم autoconfig بسیار بهتر شده است. برای دیدن این تور تصویری می‌توانید اینجا کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ سه شنبه، ۰۱ فروردین ۱۳۸۵
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: تعمیر Linux با Knoppix
1067 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

دیسک زنده‌ی Knoppix یک دیسک قابل بوت است که به کاربران اجازه‌ی اجرای لینوکس را بدون نصب می‌دهد، در این مقاله به شما آموخته می‌شود که چگونه از این دیسک برای نجات و تعمیر سیستم بهره ببرید. برای مطالعه‌ی این مقاله به زبان انگلیسی کلیک کنید.


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
مقاله‌ی آموزشی: استفاده از Knoppix برای نجات سیستم
920 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

Shock Family مقاله‌ای جالب درباره‌ی استفاده از Knoppix به عنوان یک دیسک نجات سیستم منتشر کرده است که خواندن آن را به شما توصیه می‌کنیم. در این مقاله از کنوپکس نسخه‌ی 3.7 استفاده شده است و شامل ۴ بخش و ۷ ضمیمه است. در این راهنما روش‌های استفاده از کناپیکس برای پشتیبان گیری اطلاعات و ذخیره برروی دیسک‌های نوری یا دیگر رسانه‌ها مورد بررسی قرار گرفته و درباره‌ی روش اتصال به شبکه و نوشتن برروی پارتیشن‌های NTFS صحبت شده است.
ادامه ....


  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: عرضه‌ی دیسک زنده کناپیکس ۴.۰
851 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

پس از عرضه کوتاه مدت سیستم عامل زنده و محبوب ۳.۹ کناپیکس اکنون نگارش جدید آن (۴.۰) آماده است.این نسخه همانند سایر نسخ از سی دی بوت و قابل استفاده است. این سی دی بر اساس دبیان سارژ ۳.۱ بوده و از نسخه های ۳.۴ KDE و ۲.۸ GNOME برخوردار است. این نسخه همچنین دارای مجموعه اداری ۲ بتا می باشد که مشکل راست به چپ شیت ها در آن برطرف شده است و امکان مناسبی برای کاربران فارسی زبان می باشد.این نسخه بر روی سی دی و دی وی دی ارائه شده است. برای اطلاعات جزیی تر این آدرس را ببینید.


  
 
 
نوشته شده توسط: matarodi  در تاریخ سه شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
کناپیکس 3.9 به همراه KDE 3.4 و اپن آفیس 2.0 بتا
844 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

کمی پس از انتشار نسخه‌ی 3.8.2 کناپیکس، کلاوس کناپر دوباره نسخه‌ی جدیدی را معرفی کرده است. کناپیکس 3.9 شامل به‌روزرسانی‌های بیشتری برای محیط KDE و اپن آفیس می‌باشد. این نسخه KDE 3.4 و OOo 2.0 را نیز دارا می‌باشد. بعلاوه، سایر بسته‌های نرم‌افزاری با آخرین نسخه دبیان (Debian/Sid) هماهنگ شده‌اند.
متن کامل خبر را از اینجا بخوانید

  
 
 
نوشته شده توسط: Javid  در تاریخ دوشنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۸۴
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: بررسی Knoppix 3.8
838 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

سایت Oreilynet یک برسی اجمالی از Knoppix نسخه‌ی ۳.۸ به عمل آورده که در آن به بررسی نقات ضعف و قدرت این نسخه از دیسک زنده‌ی کناپیکس اشاره شده است.در این مقاله بیشتر برروی UnionFS که در نسخه‌ی جدید کناپیکس مورد استفاده قرار گرفته تمرکز شده است. در بخشی از این مقاله می‌خوانیم:
«در حقیقت من فکر می‌کنم UnionFS کناپیکس را به یک مرحله‌ی جدیدی از محاسبه‌گری وارد کرده. شما واقعا می‌توانید از CD به راحتی مانند یک سیستم نصب شده استفاده کنید .... من فکر می‌کنم توزیع‌هایی که بر اساس کناپیکس هستند (اگر هوشمند باشند) این تکنولوژی جدید را به نسخه‌های بعدی خود اضافه خواهند کرد...» اگر به مطالعه‌ی این مقاله علاقه‌مند هستید اینجا کلیک کنید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ جمعه، ۲۸ اسفند ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
یک بررسی: معرفی ParallelKnoppix
865 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

ParallelKnoppix یک دیسک زنده‌ بر پایه‌ی کناپیکس است که می تواند پردازش موازی و کلاسترینگ را در مدت ۱۵ دقیقه برای شما فراهم کند.

پارالل کناپیکس بدون نیاز به دیسک سخت یا مراحل نصب مانند هر دیسک زنده‌ی دیگری در چند دقیقه سیستم را بوت می‌کند و در ربع ساعت شما را قادر می‌سازد تا یک کلاستر برپایه‌ی لینوکس ایجاد کنید که با ابزار‌های برنامه نویسی و کتابخانه‌هایی مانند MPI کار می‌کند.
ادامه ....

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ یكشنبه، ۱۳ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
خبرها: کناپیکس از این پس دو ویرایش دارد !
809 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

کنوپر مدیر پروژه‌ی کناپیکس اعلام کرد بر اساس اهداف خود از نسخه‌ی ۲ برای هر نسخه دو ویرایش خواهد داشت یکی Light و دیگری Maximum ؛ تنها تفاپت این ویرایش‌ها در بسته‌های نرم افزاری مورد استفاده در این توزیع‌هاست. در نسخه ی Light بیشتر به کامپیوتر‌های قدیمی‌تر و همین‌طور به سرور ها توجه‌ خواهد شد و بته‌های نرم افزاری با توجه به شرایط سرور ها گرد‌آوری خواهد شد. نسخه ی ماکزیمم که بر روی DVD ارائه خواهد شد بسته‌های نرم افزاری بیشتر و کامل‌تری خواهد داشت. منبع خبر

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ چهارشنبه، ۰۲ دی ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


 
انتشار جدید: کناپیکس ۳.۷
924 بار مطالعه شده است
 
 
Knoppix

نسخه‌ی جدیدی از دیسک زنده‌ی کناپیکس منتشر شد. در این نسخه کاربران می‌توانند سیستم خود را با هسته‌های ۲.۴.۲۷ و یا ۲.۶.۹ راه‌اندازی کنند. در این نسخه از KDE 3.3.1 به عنوان میزکار پیش‌فرض استفاده شده است. آقایKlaus Knopper که توسعه‌دهنده‌ی این توزیع می‌باشد تقریبا تمامی بسته‌های نرم‌افزاری را به روز کرده است. همچنین پشتیبانی از بعضی سخت‌افزارهای خاص مانند کارت‌های گرافیکی پیشرفت خوبی داشته است. یک ابزار مدیریتی نیز اضافه شده است که کار تنظیمات ISDN را آسان‌تر کرده است. فایل ISO این نسخه که در حدود ۷۰۰ مگابایت حجم می‌باشد بر روی بعضی سایت‌های آئینه قرار گرفته است. همچنین نسخه‌ی آلمانی آن نیز منتشر شده است. این آگهی انتشار را در این آدرس می‌توانید بخوانید.

  
 
 
نوشته شده توسط: Admin  در تاریخ دوشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۸۳
    ارسال به دوستان   نسخه چاپی
 


امکانات

اطلاعات

ارتباطات

پروژه‌ها

ورود اعضا
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید


The rest of this site is Copyright © 2004 2005 2006 2007 2008 GNUIran.org
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License,
Version 1.2 or any later version published by Free Software Foundation; A copy of the licence is available at www.gnu.org/copyleft/fdl.html

تمام مطالب این سایت تحت مجوز GNU/FDL نسخه ی ۱.۲ یا هر نسخه ی جدیدی که از سوی بنیاد نرم افزار آزاد منتشر شود قرار دارد شما برای کپی استفاده و/یا تغییر مستندات آزاد هستید.
می توانید یک نسخه از این مجوز را از اینجا تهیه کنید.


GIO Forums RSS   GIO News RSS   GIO Gallery RSS   Licensed under GNU/FDL  Use TW-CMS  Run on Debian GNU/Linux